Kouká do mobilu, když si hraje s dítětem

Anonymní
21.3.21 17:30

Kouká do mobilu, když si hraje s dítětem

Ahoj. Čert vem, že muž pořád kouká do mobilu. Nic jiného nezná…
Ale co čert nevem, nebo teda spíš, na co se vás chci zeptat, jestli vám to přijde normální:
Když si s dcerou (5 let) hraje třeba člověče nezlob se, pexeso, nebo s ní dělá cokoliv (koukají na pohádku nebo si jen tak jakože povídají), on má vedle hry (nebo v ruce) mobil a frčí (hraje tam nějaký hry, projíždí zprávy a nevím co vše). Vůbec to dítě nevnímá… zareaguje jen, když začne ona mluvit důrazněji a vytrhne ho z letargie. Pak teda otočí dvě kartičky nebo hodí kostkou a čumí dál do mobilu… 8o :roll: :nevim:
A není to výjimečně, je to prostě pořád :nevim: Neumí to jinak. Neumí být přítomen s ní, vnímat jí, věnovat se jí. Zajímá ho jen ten mobil :nevim:
Jsem přecitlivělá nebo to není normální? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60
21.3.21 17:37

No důrazně bych mu vysvětlila, že pětileté dítě už dost věcí chápe a že to může brát jako ignorování a nezájem. A takový nezájem otce může v té dětské duši napáchat hodně škody a smutku. Dala bych mu nůž na krk a ať si laskavě vybere, co mu je přednější - buď mobil a nebo dítě, ale dokázat to oddělovat, protože mobil mu neuteče, ale dcery dětství mu uteče, ani nebude vědět jak a to nemluvím o to, že kdyby ten nezájem trval dál, tak přijde o ten vztah s dcerou. Vážně takového rodiče nechápu, co dá přednost mobilu/počítači před vlastním dítětem. :nevim: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1256
21.3.21 17:38

Normální to není. Nesnáším to ani, když se to dělá mezi dospělými. Ještě beru, když si potřebuje přečíst sms nebo důležitý mail, ale hrát hry… :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.3.21 17:45

Je zjevně závislý na mobilu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7463
21.3.21 17:52

V hospode by mu kámoš řekl, ať pořád necumi do telefonu jak k*okot a dává pozor. Bohužel to dítě to říct neumí :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.3.21 17:52

Asi ho nebaví pexeso. mě taky k smrti nudí. ať si vymyslí aktivity, které budou bavit dceru i jeho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9542
21.3.21 17:53

Není to normální, jedná se o závislost. Ale dnes takhle žije spousta lidí, u nás doma se mobil po příchodu domů dává na poličkua pokud člověk nevolá, tak tam i zůstává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 17:55

@Luckandlove musím reagovat :oops:. Ono když je chlap vul tak je to těžký. Dát nůž na krk, to jako že by od něj odešla? Tak si bude brát dceru a bude to dělat dál, když bude u něj. Takhle to mám se svým ex, když přijede za malou akorát si malá staví lego a on si u toho píše na mesengeru s kde kým.. Když mu řeknu že je závislý, ať se jí věnuje, že přijel za ní a podobně argumenty co jsi psala, akorát odvětí že mám furt nějaké hemzy a proto se mnou není…
Prostě buď má chlap určené priority, nebo se nechá semlít tím co je zrovna,,in,, :roll:
Prosím anonym, citlivé

• Citovat
  • Nahlásit
33914
21.3.21 18:26

Je to hodně špatně. Sám je závislý, předává špatný příklad dítěti a taky mu může způsobit poruchy pozornosti v budoucnu. Myslím si, že je to jedna z příčin logopedickych vad u dětí, které se v této generaci vyskytují hodně, když jsou vystaveny takovému stylu komunikace, žádné z očí do očí a vidět artikulaci. Ale není to nic neobvyklého, dělají to i matky venku na kočárku s už sedícím dítětem. Místo toho, aby se dítěti věnovaly a povídaly mu, matka cuci do mobilu a dítě je odkazano samo na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33914
21.3.21 18:28
@Sany80s píše:
Není to normální, jedná se o závislost. Ale dnes takhle žije spousta lidí, u nás doma se mobil po příchodu domů dává na poličkua pokud člověk nevolá, tak tam i zůstává.

Taky to tak máme. Děti nemají mobily u sebe, dávají na společné místo a já povoluji. Ale kontakt po sociálních sítích s přáteli jim teda nezakazuji. Akorát mám jistotu, že s ním nikde nezalezou, když o to nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1017
21.3.21 18:43

Pustila bych mu „The social dilema,“ a zavedla doma nějaká pravidla. Není to tak, že přijde z práce, dítě se na něj pověsí, ty po na něj neustále mluvíš a mu z toho jde hlava kolem? :think: Požádala bych ho, ať dítěti nepředává hloupý návyk neustále civět do obrazovky…Ať si klidně třeba hodinu odpočine, zaleze s telefonem někam jinam a pak si sedněte všichni spolu a zahrajte to pexeso, co? :nevim: Není potřeba kolem dětí skákat 24 hodin denně, taky máte právo na odpočinek, ale když se věnuje dítěti, tak ať z toho něco mají obě strany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
21.3.21 18:47
@Anonymní píše:
@Luckandlove musím reagovat :oops:. Ono když je chlap vul tak je to těžký. Dát nůž na krk, to jako že by od něj odešla? Tak si bude brát dceru a bude to dělat dál, když bude u něj. Takhle to mám se svým ex, když přijede za malou akorát si malá staví lego a on si u toho píše na mesengeru s kde kým.. Když mu řeknu že je závislý, ať se jí věnuje, že přijel za ní a podobně argumenty co jsi psala, akorát odvětí že mám furt nějaké hemzy a proto se mnou není…
Prostě buď má chlap určené priority, nebo se nechá semlít tím co je zrovna,,in,, :roll:
Prosím anonym, citlivé

Já nemyslela zrovna odejít, ale spíš mu vysvětlit, že jinak přijde o vztah s dítětem a to vlastní vinnou, ale jinak v té poslední větě jste to skvěle shrnula :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9542
21.3.21 19:11
@Pears206 píše:
Taky to tak máme. Děti nemají mobily u sebe, dávají na společné místo a já povoluji. Ale kontakt po sociálních sítích s přáteli jim teda nezakazuji. Akorát mám jistotu, že s ním nikde nezalezou, když o to nevím.

To není o dětech, pro nás to platí pro všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 22:25

Můj to má podobně, taky je na mobilu závislý. Ale naštěstí si to uvědomuje a když ho upozorním, mobil odkládá. A když třeba dcera kouká na tv a neodpoví ani na pozdrav, připomínám mu, že je potřeba jít dětem příkladem a žít především realitou. Ale pokud si ten tvůj sám neuvědomuje,, závažnost,, toho, co dělá a následky, obávám se, že s tím moc neuděláš :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 09:52
@prejeta_zaba píše:
Pustila bych mu „The social dilema,“ a zavedla doma nějaká pravidla. Není to tak, že přijde z práce, dítě se na něj pověsí, ty po na něj neustále mluvíš a mu z toho jde hlava kolem? :think: Požádala bych ho, ať dítěti nepředává hloupý návyk neustále civět do obrazovky…Ať si klidně třeba hodinu odpočine, zaleze s telefonem někam jinam a pak si sedněte všichni spolu a zahrajte to pexeso, co? :nevim: Není potřeba kolem dětí skákat 24 hodin denně, taky máte právo na odpočinek, ale když se věnuje dítěti, tak ať z toho něco mají obě strany.

Není to tak. Teď konkrétně, když jsou zavřený školky, jsem já s dcerou na chalupě a on sem přijede jednou za cca dva týdny na ani ne 48 hodin - a tehdy tohle předvádí! :-O Dokonce i tehdy! :-O
A ještě bych ráda podotkla, že je „kancelářská krysa“, je na síti celý den. I během dne má čas si projet internet a tak (známe to všechny, my z kanclů… ;-) )… A o to mi to přijde smutnější! Že naopak bych čekala, že počítač, mobil, internet odhodí, když může být chvíli bez toho… 8o

Já se snažím nic neříkat. Ráda bych žila v ovzduší „jsme dospělí, přece se nebudeme napomínat“… Nechce se mi mu říkat: „Strašně mlaskáš. Teče ti nudle, vysmrkej se.“…nebo právě třeba: „Nekoukej pořád do toho mobilu.“ :zed: :zed: :zed:

Moje máma mi říká, že mu ten mobil mám regulérně schovat! Ale jako: kde bychom pak byli…? :think: :,( :,( :,( :zed:

A jinak: všem díky za názory! :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat