Kosmetika pro miminko - značka, zkušenosti?

Anonymní
22.7.20 10:16

Kosmetika pro miminko--značka, zkušenosti?

Ahojky, s přítelem čekáme první miminko a máme už všechno nakoupeno. Krom kosmetiky :nevim: a abych pravdu řekla, vůbec nevím co potřebujeme. Je mi jasné že nějaký olej na pokožku, něco na koupání, na mazání při přebalování. Ale vůbec teda nevím co dál a jaké produkty a značky bych měla koupit. Máte odzkoušenou nějakou kosmetiku? Vím, že každé miminko je jiné a každému bude vyhovovat něco jiného. Ale nechci hned do začátku koupit něco, co třeba nevyhovuje více dětem. A krom tohoto, máte nějaký typ na práci prášek pro miminka či aviváž?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17568
22.7.20 10:20

Já ve finále potřebovala jen krém na prdku a ten jsem používala Weleda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
434
22.7.20 10:22
@Anonymní píše:
Ahojky, s přítelem čekáme první miminko a máme už všechno nakoupeno. Krom kosmetiky :nevim: a abych pravdu řekla, vůbec nevím co potřebujeme. Je mi jasné že nějaký olej na pokožku, něco na koupání, na mazání při přebalování. Ale vůbec teda nevím co dál a jaké produkty a značky bych měla koupit. Máte odzkoušenou nějakou kosmetiku? Vím, že každé miminko je jiné a každému bude vyhovovat něco jiného. Ale nechci hned do začátku koupit něco, co třeba nevyhovuje více dětem. A krom tohoto, máte nějaký typ na práci prášek pro miminka či aviváž?

Tohle je hrozně individuální. Olej jsem mela namíchaný z lékárny. Na zadeček jsem měla bepanthen a rybylku. Na koupání Cutosan a místo vlhcenych ubrousků jsem používala perlan s vodou. A prací prášek dětský Frosch a nebo batole. A ve finále bych se obešla jen s bepanthenem a perlanem a tím pracím práškem. Není nutné kupovat milion věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
336
22.7.20 10:24

Zadek umývám buď v umyvadle nebo přejedu medvídkem, pipku olivovým olejem, když je potřeba máznout zadek, tak mám od weledy krém na opruzeniny, s kterým mažu i všechny různý pupínky jinde po těle (zabrala na novorozenecké akné, potničky všude možně, vyrážku kolem pusy od slin). Do vany dávám taky weledu, občas i olej od nich. Nedávno jsem nakoupila kojeneckou sadu 2+1 zdarma, takže používám fakt na vše a nestěžuju si. :lol: Ze začátku jsme koupali hlavně v černém čaji, ale obecně platí, že čím míň, tím líp. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17494
22.7.20 10:25

Avivaz vubec nepouzivat, prasek (gel) se mi osvedcil treba feel eco, nebo detsky z dm primo ten jejich. Co se tyce kosmetiky tak toho moc nepotrebujes, vsechna ta mydla, gely atak vysusuji a jsou zbytečné, ja deti myju jen cistou vodou, max sem jim obcas kapla do vany malinko oleje, ten je fajn od johnsons (nedavno se tu ta rada testovala). Mazat taky nicim nemazu. Ono vicemene plati, cim vic toho na to dite matlas, tim to udela vetsi skodu. Akorat si kup neco na zadek, náš se treba osypal snad po všem, nemoh mit papírové pleny, vlhcene ubrousky, zadny krem z drogerie, proste nic chemickeho nebo s parfemaci. Takže byl na latkovkach, myla sem cistou vodou a jedine co zabralo na opruzeniny byla rybilka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1509
22.7.20 10:29

Na zadek je pro mě bezkonkurenční bepathen. Po narození se dcera hodně loupala takže do koupele jsem ob den přidávala linolu. Teď už nemažu ničím. Koupu v gelu do koupele od biodermy pro miminka. A peru v Persilu sensitiv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
22.7.20 10:29

Ja používám kosmetiku od Hipp, myju jeden den jen cistou vodou a druhy den kosmetikou.
Na prďku mame sudocrem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
22.7.20 10:31

Kosmetika pro miminko? Čím méně, tím lépe. To, že je trh přeplněný lákavou nabídkou neznamená, že je to potřebné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1014
22.7.20 10:35

Osobně jsem z kosmetiky nepotřebovala skoro nic. Koupala jsem jen ve vodě, když bylo potřeba tak jsem použila olivové mýdlo, co používám já. Na mazání občas bambucké máslo nebo mandlový olej, prdku jsem myla ve vodě (nepoužívala jsem ani vlhčáky - zbytečná chemie) a občas mázla weledou. Od narození dětí peru v mýdlových vločkách a prací sodě. Místo aviváže používám roztok kyseliny citronové.
Miluju vůni miminek, nač ji přebíjet něčím jiným? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
653
22.7.20 10:35

Vyzkoušela jsem toho hodně a zatím nejlepší mi přijde na tělo a obličej, když je vysušený La roche posey lipikar baume - může to používat celá rodina, do vany mu dávám olej Dr. konrád Cutoil - oboje je dobrý na seboreu, kterou má snad skoro každé mimčo. Ale když malý není vysušený, tak dávám jen ten olej do vody, ten ho hezky promastí a nic víc. Na zadek Bepanthen, sprchový gel moc nepoužívám, ale když musím tak Bioderma ABCderm gel. Zadeček otírám Pampers aqua pure ubrousky a nebo tím perlanem.Peru v Jelínek mini a nebo Lovele, aviváž nepoužívám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
680
22.7.20 10:57

Mně se to osvědčilo takhle: Miminko stačí omývat jen vodou, koupat třebas jen jednou, dvakrát týdně a do koupele přidat pár kapek olejové koupele od Saloosu, ten se mi osvědčil nejvíc (neboj, nemastí), nic jiného jsem nepoužívala. Občas v létě jsem natřela jemným dětským olejem, nebo máslem od Saloosu. To je pro mě top značka. Čím míň toho na dítě napatláte, tím líp. Na prdelku stačí modrá indulona, ale super je i rybilka, nebo bepanthen.
Porodní asistentka nám říkala, že nejhorší jsou každodenní koupele, kdy maminky dají dětem pěnu do vody, pak je očistí sprchovým gelem, dají šampon na vlasky, a po koupeli ještě pro jistotu celé namažou tělovým mlékem. Ekzéme, vítej…
Aviváž je naprosto zbytečná. Stačí jemný dětský prášek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
580
22.7.20 10:59

Zajdi do DM kup si tu jejich značku (mají pro miminka všechno) olejíček, sprchový gel atd a budeš spokojená. Mají to všechno za rozumnou cenu a krásné vše voní :) Na zadeček jsem používala sudocrem a vlhčené ubrousky musíš vyzkoušet. Našemu malému nevadili žádné, ale malá se mi po některých oprudila. Teď používám ubrousky linteo a vyhovují. Na řeči o zbytečný chemii kašli. Když někam pojedeš těžko budeš shánět umyvadlo kde prckovi opláchneš zadeček. Takové řeči akorát stresují. Je pravda, že mimčo nemusíš každý den umývat gelem (já ho přešmrdlala gelem co druhý den ) ale olejíček sem používala každý den. Děti potom krásně voní :mrgreen:

A práci prášek sem nijak extra neřešila. Peru všechno v jednom (většinou Ariel nebo Persil ) a dětem to nijak nevadilo. Občas sem tam mrskla i aviváž. Dělej vše podle sebe. Dneska jsou všude kolem samé eko matky, které člověka akorát stresují tím jak je všechno špatně :zed:

Příspěvek upraven 22.07.20 v 11:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
183
22.7.20 11:01

Umyvej jen vodou, to fakt staci. Na zadecek Sudocrem nebo bpanthen. To se da lokalne pouzit i jinam. Lih na pupik v prvim tydnu. Ubroisky na zadacek na cestovani z DM. Doma zase voda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6844
22.7.20 11:04
@Anonymní píše:

Nejlépe je nepoužívat skoro nic.
Určitě žádné mýdlo, žádnou aviváž.
Pokud možno přírodní věci.
Obyčejný měsíčkový nebo pupalkový olej (maže se za vlhka), na zadeček Bepanthen, Sudocrem apod., ale já dávala jen když byl vyloženě začervenalý, jinak stačí zase ten olej.
Do koupání nic, nebo existují koupelové oleje, třeba od Karla Hadka, to je čistě přírodní.
Ber to tak, že všechno, co napatláš na kůži, se tou kůží vstřebává do těla.

Jinak pozor na porodnice, tam to má obšancované Johnson, ale sestřičky kolikrát samy upozorní, ať to nedáváte, že je nejlepší čistá voda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.7.20 11:31

Kosmetika pro miminko

Naši chlapečkové mají velmi citlivou pokožku se sklonem k suchosti, alergiím, vyrážkám, vyhovují jim tyto produkty: Olej Linteo Baby Bio s hrošíky https://www.benu.cz/…-linteo-baby
Krémy : Hipp https://www.benu.cz/…ny-krem-75ml , pak také z DM Babylove https://www.dm.cz/…2067662.html
v případě opruzenin : https://www.notino.cz/…opruzeninam/
Hipp https://www.dm.cz/…0623429.html
Až začnou růst zoubky : https://www.notino.cz/…ez-fluoridu/ https://www.notino.cz/…el-pro-deti/
https://www.drmax.cz/…i-pasta-kids

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama