Kontryhelový čaj na úpravu cyklu

22.3.20 07:56

Kotryhelovy caj na úpravu cyklu

Ahoj holky,
Mám cyklus cca 49 dni. Ovolace probíhá cca 14 dnu před MS.

Chtěla bych začít pít kotryhelovy caj na úpravu délky cyklu.Po nechají antikoncepce byl cyklus 31 dnu, ale s casem se začal prodluzovat.

Mohly byste mi prosím poradit, od kdy do kdy pít caj, respektive jak dlouho v rámci cyklu jste ho vy pily?

Moc dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13411
22.3.20 08:01

Čaj se pije tři týdny od začátku menzes a pak týden pauza. Někdy se nesmyslně doporučuje pít jen jen do ovulace, ale to je nesmysl. Kontryhel optimalizuje hladinu hormonů v těle a pokud ho přestaneš pít uprostřed cyklu, tak jen snížíš léčebný účinek. Možná zkus místo kontryhele užívat gynex. U bylinek je trochu problém, protože nikdy nevíš, kolik účinné drogy čaj obsahuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.20 08:04

Moc dekuji za informace… na netu je pravé skoro všude napsáno, ze se pije do ovulace, tak mi zajímavý rady a zkušenosti ostatních.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
477
22.3.20 08:08

Moje zkusenost je takova, ze mi kontryhel uz tak dlouhy cyklus jeste vic prodluzoval. Kdyz jsem to resila s gynekolozkou, rekla mi, ze estrogenu je vsude dost a vetsina mladych zen by ho vubec nemela pit. Uz presne nevim, jak to bylo, ale neco ve smyslu, ze telu spis chybi progesteron k prehoupnuti do ovulacni a poovulacni faze. (Progesteron by mel zvysovat drmek, ale je to teda hnus)
Jiny lekar mi ho naopak doporucil, ovsem vysledek, jak uz jsem psala. Pila jsem pak smes Ludmily Mojzisove, kde kontryhel neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13411
22.3.20 08:09

@Klokanek379 nevím, kdo ten nesmysl vymyslel, ale bohužel to od té doby všichni opakují. Hledala jsem to ve spoustě knih od skutečně dobrých léčitelů a nikde jsem nenašla nejmenší opodstatnění k téhle informaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.20 08:21

Takže misto kotryhelu doporučujeme spis ty kapky gynex, pripdne tu směs od mojzisove?

Já už jsem z toho cel nestastna, ze ten cyklus je takhle dlouhy…

Při poslední kontrole ni gynekolog řekl, ze mám nízkou sliznici, protože mám malo progesteronu po vysazeni antikoncepce… ale ze se to casem prý srovná samo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
477
22.3.20 08:38

@Klokanek379 na nedostatek progesteronu treba drmkovou tinkturu nebo caj. Nebo i ten gynex by si s nim asi poradil spis nez kontryhel. Ale zase mi neco rika, ze kontryhel podporuje rust sliznice (a ve druhe fazi cyklu uz snad neroste, ne? Tak jak to souvisi s progesteronem?) Uz je to nejakej ten patek, co jsem tohle resila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
22.3.20 12:04

Mě pomohl drmek. Gynekolozka mi napsala nějaký tablety s ním, ale ziju teda v Německu. Nevím, jestli se daj koupit i v ČR. Kotryhel sem zkoušela pít 2 týdny, 3 týdny i bez přerušení a výsledek veškeré žádnéj. Cyklus jednou 20 dní, podruhé 80, pak zas 60… Teď sem přibrala 10kg a mám cyklus celkem pravidelně, ale jestli to má nějakou spojitost :nevim: Ty tablety už neberu, ale pomohly hned od druhyho cyklu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.20 13:03

@Ughg diky za zkušenost :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.20 07:13
@Janli píše: Čaj se pije tři týdny od začátku menzes a pak týden pauza. Někdy se nesmyslně doporučuje pít jen jen do ovulace, ale to je nesmysl. Kontryhel optimalizuje hladinu hormonů v těle a pokud ho přestaneš pít uprostřed cyklu, tak jen snížíš léčebný účinek. Možná zkus místo kontryhele užívat gynex. U bylinek je trochu problém, protože nikdy nevíš, kolik účinné drogy čaj obsahuje.

Tak jsem objednala kapky gynex, tak uvidime, zda pomůžou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama