Kosmetika na atopicky ekzém A - derma. Máte zkušenost?

1614
31.10.19 10:57

Kosmetika na atopicky ekzém A - derma. Máte zkušenost?

Maminky máte někdo zkušenosti s touhle kosmetikou? Malé se po atb rozjel atopák a nejde zkrotit a začíná ji to dost sedět, tak ji chci co nejdřív ulevit a hlavně pokud možno ten atopák úplně zlikvidovat. Na tuhle kosmetiku sem četla dost chvály, ale pořád nejsem moc přesvědčena. Přece jen je to dražší záležitost. Zajímá mě konkrétně olej do koupele a tělové mléko? Nebo popřípadě poraďte co pomohlo při boji vám. Děkuji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31.10.19 11:06

Také mohu doporučit, synovi pomohla hodně. Používáme mycí gel a tělové mléko A-DERMA EXOMEGA… Ale ze začátku když to měl nejhorší, tak to bylo potřeba hlavně vysušovat (sudocrem…) a bylo to vůbec děsné období zkoušení co pomůže, lítání po imunologii, alergologii… Držím palce, ať se malé brzy uleví :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16893
31.10.19 11:08

Na suchý atop staršího syna se nám A-derma Exomega osvědčila skvěle - střídali jsme ji roky po pár týdnech s krémem PO Zinc. Druhý syn neměl suchou pokožku, takže tam tenhle typ masti nezabíral - tomu naopak zabrala „pekelná mast“ (smrděla sírou), kterou nám namíchali na doporučení pediatry v lékárně. (Pekelná mast pro změnu nezabírala staršímu synovi.) U obou dětí pomáhalo používat plátěné oblečení (=nepoužívat úplet na oblasti, kde je atop).

Příspěvek upraven 31.10.19 v 11:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
31.10.19 11:08

My ji používali asi 3 roky a byla skvělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1614
31.10.19 11:19
@A.N.D.R.E.J1978 píše:
Také mohu doporučit, synovi pomohla hodně. Používáme mycí gel a tělové mléko A-DERMA EXOMEGA… Ale ze začátku když to měl nejhorší, tak to bylo potřeba hlavně vysušovat (sudocrem…) a bylo to vůbec děsné období zkoušení co pomůže, lítání po imunologii, alergologii… Držím palce, ať se malé brzy uleví :kytka:

Sudocrem?? To jsem ještě neslyšela. Mala má na těch nejhorších místech takové pupínky, pomohlo by to i na to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.10.19 11:27

Nám pomohl, ale také né vždycky… jak jsem psala, bylo to hlavně o tom zkoušet, co kdy, v jaké fázi ekzému pomůže… sudocrem pomáhal na taková ta rudá zapálená místa, vysušil je a zklidnil… A pak když už ta kůže byla spíš suchá, tak jsme začali promašťovat (to právě ta A-derma těl. mléko)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
822
31.10.19 11:30

Nám to doporučil pediatr, Synovi se začalY dělat sušší místa na rukou, není atopik. S manželem jsme oba lupenkari tak nám to připomínalo lupénku a u takto malých dětí se testy ještě nedělají. Je to sice dražší, ale super po 3 namazání suchá pokožka zmizela. Teď mažu jen jednou týdně tímto drahým a po zbytek Dove fór baby. Jen pozor v lékárně mi vnutili uriage že je to samé ale není!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1614
31.10.19 11:55
@A.N.D.R.E.J1978 píše:
Nám pomohl, ale také né vždycky… jak jsem psala, bylo to hlavně o tom zkoušet, co kdy, v jaké fázi ekzému pomůže… sudocrem pomáhal na taková ta rudá zapálená místa, vysušil je a zklidnil… A pak když už ta kůže byla spíš suchá, tak jsme začali promašťovat (to právě ta A-derma těl. mléko)

A používali jste i ten olej do koupele nebo to není třeba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
31.10.19 11:58

Výborná kosmetika, za nás mohu taky jen doporučit.

Syn se jako malý potýkal s AE opravdu hodně a A-derma byla po dlouhé době kosmetika, která mu sedla. Na umývání jsem používala olej, na promazávání tělové mléko. Měla jsem od nich i ten reparační krém a sprej na vysoušení. Perfektní věci!

Mimochodem, poslední dvě jmenované teď denně používá manžel, který se poslední rok potýká s dyshidrotickým ekzémem na rukou a vůbec nic mu nepomáhá. Na kožním byl několikrát, zkoušel kde co, slezly mu na dvou prstech nehty, neustále se mu dělaly záněty, šílené svědění a bolest. Já si právě vzpomněla na A-dermu, jak synovi před lety perfektně sedla a po dvou měsících používání neuvěřitelné zlepšení. Manžel si ji hrozně pochvaluje. Umývá se olejem, vysouší sprejem a promazává tím reparačním krémem a změna neuvěřitelná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1614
31.10.19 12:07
@Fima píše:
Výborná kosmetika, za nás mohu taky jen doporučit.

Syn se jako malý potýkal s AE opravdu hodně a A-derma byla po dlouhé době kosmetika, která mu sedla. Na umývání jsem používala olej, na promazávání tělové mléko. Měla jsem od nich i ten reparační krém a sprej na vysoušení. Perfektní věci!

Mimochodem, poslední dvě jmenované teď denně používá manžel, který se poslední rok potýká s dyshidrotickým ekzémem na rukou a vůbec nic mu nepomáhá. Na kožním byl několikrát, zkoušel kde co, slezly mu na dvou prstech nehty, neustále se mu dělaly záněty, šílené svědění a bolest. Já si právě vzpomněla na A-dermu, jak synovi před lety perfektně sedla a po dvou měsících používání neuvěřitelné zlepšení. Manžel si ji hrozně pochvaluje. Umývá se olejem, vysouší sprejem a promazává tím reparačním krémem a změna neuvěřitelná.

A ten olej můžu dávat malé do koupele asi denně že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7043
31.10.19 12:11

@PeBa12 Souhlasim - sudocrem! Na ruda mista by nemelo prijit nic mastneho. Mrkni na stranky Very Zikove - opravdu doporucuji. Take souhlasim s bavlnenym oblecenim. Taky je strasne dulezita strava, praci prostredky + probiotika. AE je vysledek toho, ze je neco spatne ve strevech. Dcera mela dle dr atop, ale nakonec to byla kvasinka - i to ma na strankach pi. Zikova. Opravdu mrkni! ;)

Jinak s A-Dermou zkusenost nemame, ale pouzivali jsme a pouzivame na dceru Biodermu Atoderm a parada :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
31.10.19 12:13

@PeBa12 Určitě. Jinak mně se u syna tenkrát hodně osvědčily do koupání i otruby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.10.19 12:23

@PeBa12 Já už do koupele nic nepředávala a vůbec jsem v tom nejhorším období koupání omezila na minimum (spíš jsem sprchovala)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1614
31.10.19 12:52
@Kukacka123 píše:
@PeBa12 Souhlasim - sudocrem! Na ruda mista by nemelo prijit nic mastneho. Mrkni na stranky Very Zikove - opravdu doporucuji. Take souhlasim s bavlnenym oblecenim. Taky je strasne dulezita strava, praci prostredky + probiotika. AE je vysledek toho, ze je neco spatne ve strevech. Dcera mela dle dr atop, ale nakonec to byla kvasinka - i to ma na strankach pi. Zikova. Opravdu mrkni! ;)Jinak s A-Dermou zkusenost nemame, ale pouzivali jsme a pouzivame na dceru Biodermu Atoderm a parada :palec:

Teď to pročítám a asi to dělám fakt špatně. Dneska jdu koupit sudocrem a uvidíme co to udělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13545
31.10.19 13:07

Každý to má asi jinak. U nás má syn takové červené, suché fleky hlavně na nohou. Zkusila jsem kde co nakonec používám pouze bio bambucke máslo a po ekzému ani památka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat