Koupě a zároveň prodej nemovitosti - přes realitku nebo sami?

1101
18.7.21 09:15

Koupě a zároveň prodej nemovitosti,přes realitku nebo sami?

Prosím o radu a vaše zkušenosti. Chceme kupovat dům, který se prodává (bohužel) přes realitní kancelář, takže stejně se realiťákům nevyhneme. Zároveň ale musíme v časové návaznosti prodat svůj byt a vše sladit aby na sebe navazovalo, samozřejmě se bude řešit i nová hypo, splácení původní a spousta dalších věcí které musí sedět aby na sebe navazovaly… provize na ten dům je docela vysoká a dostali jsme pochopitelně nabídku že pokud budou zároveň moci prodat i náš byt, udělají nám vhodnější cenu provize u obou nemovitostí a zároveň zařídí vše tak aby časově navazovalo na sebe. V týdnu máme už podepisovat rezervační smlouvu a tak si pořád říkáme zda do toho jít teda s tou realitkou nebo na vlastní pěst, což bude ale asi náročnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7545
18.7.21 09:23

@Teruška85 já bych do toho šla. Ale pořádne si pohkkdejte smlouvy. A zeptejte se, jestli budete moct do smluv zasahovat. My takhle před RK kdysi něco kupovali a museli jsme veškeré smlouvy předělávat, protože nás vůbec nechránily. Naštěstí to nebyl problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2086
18.7.21 09:24

Řešila jsem podobný problém a nakonec jsem to řešila s realitkou. A ještě že tak. Z prvních zájemců o koupi bytu se vyklubal dost problém, složili rezervaci, pak nedostali hypo, dohady skrz všechno ve smlouvě. I když jsme jim vrátili část zálohy stejně podali žalobu k soudu o vracení cele částky ( prohráli)… byla jsem rada že vše řešila především realitka.
Samozřejmě určitě nebudete mít takovou smůlu jako já na kupující, ale i když bude vše bez komplikací, bude toho dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21492
18.7.21 09:26

Pokud to budeš milt takhle složitý, tak si k té realitce najdi ještě schopnýho finančního poradce. Vyřídí všechno za tebe, rychleji a líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7545
18.7.21 09:26
@Janli píše:
Pokud to budeš milt takhle složitý, tak si k té realitce najdi ještě schopnýho finančního poradce. Vyřídí všechno za tebe, rychleji a líp.

A právníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21492
18.7.21 09:32
@janickaIII píše:
A právníka.

Nepotřebuješ. Finanční poradci mívají vlastního, který jim smlouvy sepisuje nebo kontroluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
18.7.21 09:39

Holky a to je teď normální že provize včetně právního servisu se pohybuje v řádu 3-6 procent? To mi připadá naprosto šílené, například na tomto domě to dělá k ceně nemovitosti +600 000.Tuto cenu jsme teda stáhli na polovinu ale už s tím, že by prodávali i ten náš byt na kterém si pochopitelně taky namastí kapsu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21492
18.7.21 09:46
@Teruška85 píše:
Holky a to je teď normální že provize včetně právního servisu se pohybuje v řádu 3-6 procent? To mi připadá naprosto šílené, například na tomto domě to dělá k ceně nemovitosti +600 000.Tuto cenu jsme teda stáhli na polovinu ale už s tím, že by prodávali i ten náš byt na kterém si pochopitelně taky namastí kapsu

Ty kupuješ dům za 60mega?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9156
18.7.21 09:46

@Teruška85 protože to i tak prodají. Když se prakticky všechno prodá a prodá předražený, tak proč si na tom taky nenamastit kapsu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9156
18.7.21 09:48
@Janli píše:
Ty kupuješ dům za 60mega?

Není to 10?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21492
18.7.21 09:55
@Cenarius píše:
Není to 10?
:roll: sem si včera přiotrávila mozkový buňky Jégrem… :roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7545
18.7.21 09:58
@Janli píše:
Nepotřebuješ. Finanční poradci mívají vlastního, který jim smlouvy sepisuje nebo kontroluje.

No nevím, já bych v tomhle jen na nějaké „firemní“ právníky nespoléhala. Jak jsem psala, když jsme před lety něco kupovali, tak jsme museli smlouvy sami upravovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21492
18.7.21 10:04
@janickaIII píše:
No nevím, já bych v tomhle jen na nějaké „firemní“ právníky nespoléhala. Jak jsem psala, když jsme před lety něco kupovali, tak jsme museli smlouvy sami upravovat.

To nejsou firemní právníci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7545
18.7.21 10:06
@Janli píše:
To nejsou firemní právníci.

Vím jak to myslíš. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2122
18.7.21 10:06

Prodavali jsme nejake nemovitosti a vzdy pres notare. Pripravi smlouvy, penize vezme do uschovy, zaridi katastr. Realitakum neverim ani nos mezi ocima, navic to dela kde kdo. Notar je pravnik, overeny, jmenovany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat