Koupání novorozence bez vaničky

113
23.1.21 18:54

Koupání novorozence bez vaničky

Ahoj. Čekám druhého syna, dávám dohromady výbavu a hledám možnosti, jak se obejít bez vaničky. U staršího syna jsem ji měla, ale je fakt, že jsem měla také byt s třikrát větší koupelnou než teď :lol:
Je tu nějaká maminka se zkušeností pouze lehátka ve velké vaně? A pokud ano, tak jaké lehátko? Textilní mi přijde příjemnější, ale zas jak dlouho to schne a kde? Je to hygienické? Nebo raději plastové a dávat přes něj plenu?
Děkuji za zkušenosti, tipy a recenze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6326
23.1.21 19:01

@Agnes82 já mám zkušenosti akorát s tím lehatkem koupala jsem všechny tři děti ve vanicce nejmenší ještě koupu ale teď už lehátko nemám nicméně u však tři jsem používala to hadrové přijde mi nejlepší to plastové se mi nelíbí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
23.1.21 19:09

Máme pěnovou podložku do vany a úplně vyhovuje. Je to měkké a plínku pod kluka radši dávám z hygienických důvodů. Mám obě volné ruce, je to podle mě bezpečné a rychlé umytí miminka. Nad vanou mám na ni na stěně normální nalepený háček, umyju, vyždímám a pověsím.
Vanička čeká, až bude sám sedět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
803
23.1.21 19:09

My koupali miminko v umyvadle na pěnové podložce a bohatě to stačilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10092
23.1.21 19:11

Já úplně mimi koupala v umyvadle větší potom se starším bráchou ve vaně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18955
23.1.21 19:15

Pokud máš málo místa, tak je eventualita malý nafukovací bazének. Spotřebuješ minimum vody oproti vaně a mimčo se tam bude cítit líp. Podložku jsem měla látkovou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6019
23.1.21 19:19

Taky jsem koupala vanicky, prislo mi to jako zbytecny kram do domacnosti.
Vystacila jsem si s molitanovou podlozkou a u babicek jsem dokonce koupala jen na latkove plince.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
543
23.1.21 19:25

My nemáme vanu ale hluboký sprcháč a koupala jsem v něm na látkovém lehátku. Po koupání jsem lehátko nechala chvíli sušit pověšené přes vrch toho sprcháče a když z toho přestala crčet voda, přehodila jsem to na topení (žebřík). Jak dlouho to schlo už si nepamatuju. Jednou za čas jsem potah stáhla a hodila do pračky. Za mě to byla jediná možnost, vaničku bych neměla kam dát stejně by musela být na zemi tak bylo fuk jestli se budu ohýbat u sprcháče nebo u vaničky, bylo to trochu nepohodlné ale dalo se to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
799
23.1.21 19:28

U druhého syna jsme vaničku vůbec nepoužili. Koupali jsme ho ve velké vaně na textilním lehátku a bylo to fajn. Samozřejmě vanička třeba na prebalovaku je pohodlnější v tom, že se člověk tolik neohyba, ale zas to koupání trvá chvíli, tak se to v pohodě dá zvládnout. Po každém koupání jsme lehátko dali na radiátor, suché to bylo do hodiny. Prala jsem ho jednou za tři dny, protože jsme koupali každý den. S jiným zkušenost nemám, takže porovnat nedokážu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
23.1.21 19:37

Koupeme syna na textilním lehátku ve vaně. Mame šňůry nad vanou. Takže po vy koupání, vždy povesime. A pereme asi 2× do měsíce. Nebo dle potřeby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52162
23.1.21 19:37

Taky jsem doma vanicku nepouzivala na koupani. Prisla mi uplne zbytecna. Mela jsem penove lehatko do vany.
Vanicku jsem mela, ale ta se pouzivala venku misto bazenu chvilku pro nejmladsi nebo na nalozeni zeli :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24845
23.1.21 20:01

@Agnes82 obě děti jsem nakonec koupala v kyblíku. Kluci tak byli spokojenější. Párkrát jsem je vzala do umyvadla, když byli ještě úplně maličtí. No a mladší se pak často koupal se starším

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1554
23.1.21 20:03

@Agnes82 Za mě látkové lehátko ne. Měla jsem vaničku, využila jsem ji dvakrát, jinak jsem koukala ve vaně pouze na podložce (pěnové) a v cca pěti měsících na takové gumové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10004

Obycejne stare latkove lehatko do vany, vody staci trochu. Jakmile bylo mimco pevnejsi, presli jsme na kyblik, ten je super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1577

Vanicka rozhodne není zbytečnost, já v ni hodlám připravovat kysane zelí v příští sezóně :mrgreen: a jinak mamka měla takové to velké moderní umyvadlo, tak jsme malyho koupali v nem a to bylo prima :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat