Reklama

Koupání ve vaně po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ellie1
Povídálka 50 příspěvků 07.01.09 14:16
Koupání ve vaně po porodu

V porodnici mi řekli, že se po porodu nemám koupat ve vaně, ale jen sprchovat. Nevíte jak dlouho? Gynekoložka mi při kontrole po šestinedělí řekla, že se mám koupat jen když bez toho opravdu nevydržím. Já už se na teplou vanu plnou pěny dost těším, tak nevím jak dlouho mám ještě čekat.

Reklama

Reakce:

Eridana
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 07.01.09 14:31

Já se koupu od ukončeného šestinedělí (po obou porodeh), nikdo mi to nezakazoval.

Laica
Nováček 1 příspěvek 07.01.09 14:31

Jejda, to já se koupala hned jak jsem přestala krvácet. ve vaně se koupu každý den - je to pro mě relax po celým dnu s dětmi :wink:

vulpes
Kelišová 5015 příspěvků 07.01.09 15:26

Já se do vany naložila hned první den po šestinedělí :) měla jsem už hroznej absťák…
Překvapilo mě, že v porodnici nám při odchodu tu vanu zakázali, ale když jsem pročítala nějaké knížky o matce a dítěti po porodu (zahraniční překlady asi), tak tam vždycky psali něco ve smyslu: „když jste po porodu unavená, (nevyspalá, ve stresu, v depresi, něco vás bolí,…) tak si dejte koupel a relaxujte ve vaně!“
Tak nevím, jestli jo nebo ne? Já jsem ale stejně dost dlouho krvácela, tak už jsem to šestinedělí doklepala ve sprše, pro klid duše :wink:

zmrzlinka
Stálice 79 příspěvků 07.01.09 19:05

ha, tak ja som rodila v Skotsku a tam ani sprchy nemali :-) Po porode mi PA napustila vanu, aby som si odpocinula a zrelaxovala… Bola to nova nemocnica, rodi sa cely cas na vlastnej izbe s prislusenstvym, super zachod, bidet, vana - akurat tam fakt boli len kohutky, to tusim, ze klasicky britsky dva, ziadna pakova bateria.

Na chvilku som si tam teda vliezla a bolo to velmi prijemne.

Hned v den porodu sa obycajne ide domou, ja som kvoli problemom ostavala na sestinedeli a tam teda uz sprchy boli (4 plus 4 deti na izbe s jednou sprchou.)

Ale v klasickych skotskych domacnostiach tiez sprchy nemaju, s tym sme mali problem pri hladani privatu.

Takze na zapade to asi ziadna drama nebude, ked vlezies do vane na chvilku.

Ivi
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 07.01.09 20:50

No, mně teda ani nenapadlo vlézt do vany dokud jsem krvácela. To nemusím…
Nerozumím tomu, ale co bych zvážila: možnost infekce (co když?), máčení nástřihu (šití by se asi namočit moc nemělo, ne?), zesílení krvácení v teple (možná je to blbost, ale nějak to mám vsugerované).

Čistě na dobu šestinedělí (6 týdnů ani o den méně ani více) bych se neohlížela. Každý člověk je jiný.

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 08.01.09 14:11

U obou dětí jsem dodržela šestinedělí, pak teprve jsem se koupala ve vaně.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >