Kosmetika pro atopickou a aknózní suchou plet

14.1.21 19:02

Kosmetika pro atopickou a aknozní suchou plet

Ahoj,

Poradili byste nějakou kosmetiku na atopickou, aknózní a zároven velice suchou plet?
Poprosím Vás o doporučení pokud máte stejný typ pleti a na základě vlastních zkušeností..

Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1571
14.1.21 19:46
@bíléprádlo píše:
Ahoj,
Poradili byste nějakou kosmetiku na atopickou, aknózní a zároven velice suchou plet?
Poprosím Vás o doporučení pokud máte stejný typ pleti a na základě vlastních zkušeností..
Děkuji
Čím míň tím líp, nejlíp nechat pokožku dýchat.
Používám poze La Roche - Posay. Používala jsem od nich těch výrobku víc, teď používám https://pripravky-na-cisteni-pleti.heureka.cz/…-gel-400-ml/#o=2 + zkouším inaessentials heřmankovou a levandulovou.
Na mokvající ekzém jsem používala imazol a na suché častí beloderm.
Do toho dodržování potravinové alergie, každé nedodržení je okamžité znát a mohu říct že z nejhoršího jsem venku ;)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
14.1.21 19:52

Já za sebe používám řadu od la roche posay-toleriane.

Tady je odkaz a v hodnocení píšou, že to používají o na atopickou-aknózní pleť.

https://www.laroche-posay.cz/…ltra-Zklidňuj%C3%ADc%C3%AD-hydratačn%C3%AD-péče-pc7857.aspx

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
14.1.21 19:56

Mrkni na video,

Holka, která trpěla akné a stala se díky tomu kosmetičkou..
Nad akné vyzrála. Já se nechala některými věcmi inspirovat a vážně to zabralo.
Jedná se ale o léčbu akné, né atopáku. Myslím, že by ale mohlo zabrat na obojí :kytka:

https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.21 20:30

Ahojky! :mavam:

Nevím na co konkrétně trpíš (neviděla jsem tě), ale mě se začalo dělat podkožní akné (také mám hodně suchou a citlivou pleť). Ano, jsem hysterická :jazyk: a zašla jsem ke kožní (doporučuji). Ta mi řekla, že je to z nadmíry „péče“. Ob dva dny jsem si dávala masky, různé krémy (kvalitní!), a tím jsem si ucpala póry :pocitac:.

Doporučila mi ubrat a hodně čistit. Takže teď se odličuji Neutrogenou Hydro Boost® Face + Garnier Pure Active a nakonec Vichy Normaderm Phytosolution. Jendou až dvakrát do týdne si dám Revolution Skincare 30% AHA + BHA Peeling Solution. Zatím ok, mám pocit, že problém ustupuje. Ale každý to má jinak, šla bych za doktorkou a poradila se :). Určitě ubrala a zkoušela různé produkty. Další je pak životní styl. Neříkám, že to děláš, ale lidi co jedí hodně mastného, nebo dají za den 3 lahve doky nebudou mít hezkou pleť 8o.

Každopádně držím palce :lol: a prosím, pokud najdeš co ti sedí, poděl se i s námi!!! :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.21 21:19

Je mi 27let.. Prosla jsem si 2 dermatolozky.. Kazda mi doporucila v podstate to same a vlastne nic…
Z dermatologu jsem zklamana. Jedna vec je, ze mi preparat pomuze na akne, na druhe strane kvuli tomu rasi ekzem.. vyzkousela jsem snad vse.. i drahou kosmetiku jako Biodermu, La roche, Avene, Nobilis tilia.. Mixa, A-Derma…
Od La roche a Mixy mi sedela miceralka…
Od biodermy tonizacni krem..

Od Nobilis si pamatuji, ze krem s morskymi rasy, nebo maska pro hydrataci s avokadem mi dokonce zhorsily podkozni akne… :(

Ale pozor… Kazdy to ma jinak… Moje mama mi krem s řasami doporučila! Ji po tom kremu akne vazne zmizelo! A byla za nej vazne stastna. Rekla 1. krem, ktery opravdu zabral… ;)

Nerikam, ze zminene produkty mi ublizily..Jen to nijak nezhorsily ani nezlepsily.. Hydratacni kremy vsech zminenych znacek mi hydratovaly plet tak na 10min max… :,(
Hutnejsi kremy pak zhorsovaly podkozni akne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1571
14.1.21 21:36

@bíléprádlo a zkoušela jsi alergologii? Pro mě kožní, dermatologie a x dalších doktorů k ničemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14880
14.1.21 23:36

1. alergologie - zejména potravinové intolerance.
2. vyživovat zevnitř - rybí tuk - alespoň polévkovou lžci ráno a polévkovou lžící večer. když koupíš nějaký s příchutí tak to není tak strašné. b-komplex, Zejména pokud máš potravinové intolerance spojené s ekzémem, tak vstřebávání vitamínů a minerláů ze stravy bývá problém. A nech si u doktorky udělat rozbor na železo, jestli ti taky nechybí.

3. pokožku nedráždit a hydratovat. Bohužel velká část toho co se doporučuje na akné se nedá dát na ekzematickou pleť. A spousta věcí se musí otestovat na tvůj vlastní obličej. S tím že pokud škodí tak se to ukáže po pár aplikacích, pokud pomáhají, tak nejdřív po měsíci…

Základní látky co jsou na ekzém dobré a nezpůsobují akné - mandlový olej, jojobový olej, bambucké máslo, glycerin, ovesné extrakty, někomu pomáhá konopný olej, popřípadě cbd a někomu pomáhá lanolin a někoho dráždí.

látky co by mohly přímo pomáhat s obojím- ceramidy, zinek, dimethicone, kys. hyurlonová, vitamín B3 - niacinamid

to co funguje na akné - kysliny co mají dostatečnou sílu nějaké exfoliace ti budou ekzematickou pleť dál dráždit, to fakt nedělej.
Plus jakýkoliv parfém či esenciální olej v kometice a spousta konzervatnů taky je docela mizerná.

Co mi na hysterickou, byť sebroitickou ne ekzematickou pleť z kosmetiky pomáhá je mandlová krém od weledy - je to prakticky jen voda, mandlový olej s glycerinem a hezky to hydratuje a neškodí to. Něco co by mohlo zabírat - eucerin atopicontrol.

na čištění bych sáhla po mandlovém olej - opláchneš obličej teplou vodou, do dlaně si nakapeš trošku mandlového oleje, důkladně tím promasíruješ obličej a navážeš tak na to tu část nečistot co jsou rozpustné v oleji ne ve vodě. A pak vezmeš nějakou jemný čistič na obličej, naneseš na obličej, ten na sebe naváže onen olej i s nečistotami a pak to vlažnou vodou důkladně omyješ. Když tak koukám co je na trhu - zkusila bych čistící pěnu od avene. nebo čistící gel Effeclar od La roche possay

Na ložiska a vyrašné pupínky -zkus cicaplast od La roche possay. Případně od nich zkus na čištění micelárn vodu ale po použití opláchni.

A kup v rossmanovi sérum od Skincare revolution niacinamide+ zinc a zkus jestli tě to nebude dráždit - na ty oblasti kde se ti nejšastěji dělá akné by to mohlo pomoci.

Plus bych vyzkoušela co bude dělat bambucké máslo s konopným extraktem - nějak se mi nedaří najt žádný rozumný produkt kde by k tomu nebyly zbytečné nesmysly takže bych koupila 10 ml nějkého 1-2% konopný oleje s CBD (hledej extrakt z celé kytky) a 100 g rafinovaného bambuckého másla, máslo opatrně rozhřála, smíchala s konopným extraktem, nalilat to do nějaké prázdné nádobky od krému a mazala se tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14880
14.1.21 23:39

Ha - tak tohle by snad mělo být jen bambucké máslo s konopným extraktem a cena je celkem slušná. Když to nebude dělat dobře na obličeji, tak tím určitě maž zbytek ekzematického člověka.

https://eshopsativa.cz/…raphics.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.1.21 07:28
@smajlik345 píše:
@bíléprádlo a zkoušela jsi alergologii? Pro mě kožní, dermatologie a x dalších doktorů k ničemu

K alergologovi chodim od narozeni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
15.1.21 07:42

Jeste doporucuji od Vitelly Ictamo masticku.
V minulosti mi dost pomohla na loziska na obliceji.. upozornuji, ze zabrala tak po 14 dnech…
Tehdy mi kozarka rekla „uplne vysadime kortikoidy“ a budem pouzivat tuto mast… Ze zacatku se mi oblicej uplne rozjel… Jsem se na sebe nemohla podivat do zrcadla… Do 14 dni s dietou a detoxem jsem se zacala zlepsovat…

Prestala jsem jist: lepek, cukr, bile pecivo, nepila nic jineho nez vodu. Jedla mnohem vic zeleniny… jedla jidla, dobre stravitelna… Maso tak 3× tydne. Maso jsem tedy omezila… Masa bych se nevzdala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1571
15.1.21 09:12
@bíléprádlo píše:
K alergologovi chodim od narozeni…

A dělal ty testy na potr. alergii? Já k němu chodím taky od narození a udělala mi je až jsem ji řekla, že je chci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
15.1.21 19:37

:cert: pak posli tipy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu