Kotlíková dotace - jak je to s placením?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Danielss
Stálice 76 příspěvků 04.03.18 13:45
Kotlíková dotace - jak je to s placením

Dobrý den. Chci se optat jak je to s dotací na kotle? Chceme a musíme přes dotace. Tu ha paliva. Vyhlédli jsme si topenáře a teprve za ním půjdem… Ale jak to s s postupem?

Máme totiž omezený rozpočet kugki hypotece, splátkami na rekonstrukcích a půjčce na auto. Prostě jsme začali od nuly a nikdo nám nic nedal… Rozpočet na kotel je max 30 tisíc, možná něco víc když ušetříme. Ale mám otázku, kotel se platí celý? Celá částka a až potom proplatit dotaci??? Nebo dáte zálohu a zbytek si firma zařídí? Řešili bychom to přes firmu… Ktera sídlí v ulici kam jsme se nastěhovali.

Děkuji

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9241 příspěvků 04.03.18 13:49

My už jí dostali minulý rok a to bylo jiné než je to teď musela jsme nafotit barák a pak posílat fotky a pak se vše teprve začalo řešit a vím že jsme dopláceli cca 40 tisíc ty jsme poslali hned muselo to být naráz a oni pak poslali zbytek peněz a ty se odesílali na daný účet a pak přišli namontovat kotel.

Danielss
Stálice 76 příspěvků 04.03.18 13:54

A postup teď nevíte, prosím?

paandatko
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 2 inzeráty 04.03.18 14:43

My resili taky loni. Zazadali jsme o dotaci, po schvaleni jsme dodali faktury, fotky a vse potrebne a zpetne dotaci odeslali. Nevim na co konkretne se ptas, ale dotace se proplaci zpetne.

Danielss
Stálice 76 příspěvků 04.03.18 15:16

Jde o to, že kotel bude stát např 100 tisíc, e my je nemáme a nemáme je ani kde vzít, půjčku nedostaneme, máme nasetreno 20-30+-. Zajímalo mě zda když bude vše přes firmu a ta cybehanou dotace, zda by jim nestačila záloha a zbytek jim zaplatí stát.

Jak jinak to mají lidi řešit když peníze nemaj??? :nevim:

vokishka
Extra třída :D 11075 příspěvků 04.03.18 15:23
@paandatko píše:
My resili taky loni. Zazadali jsme o dotaci, po schvaleni jsme dodali faktury, fotky a vse potrebne a zpetne dotaci odeslali. Nevim na co konkretne se ptas, ale dotace se proplaci zpetne.

no mám dojem, že podle nových pravidel to už právě nebude zpětně.

Včelička992
Závislačka 3140 příspěvků 04.03.18 15:28

@Danielss
https://www.eon-teplo.cz/…ovedi/dotace

Včelička992
Závislačka 3140 příspěvků 04.03.18 15:30
@Danielss píše:
Jde o to, že kotel bude stát např 100 tisíc, e my je nemáme a nemáme je ani kde vzít, půjčku nedostaneme, máme nasetreno 20-30+-. Zajímalo mě zda když bude vše přes firmu a ta cybehanou dotace, zda by jim nestačila záloha a zbytek jim zaplatí stát.Jak jinak to mají lidi řešit když peníze nemaj??? :nevim:

Takhle to urcite nepujde. Musis si to zaplatit sama a pak ti to vrati zpetne. My to ted taky resime. A taky musis mit v poradku komin a revizi na nej, jinak ti penize nevrati. Vlozkovani komunu stoji dalsich cca 30 000 kc, ale to si musis zaplatit ze sveho uz.

Danielss
Stálice 76 příspěvků 04.03.18 19:19

Vložkování komínů máme za sebou. Teď jsem navíc psala na zelenou úsporám, kde mi dali vědět, že kraje budou letos příplatek jet plyn, peletky a čerpadlo. Což ani jedno nechceme… 8o

Jsme zvyklí na velké teplo, dům máme zateplený tak že je tu zima jak v lednici i v létě když jsou 30citky :mrgreen: :mrgreen: a z naší zkušenosti nám nejvíce vyhovuje uhlí a dřevo, a v obou případem máme možnost levnějšího nákupu než např za peletky. Holt ještě počkat… Ikdyz se nám to moc nelíbi, teď jak byly ty vysoký mrazy, než jsme přišly z práce a vytopili dům bylo to naprd. A co si budeme říkat akorát je to cesta do končin. Kdy místo abysme udržovali teplo doma tak dům chladné vzhledem k 8-9 hodinám netopeni. A to v noci netopime vubec-nebyl důvod a teď v mrazech ač byl ne vždy se člověk vzbudil… :oops:

Čerpalo se nevyplatí, dle rad našeho elektrikáře, aby se vyplatilo bude to několik generací v rodině. A nebo grupa o desítkách lidí žijících najednou… Holt počkáme, mám dobrý dojem, že lze kotel vyměnit do roku 2021 nebo 2022? Četla jsem rozdílne informace.

A děkuji vám za pomoc

i-gabi
Povídálka 18 příspěvků 05.03.18 15:52

Dotace se proplaci zpetne, po dolozeni vsech dokladu, foto a pod. Pokud vim, zacali nektere banky a stavebni sporitelny davat primo samostatne uvery na dotaci, tedy že ti pujci na realizaci a pak se jim to vrati z te dotace. Kdo konkretne to dela ale nevim, az tak jsem se o to nezajimala. Ale vygooglovat by to melo jit. :lol: Teoreticky by se dalo domluvit take s firmou, ze se jim to uhradi az po. Ale to zalezi na domluve a malo kdo by do toho chtel jit. Ale patrat se vyplati.
Jinak na uha paliva - uhli ti daji 75% dotaci z celkovych nakladu. Nejsou to jen penize na kotel, ale i veskere instalace, zapojeni, otopnou soustavu, radiatory atd. Podle me i to vyvlozkovani komina se do toho pocita. Firmy ktere s tim maji zkusenost ti jasne reknou. Mebo fakt neni problem zavolat na krajsky urad a zeptat se. Rozhodne nevahej, takove penize vam uz nikdo neda. A na dalsi vlny dotaci se neda spolehat. U nas v kraji je spis problem dotaci ziskat - v tom mnoustvi zajemcu. Zatím vzdy tak 1/4 odmitli a odkazali na dalsi vlnu. Urcite jdete do toho, za tech par starosti to stoji.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomníky české krimi: Jsou naporcované ženy dílem pražského „řezníka“?

Česká kriminalistika sice není na nízké úrovni, přesto naše historie zná... číst dále >

Orální hrátky pardubické učitelky: Tady jsou fotky, kterými se chlubila!

O takové slávě se pardubické základní škole nezdálo ani v nejhorších snech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedmdesátiletá Mexičanka čeká dceru. Bude nejstarší matkou na světě

Sedmdesátiletá Mexičanka je zřejmě nejstarší těhotnou ženou na světě. Maria... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama