Koučink a vše okolo něj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JanetteArt
Povídálka 18 příspěvků 01.02.19 18:50
Koučink-a vše okolo něj

Založila jsem tuto diskuzi, protože mě koučink zajímá.
Jaké s tím máte zkušenosti? Ať už jako klient nebo přímo kouč? A jaké druhy koučů jste v životě potkali nebo o nich slyšeli? Máte zkušenost i s online koučinkem? Určitě se najdou i tací, kteří se specializují na nějakou kategorii a tak. Přemýšlela jsem že bych se koučem stala, jelikož umím dobře naslouchat a dobře se mi pracuje s lidmi(důvodů by bylo víc ale o to tady teď nejde). Chci se zeptat ještě na jednu věc-Pokud máte s koučováním zkušenosti, jak jste se k tomu dostali? Udělali jste si nějaký ten kurz nebo jste do toho šli i bez něj? Těším se na reakce :mavam: :hug:

Reakce:
Twixinka
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 6 inzerátů 01.02.19 19:03

Zazila jsem to jako koucovany i jako mentor nebo jak se tomu rika a je to podle me blbost :nevim:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1865 příspěvků 01.02.19 19:28

Zkušenosti nemám, ale nikdy by mě nenapadlo se na nějakého kouče obrátit. Podle mě je to hrozná hovadina, z rozhovoru v časopisech se vsemoznymi kouci jsem Nikdy nezískala dojem, že by mi to mohlo nějak prospět.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 19:32

Budu psát raději anonymně. Jde o mou kamarádku. Udělala si poměrně drahý kurz na koučování, k tomu přidala psychoanalytický výcvik, studium psychologie a výsledek? Nemá klienty, práce ji neuživí. Každý rád jde k psychologovi na pojišťovnu, na kouče za xy peněz na hodinu se kdekdo vybodne. Vrazila do těch výcviků statisíce. Teď z toho může mít tak akorát dobrý pocit.

Lalelale
Závislačka 3542 příspěvků 01.02.19 19:33

Já ne, koučing beru jako pseudo povolání pro lidi, co chtějí rychle zbohatnout za málo práce. Mám pár samozvaných koučů v okolí a i když mají klienty, šli do toho prostě proto, že nechtěli na osmičku do špatně placené práce a na lepší neměli vzdělání/zkuše­nosti. Můj názor je, že pokud někdo chce pracovat s lidmi, baví ho naslouchat a chce se tím živit, tak je tu obor psychologie… Ale sama jsem díkybohu žádného kouče nikdy nepotřebovala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 19:49

Využívám koucink jako klient 10let. Jde o to najít si kvalitního člověka. Trefa to byla až na podruhé.mam kouče s klasickým vzděláním psychologa. Za mě nejlepší investice. Chodím narazove, treba i jen 2× rok.Určitě to není prace pro každého. Dnes už není problém zkouknout videa a přečíst si knížku.

Ou
Kelišová 6306 příspěvků 04.02.19 17:03

Vykašli si na představu, že budeš koučka. Nemáš na to vzdělání, zkušenosti a ani představu, jak to funguje. Jen se přidáš k zástupu docela nešťastných osob, co nic neumí, ale chtějí radit druhým. Ti dobří koučové jsou ti, co mají velké životní zkušenosti, velkou zkušenost z byznysu a nějaký hlubší výcvik, než pár nesmyslných kurzů. A jestli tě na to někdo láká, že von ten kurz absolvoval a teď je děsně úspěšnej, tak si normálně narazila na vzdělávací letadlo - podobně jako je herbalife a nebo amway.

Vzhledem k tomu, že stejný dotaz kdosi vznesl i na facebooku, je docela pravděpodobné že jsi to ty, co docela dobře fotí.

Věnuj se tomu, dodělej si vzdělání - fotografickou střední kde tě naučí i grafické práce. A mezi tím se nauč prodávat fotky třeba přes fotobanky, nauč se prodávat sama sebe a svou práci, aby si tě zvali na zakázky. Chápu že z regionu se to dělá hůř, než z většího města, ale zase je u vás menší konkurence.

Jinak co je docela dobrá škola na prodej je zapojit se do nějakého MLM byznysu, ale něčeho příčetnějšího, než infobyznys - tam ve své pozici jedině proděláš. Zvážila bych třeba Mary Kay - protože ty svoje prodejkyně zároveň motivují býti vizážistkami - což by se ti pro rozjezd fotografické praxe dost hodilo.

Příspěvek upraven 04.02.19 v 17:10

Ou
Kelišová 6306 příspěvků 04.02.19 17:10

.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a scenáristu Mostu! Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >