Kotě nechce jíst kočičí jídlo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

andreaanton
Povídálka 27 příspěvků 08.04.18 17:21
Kotě nechce jíst kočičí jídlo

Ahoj. Dostalo se mi domů od jedné paní, která se už o koťata odmítla starat 7 týdenní kotě. Je moc hodná. Chodí na záchůdek, pije vodu, hraje si, hodně spinká, v noci teda trochu blbne, ale to je otázka času. V týdnu ji nechám odčervit, paní to neudělala. Teď co řeším. Pije vodu, to je dobrý. Ale co mi paní nepřiznala a strašně mě to štve, že sice kotě jí, ale naučila jí na lidské jídlo. Ona mi tvrdila, jak jí granule i konzervy, ale evidentně to není pravda. To kotě to nikdy nevidělo. Kotě by nejradši jedlo s námi z talíře, ale konzervu, kapsičku a ani granule nechce - ty mě teda tolik netrápí, ale chtěla bych, aby jedla své kočičí jídlo a ne aby nám vylizovala talíře. Ještě jí navykla na kravské mléko, takže kotě ho vyžaduje. Taky mi to nevadí, ale bojím se, aby neměla střevní potíže - mám jí třetí den, ale vypadá v pohodě. Co s ní? Šunku, kuřecí maso, klidně i rohlík, by klidně jedla, ale to odmítám. Nevadí mi jí dát kousek uvařeného kuřecího masa, ale nechci aby si zvykla jen na to. Jak jí to naučit? Dám konzervu do misky, čuchne, naježí se a zdrhne. Když se jí to snažím opatlat kolem pusinky, aby to ochutnala, tak se může zvencnout. Máma mi řekla, že jí prostě mám dát konzervu nebo kapsičku do misky a nechat jí vyhladovět, aby si to vzala a nic jiného nedat. Jen to oschlé jednou za den vyhodit a vyměnit za čerstvé a čekat. Ale je mi jí líto. Ona si ani nemňoukne, že by měla hlad, ale když jí dám kus masa, je evidentní, že hlad měla… co mi radíte? Děkuji :dance:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineEmimin7
Kelišová 6874 příspěvků 08.04.18 17:26

No nevim, moje kočky byly naučené nejdřív jen na konzervy a přestaly je jíst i tak.

Kelišová 6874 příspěvků 08.04.18 17:27

Ale určitě by jedla kočičí vitamíny, ty jedí snad všechny kočky.

Helileli
Závislačka 2514 příspěvků 08.04.18 17:29

Takový prcek malý, měl být ještě u mámy a pít mléko. :?
Vyhladovět bych nechala dospělou kočku, takového prcka ne.
Koupila bych kočičí mléko. Dávala bych vařené maso, smíchala bych to třeba s rýží a do toho bych přimíchávala konzervu. Hlavně nic slaného, žádné kravské výrobky.
Postupně bych zmenšovala podíl vařeného masa, zkusila bych nabídnout i kvalitní granule. Hlavně žádný whiskas a podobný hnusy, to už raději to domácí.

Kelišová 6874 příspěvků 08.04.18 17:31

Já dávám kočkám kuřecí srdce, na to mají chuť hodně a je to levné.

Alušáček
Závislačka 2930 příspěvků 08.04.18 17:34

Můj kocour taky nejí kočičí jídlo, vařím mu maso, kuřecí, rybu, hovězí, kuřecí jatra, srdce. Finančně je to nákladné stejně jako údajně kvalitní granule, kapsičky atd.

fia80
Závislačka 2925 příspěvků 08.04.18 17:34

Když měl otec malé štěně, tak mu bylo doporučeno, aby ty tvrdé granule namočil do vody a až změknou, tak mu je pak dal. Vyzkoušej mu do té vody dát ty granule, třeba je při pití také vyzkouší. Pokud jí maso, tak bych mu dala maso a do něj zamíchala trochu kapsičky, ať si zvykne na tu vůni a chuť.

andreaanton
Povídálka 27 příspěvků 08.04.18 17:36

@Helileli pani kotata uz doma nechtela. Rekla ze bud se do par dni rozeberou nebo je da pryc. Takze sly od mamy. Jeji rozhodnuti. Kote by nejradsi salam, omacku s masem… proste co jime my. Je videt, ze je na to zvykla. Pry ji davala nejakou hnusnou konzervu od vietnamcu. Tu jsem tady ani nesehnala. No hruza. Musim to nejak vyresit.

Uživatel je onlineBilli
Nadpozemská drbna 25754 příspěvků 08.04.18 17:45

@andreaanton co smíchat konzervu a třeba vařené maso s rýží? Tak jsme učili kocoura na granule, že jsme mu je míchali s kapsičkou. Postupně jsme přidávali granule a ubírali kapsičku.
Jinak kotě klidně mohlo jíst konzervy a pak přestat. My si taky přivezli kocoura, co byl zvyklý na granule (byly mu 4 měsíce a byl od příbuzných) a u nás to odmítl, tak jsme přešli na to postupné zvykání.
Mléko bych nedávala. Ono kočkám chutná, ale časem jim začne vadit laktóza a můžou mít průjmy. Dřív to bylo normální a starší generace to vidí pořád stejně a dávají kočkám rohlík v mléce. Pokud mléko, tak koupit to upravené pro kočky. Takovému prckovi bych klidně do začátku koupila kotěcí „sunar“ (nevím, jestli to existuje, ale pro psy je, tak předpokládám, že bude i pro kočky).

Janee19
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 08.04.18 17:49

Zkouset vice druhu konzerv, dobre maso je napr. Cosme, vnitrnosti Carny, cenove jsou super, hlavne ne Whiskas atd., to se ani nedivim, ze nezere. Granule treba purizon, brit care… Nej je nabrat vzorky a zkouset. Odkud jsi, mohla bych kdyztak nejakou ochutnavku poskytnout. Nejlevneji stejne vyjde maso, ktery je i nejlepsi (syrove), tak jestli zere to, tak bych ho davala. A nedavat od stolu a z talire, at si zvykne, kde ma svoje…

Janee19
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 08.04.18 17:52

Jo a mliko jen koteci nebo neslazenou Tatru

Run
Generální žvanilka 20459 příspěvků 08.04.18 18:01

A vařené tedy ji? Nechala bych to a postupně primíchávala to na co jí chcete naučit. Ale opravdu pomalu. A již zmíněné Purizon, sice jsou dražší, ale náš nalezenec se žádných granulí ani nedotkl, začal žrát až tyto. A jak povyrostl, tak začal brát i jiné. Já mu tedy dávám vše, granule, konzervy, maso syrové, různé vnitřnosti, občas vařené než osolím tak vývar, občas vejce, tvaroh jogurt. Ale je to prostě svehlava kočka, nemá rád dvakrát za sebou to samé, někdy bych ho fakt pretáhla. Ale teď už je větší, tak mu to tam nechávám. Malýmu jsem nabídla vždy něco jiného, měla jsem blbý pocit, když nezral. Našli jsme ho když mu bylo 5 týdnu. Koteci mléko edostaval, vět říkala, že když žere, že to není potřeba.

Lenka_Hal
Závislačka 4018 příspěvků 08.04.18 18:13

Prvni pul rok zadne granule a jen specialni zradlo pro kotata, ono i lip chutna. I ta nejrozmlsanejsi kocka ma nejakou znacku, kterou veme na milost…takze hledat.Ja mela opacny problem, kocourka, ktery nevazil ani libru jsem si prinesla z jedne farmy, zableseneho, plneho parazitu…museli ho nechavat hodne o hladu, protoze jedl doslova jak bezedny a rostl primo pred ocima.

Michalka80
Závislačka 3979 příspěvků 08.04.18 19:32

Mleko pro kotata maji v DMku. Ono je to tezke, co se kote nauci jist, tak to pak vyzaduje a je moc tezke ho to odnaucit. Nektere kocky pak nechteji nic jineho i za cenu vyhladoveni. My mame takovou kocku. Chovatelka ji naucila na syrove maso, pritom nam tvrdila, ze ji naucila na koteci granulky Hill's. Uz bude mit letos 11 let a v zivote nesnedla nic pro kocky. Ji jen premrazenou veprovou kytu nebo plec, obcas kureci maso nebo hovezi srdce, bily jogurt… Vyhladovet nepomohlo, radeji tri dny nezrala, dele jsem to nevydrzela. Pritom mame jeste kocoura, ten ji granule i kapsicky, ale kocka ani od nej nikdy neochutnala :zed: :zed: :zed:

frndulka
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 08.04.18 22:42

Mám doma tři kočičáky tak Vám ráda poradím…
Pokud jí maso tak je to to nejlepší, dávejte jí vařené kuře nebo rybu a syrové hovězí i vepřové a vnitřnosti (přemražené).
Kupte celé kuře, to uvařte, nechte vychladnout, pak ho oberte, nakrájejte a dejte si po porcích na den do sáčku a přilijte trochu vývaru. Můžete tam dát i kůže, kosti ne. A dejte si to do mrazáku. A máte hotové „kapsičky“ s čistým masem a vyjde Vás to podstatně levněji než kupované kaspičky.
To samé s tím syrovým masem, kupte libové maso, nakrájejte si ho na kousky a po porcích dejte zmrazit.
Granule kupte jakékoliv bez obilí ve verzi kitten - třeba ND, Carnilove, Purizon, Orijen, Welnes core, Taste of the wild…
Nikdy nekupujte ty hnusné supermarketovky, jak granule tak konzervy/kapsič­ky…jako je Whiskas, Felix, Kitekat, Friskies,;Purina, Perfect fit apod…je tam minimální obsah masa (většinou 4%), obilí a spousta hnusu a dochucovadel.
Kočka je masožravec, nepotřebuje žádné obilí, rýži, těstoviny apod…
Mléko kupte kozí, kravské není vhodné.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Superštíhlá Herzigová s párkem: Jen pózovala, nebo se konečně pořádně najedla?!

Topmodelka a příležitostná herečka Eva Herzigová (45) hned několikrát čelila... číst dále >

Xenofobní radní z ODS: Žloutenka v Paříži, osahávání v Německu a kyselina v Londýně!

Strach, nenávist a panika! Radní Prahy 4 Klára Cingrošová (ODS) se pravidelně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Napřed porodím a pak se vdám. Jméno vybere dcera, říká Eliška Kaplický

Eliška Kaplický (40) zakládá po devíti letech novou rodinu. „Tentokrát to... číst dále >

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Reklama