Koupání miminka - přípravky

12
11.10.20 15:54

Koupání miminka - přípravky

Ahoj maminky, nevíte, jestli se tento sprchový gel musí následně z tělíčka miminku po koupeli opláchnout? https://www.mall.cz/…vy-gel-400ml?…
Nebo pak jsem ještě našla od Hipp Koupel na dobrou noc a u té to také neuvádí. Děkuji :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4754
11.10.20 15:57

Nepíšou to tam, protože je snad jasný že se sprchový gel smyva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18848

Snad vsechny sprchace se musi spláchnout ne? 8o navic miminku staci cista voda, vsechny ty navonene gely atd jsou spis ke skode, i kdyz je oplachnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1397

Snad musíš opláchnout každý sprchový gel z těla, to je snad jasný ne. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3681
11.10.20 15:59

Sprchový gel se snad vždycky oplachuje, ne? Nebo ty si ho na sobě necháváš?

A jinak, ačkoli vím, že se na to neptáš, miminko je lepší koupat jen ve vodě, maximálně s kapkou nějakého přírodního oleje. Žádné sprchové gely, mýdla ani šampony nejsou potřeba, miminkům se pokožka ani vlásky tolik nemastí jako dospělým. Všechny tyhle přípravky ji jenom zbytečně dráždí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4278
11.10.20 16:01

MIminku stačí voda. Já koupala 2× týdně vodou, 1× týdně mycím olejem. Měla jsem hlavně biodermu atoderm, sprchový olej. A určitě smýt!!! Všechny i sebevíce přírodní, drahé a lepší…smýt!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
11.10.20 16:16

Já vím, že sprchový gel se normálně umývá, ale přesně takovýhle měli v porodnici a když mi ukazovali, jak koupat, tak sestra přidala pár kapek do vody do vaničky, vykoupala tam malého a pak ho rovnou osušila, proto se ptám. Já mám teď na koupání Niveu pro miminka a tam také píšou, že po koupeli se neoplachuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1238
11.10.20 16:21

Miminku staci voda, ja ostatne nejsem zastancem moc ani te vody, kdyz jsou mimiba furt v kocare, posrylce, na podlozce-nemaji se kde uspinit. Umyvat intimni partie vodou, to je vec jiná samozrejme. Jinak koupat max, kdyz je mimco zpocene. Pokud te ta uzasna obecna rezimova doporuceni ovsem „nuti“ provozovat koupani, tak si kup neco non toxic, chemickym Hippem zadelas akorat na kozni potize :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
11.10.20 16:26

Dobře, tak děkuji :* já pořád slýchala, že Hipp je v pohodě, ale malého jsem mazala olejíčkem a přišla mi pak po něm jeho pokožka trochu vysušená, tak teď mažu jen bio bambuckým máslem. Já teda koupala jednou za tři dny, to si myslím že není nic hrozného, někdo koupe každý den. Jediné co, tak akorát než ho člověk vysuší a tak má strach, aby nenastydl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2544
11.10.20 16:36

Určitě smýt. Jinak na hydrataci je vážně fajn olej do koupele - welleda měsíčkový, nebo od Linoly. Přidáš do koupele, pak jen velmi jemně osušíš ručníkem, aby zůstal ten mastný film a už ničím nemažeš. Jinak jak je psáno výše, stačí koupat ve vodě, nebo v černém čaji, dobrá je i ovesná koupel. A nekoupat každý den. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1130
11.10.20 16:53

Nám tedy krásně sedl až Uriage. Sice cena vyšší, ale za to je miminko krásné i bez chemických gelů a sprcháčů, nedráždí a zadní ekzém. Jinak každý sprchový gel se oplachuje ne 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.10.20 16:55

Miminka do 1 roku doporučuji koupat bez jakýchkoliv chemických přípravků. Používala jsem pro dceru a později i pro vnučku bylinkovou směs, ze které jsem udělala odvar a vlila do vaničky. Nechala jsem je tam 10-15 min. loužit a oplachovala jsem je i s vlásky. Pro miminko je to velmi příjemné, vyživující, detoxikační a podporující imunitu. Když byly holky větší, tak jsem jim i pár kytiček ve vodě nechávala na hraní, což je bavilo a občas i něco snědly :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1227
11.10.20 17:15

Zkus si dohledat jednotlivé složky té kosmetiky např. tady https://www.ewg.org/skindeep/ Je to docela poučné. Do koupele miminku nic nedávám. Zvažovala bych to ale v případě, že by mělo nějaké kožní problémy, to jo, třeba na promaštění nebo tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3512
11.10.20 17:20
@VeeVeee píše:
Dobře, tak děkuji :* já pořád slýchala, že Hipp je v pohodě, ale malého jsem mazala olejíčkem a přišla mi pak po něm jeho pokožka trochu vysušená, tak teď mažu jen bio bambuckým máslem. Já teda koupala jednou za tři dny, to si myslím že není nic hrozného, někdo koupe každý den. Jediné co, tak akorát než ho člověk vysuší a tak má strach, aby nenastydl.

Olej, jakýkoliv, se má mazat na částečně mokrou (vlhkou) pokožku. Teprve tak se vsákne a hydratuje, když se namaže na suché tělíčko, tak naopak pokožku vysušuje. Ty echt dětské oleje jsou navíc fakt srágora. Ono to svádí, že mimčo jakože voní, ale na miminko je jakákoliv speciální koupací kosmetika zbytečná. Pokud je třeba pokožku trochu promastit, stačí pár kapek kvalitního rostlinného oleje do vany s vodou, jinak nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4278
11.10.20 17:46
@VeeVeee píše:
Já vím, že sprchový gel se normálně umývá, ale přesně takovýhle měli v porodnici a když mi ukazovali, jak koupat, tak sestra přidala pár kapek do vody do vaničky, vykoupala tam malého a pak ho rovnou osušila, proto se ptám. Já mám teď na koupání Niveu pro miminka a tam také píšou, že po koupeli se neoplachuje.

Zrovna nivea je asi tak nejhorší pro mimi co může být. Mrkni na tu biodermu atoderm, sprchový olej. My ho používáme celá rodina. V akci se dá se koupit za slušnou cenu, kupuji litrovku aza cca 300-380.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama