Koukání na TV - udělala jsem chybu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nini77
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 8 inzerátů 21.12.16 23:26
Koukání na TV - udělala jsem chybu

Mam depku. Udělala jsem chybu. Ne jednu, samozřejmě. Vim, že každý dělá chyby, chtěla bych jen poradit, jak to napravit, jak postupovat.
Synovi je 19 mesiců. Je to vzteklinu, ale i zlatíčko. Cca před půl rokem nepřibíral a aby dobře jedl, začala jsem mu pouštět tv u jídla. Postupně jsem.mu ji pouštěla víc a víc, pohádky se mu líbí. Pouštím mu ji ráno tak na hodku, přes oběd a pak třeba hodku odpol a večer vecernicek. On se nedívá celou dobu, nesedí pořád před tv. Hraje si po celém bytě a když chce, chvíli se dívá. Přes den nemám problém mu to omezit, když si hrajeme, ani si na to nevzpomene, nevyzaduje to. Ale protože máme dlouhodobě problém s večerním usínáním, dali jsme mu do pokojíčku noťas a pouštím mu to před usnutim. Nebyl problém pustit např. tři díly krtečka a vypnout. Ale hrozně si na to zvykl a teď by koukal i hodinu. Např. dnes už padal únavou, ale za žádnou cenu jsem to nesměla vypnout. Vypla jsem to a strašný řev a pláč. Po chvíli jsem vyměkla a pustila znovu. Už se ani nekoukal, stačilo mu, že je to puštěné a po chvilce usnul. Byl hotový z toho pláče. Ještě abych upresnila ty problémy s usínáním. Do 15 měsíců spal u nás v ložnici a já ho uspavala kojením. V postylce odmítal byt, i když jsem u něj sedela. Pak jsme udělali dětský pokoj a naučili ho usínat v postylce. Někdy to šlo hůř někdy líp.
Já nevím, jestli jsem měla tuhle diskuzi zakládat. Jen jsem z toho dneska v háji. Přijde mi, že dělám jednu chybu za druhou a pak se plavání v tom jak to napravit.
Mám prostě odnést PC z pokojíčku a trvat na tom, že usiname u čtené pohádky atd. nebo to odbourávat postupně?
Možná jsem to jen potřebovala napsat, někomu to „říct“…
Omlouvám se za chyby, píšu z nového chytrého telefonu, který asi brzo hodím z okna.
Ježiš to je román, když na to koukám, za to se taky omlouvám.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

dedrichov
Závislačka 2848 příspěvků 21.12.16 23:29

Píšeš to sama, přečti synkovi pohádku, udělejte si z toho nový rituál… Notebook do pokojíčku vůbec neber. A přes den je podle mě toho také příliš na rok a půl leté dítě…

ivabozi
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 21.12.16 23:30

@nini77 Ahoj, já bych to udělala hned - z jedný vody na čisto - řekni, že je pc/tv rozbitá nebo večer nefunguje. bude to dobrý, uvidíš - to jen my se kolikrát bojíme, co se stane :) udělejte si jiný rituál, třeba fakt krátkou vymyšlenou pohádku před usnutím.

nini77
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 8 inzerátů 21.12.16 23:34

@ivabozi asi to tak zkusím. Vzdycky, kdyz jsem vypla pohadku, jestě jsem mu neco vyprávěla a pak usnul. Ten pláč mě vždycky uplně psychicky odrovná, tak jsem dnes taková nalomená. Děkuju

Kriss Tina
Kelišová 5378 příspěvků 21.12.16 23:40

Malej by u pohadky neusnul to by koukal klidne do rana, na ctenou pohadku je malej to mi rve knizku z ruky, pak me s ni mlati po hlave. Takze uspavam tim stylem ze si lehnem do postele, chvilku delame blbinky aby se utahal a pak delam ze uz spim a on to zabali a usne taky :D

Adinka_2012
Závislačka 2603 příspěvků 8 inzerátů 21.12.16 23:40

Bude to o nervy, třeba ne, hned pochopí…ale pokud to chceš změnit, zmeň a neustupuj, je to těžké, ale děti ví, co chtějí a jdou si tvrdě za tím :lol:…hodně štěstí :kytka:

Příspěvek upraven 21.12.16 v 23:46

Alušáček
Závislačka 3171 příspěvků 21.12.16 23:43

@nini77 Zas tak do dramaticky bych to neviděla, přes den se snaž syna zabavit ať kouká co nejméně a večer mu pusť pár dílů krtečka a pak třeba zkus přečíst knížku o krtečkovi… U nás taky jede tv pořád, ne že by jsme pořád koukali, ale jako kulisa ;)

Sněženka25
Závislačka 3899 příspěvků 36 inzerátů 21.12.16 23:54

Ahoj zakladatelko, vůbec se tím netrap, žádná z nás tady není dokonalá a chyby prostě děláme…taky teď před Vánoci nemáme tolik času se věnovat 27 měsíčnímu, tak má pohádky hodně puštěné…ale zase vím, že když ho po Vánocích zabavím jinak, tak je vyžadovat nebude :-)

Jinak u Tebe bych doporučovala prostě pohádky přes spaním odbourat ze dne na den…prostě notebook nebude a basta…ať klidně řve..on se pak z toho řevu unaví a usne…možná budete mít kritické 2-3 noci, ale pak si na něj už nevzpomene…a pokud máš teď před Vánoci taky hodně práce, tak bych ho klidně nechala zatím na pohádkách a zastavila to po Vánocích…

Jo a jak tady někdo píše, že v tom možná vidíme problém spíš my než to dítě, tak s tím bych taky souhlasila…já takhle řešila před pár týdny, jak odbouráme dudlíka, že ho prostě na spaní musí mít…no a ze dne na den jsem mu ho nedala a bylo to…první noc jsme uspávalil asi 20 minut, druhou noc 10 minut a třetí noc už zase usínal sám, tak jak byl zvyklý s dudlíkem :)

fia80
Závislačka 2974 příspěvků 22.12.16 00:01

Musíš být o té změně vnitřně přesvědčená a tak mu to vysvětlit a pak pořád dokola a dokola vysvětlovat, když bude plakat. Když si nebudeš jistá, tak to vycítí a dá ti to sežrat.

Kdyby jsi omezovala koukání pomalou, tak ať z toho máš lepší pocit, tak doporučuji, abys malému pouštěla písničky nebo pohádky v cizím jazyce třeba angličtině. Alespoň si bude dělat pasívní slovní zásobu a věř mi, že mu vůbec nebude vadit, že mu to mluví v jiném jazyce.

Přikládám nějaké tipy :)

Písničky
Peppa pig
Teletubbies

jakrop
Kecalka 169 příspěvků 22.12.16 00:04

Mám stejně starého syna a také je to vzteklina i zlatíčko :) televizi pouštím pouze chvíli ráno, ale syn na ní stejně nekouká (i když tedy dneska si sedl vedle mě a koukal na celý Červený traktůrek :potlesk:, pak se zase zvedl a šel si po svých). Teď před Vánoci, kdy máme každá dost práce, tak mám přes den hodně puštěné rádio, aby byla kulisa a taky aby chytl i jiná slova, než která pořád opakuji já. Večer bych mu, být Vámi, zkusila pustit místo PC třeba nějakou pohádku z CD. Když už pak ani nekouká, ale jen poslouchá, tak by to asi dobře posloužilo. U čtené pohádky by ho třeba mohlo rozptylovat světlo.

ivabozi
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 22.12.16 00:37
@ivabozi píše:
@nini77 Ahoj, já bych to udělala hned - z jedný vody na čisto - řekni, že je pc/tv rozbitá nebo večer nefunguje. bude to dobrý, uvidíš - to jen my se kolikrát bojíme, co se stane :) udělejte si jiný rituál, třeba fakt krátkou vymyšlenou pohádku před usnutím.

To je jasný, jsi s ním nonstop - asi potřebuješ i sama vypnout a myslet na jiný věci… já jsem se takhle třeba dlouho bála odbourávání dudlíku apod - a ono to vždycky bylo lepší než jsem si myslela. když na to budeš psychicky připravená, tak ty děti nějak scénu neudělaj, nebo když jim to vysvětlíš… ale musíš přitom být klidná ty sama - to je moje dosavadní zkušenost. mám dva, co se perou každý den cestou ze školky v tramvaji.

Balatonek
Ukecaná baba ;) 1281 příspěvků 22.12.16 00:38

Udělala jsem stejnou chybu jako ty ;-) usínáni u tabletu byla největší chyba, jelikož u toho nechtěla usnout, protože musela vidět tohle video a další a další. Začalo to u tchanovcu v létě, kdy mě samozřejmě obešli a strčil ji to aby ji uklidnili a aby zalezla do postele. :roll: nejhorší to pak bylo poslední dva měsíce, kdy jsme ho nemohli vypnout bez scen :zed: :pocitac: takže rozhodnutí vzít ji definitivně písničky a pohádky před spaním na tabletu padlo před cca týdnem. První večer nic moc, samozřejmě žadonila, ale po hodině přemlouvání pochopila, že prostě nebudou. Teď už si nevzpomene a dokonce si ráda nechá přečíst krtečka nebo medvídka Pú a usíná mnohem líp a rychleji. Zpětně to považuji fakt za největší chybu, protože jsem ji naučila usínat hezky, že jsme si lehli, zhaslo se, ona se pritulila, já jsem ji pověděla pohádku a spala, pak přišlo léto a bylo. Takže napravuji ;-) chce to se rozhodnout a neustoupit. Držím palce ;)

beruska9
Extra třída :D 10689 příspěvků 22.12.16 04:03

Mne se dite (18m) naucilo cumet na pisnicky na youtube u babicky…no odjeli jsme, jau je prestala poustet a jde to uplne v pohode, akorat musim davat bacha, aby nemel nic v dohledu - tablet, telefon, laptop - a ani si na ne nevzpomene. V tomhle veku jsou jeste pomerne tvarni ;)

hani28
Ukecaná baba ;) 1152 příspěvků 22.12.16 07:08

Pokud na to ani nekouka a ma to jako kulisu, tak nemuzes mu vecer precist pohadku, a pote mu pustit nejake cd s pohadkama nebo ukolebavkama?

elen-ka
Extra třída :D 12254 příspěvků 23 inzerátů 22.12.16 08:09

@nini77 Můžeš číst pohádku, ale přiznám se, že u nás čtení pohádky začalo zabírat až tak kolem 3 roku, dříve dcerka chtěla se mnou listovat a dívat se na obrázky, tak že čtení nic nebylo. Ale uspávala jsem při písničkách, které jsem zpívala. Když to šlo, lehla jsem si s dcerou do její velké postele, přitulily jsme se a já ji zpívala. Většinou usnula, ale zase je pravda, že v těch 19 měsících to bylo o tom, kolik toho naspala přes den, pokud nic, bylo to dobré, usnula brzy, pokud více jak 15 minut, tak šla spát klidně i po 22 hodině večer, dříve neusnula.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >