Reklama

Koupě bytu a vše kolem toho

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Diggy
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 22.11.17 13:32
koupě bytu a vše kolem toho

Maminky, prosím o radu. Budeme kupovat byt, hypotéka už je skoro vyřešená. Jedná se mi o to, že paní dostane peníze z hypotéky a musí se čekat měsíc až bude byt přepsaný na katastru. No a mě zajímá, když paní dostane peníze jestli můžeme dělat v bytě úpravy nebo musíme čekat až na zapsání do katastru. Jelikož budou za chvilku vánoce, tak by jsme chtěli začít s přestavbou už před vánoci a zadat pomalu firmám svoje požadavky. Něco si budeme dělat sami a něco firma. Moc děkuji za rady

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:
 
giny52
Kecalka 297 příspěvků 22.11.17 13:35

Já bych do takového převodu peněz nešla. Teď jsem taky kupovala byt, ale peníze šli do úschovy. Jinak na tvůj dotaz, co se zkusit domluvit přímo s bývalou majitelkou? Taky záleží, co máte ve smlouvě, do kdy má lhůtu se vystěhovat.

 
Elísek1983
Kecalka 166 příspěvků 22.11.17 13:41

My jsme také měli peníze v úschově, ale dali jsme si do smlouvy o úschově, že až banka pošle peníze do úschovy my můžem do bytu, jelikož nejdříve se podává na katastr zástava bance, a pak až když to zapsali jsme mohli podat návrh na nás, ale bylo to rychlé, měsíc a týden. Měli jsme štěstí na majitelku je to fakt o domluvě…

 
Mallorka
Závislačka 2996 příspěvků 22.11.17 13:45

@Diggy nemáte peníze v uschove přes advokata? My jsme to řešili před rokem a i přesto, že jsme se museli na chvíli uchylit k rodičům (prodej jednoho bytu/koupe druhého) čekali jsme, az bude zapsáno na nas nez jsmecresili úpravy. Je smutny, ze nato ma katastr měsíc… V dnešní době… Já z toho byla nervózní. Poslali jsme notarcce 1 680 000 a měsíc čekáte na bydlení…

 
Ivan PPZ
Kelišová 5650 příspěvků 22.11.17 13:50

@Diggy Tohle všechno „musí“ být dopředu projednáno a uvedeno v kupní smlouvě. Ta hypo je možná skoro vyřešená ve vašich očích, ale on tam ještě pěkný kus chybí. Také záleží, jestli hypo můžete čerpat již na návrh na vklad, nebo až na zapsání vkladu. Současný majitel bude muset spolupracovat s bankou a na jeho nemovitosti vznikne zástava. A není možné, aby původní majitel dostal kupní cenu před zápisem v KN. Ono totiž podání návrhu na vklad neznamená, že se ta nemovitost opravdu převede. Někdy se vyskytnou problémy na straně katastru a to se může řešit i 2 měsíce, nebo se to také nevyřeší vůbec. A dělat reko v bytě, který není ještě napsaný na nového majitele? To snad raději ne…

 
Ivan PPZ
Kelišová 5650 příspěvků 22.11.17 13:54
@Mallorka píše:… Je smutny, ze nato ma katastr měsíc…Já z toho byla nervózní. Poslali jsme notarcce 1 680 000 a měsíc čekáte na bydlení…

To jako chcete, aby se podal návrh na vklad a třeba za 2 dny to bylo zapsané? Vážně? A co kdyby někdo zfalšoval kupní smlouvu na vaši nemovitost a ten byt si na sebe nechal převést? A vy se to dozvíte až po a pak to budete 6 let soudně vymáhat zpět?
Katastr vyznačí plombu na 20 dní (to je je zákona). Po tuhle dobu nedojde k žádnému přepisu a hodně zjednodušeně to je doba, kdy se k tomu mohou vyjádřit zúčastněné osoby.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.17 13:56

Prosím o anonym, jdedná se o finance.
@Diggy Řekla bych, že vše je na domluvě. My jsme během roku kupovali dva byty jako investici-za hotové.
První byt jsme kupovali na přímo od majitelky, měli jsme domluvenou advokátku, která nám dávala dohromady smlouvy a vše koordinovala.Byt byl zatížený zástavním právem. My jsme převedly peníze na ČMSS-tam měla majitelka bytu úvěr-ten se splatil, oni poslali potvrzení ke zrušení vinkulace.Na katastr jsme dali smlouvu o koupi a potvrzení o vymazání vinkulace. A až po převodu na katastru jsme majitelce poslali zbytek peněz a ona nám dala klíče od bytu.
Nyní se byt kupoval přes realitku. Také měl zástavu. Sepsali jsme kupní smlouvu, část peněz odeslali na společnost kde byl dluh.Ti do dvou dnů poslali potvrzení k vymazání vinkulace. A druhou část peněz jsme odeslali do úschovny do realitky. A v tu chvíli jsme dostali klíče od bytu. Původní majitel má nárok na peníze až bude vše přepsané na katastru.

 
Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.17 13:58

Na katastru jde o ochrannou lhutu, kterou je nutne dodrzet vzdy a jde o 20 dni. Penize si dejte do uschovy, dnem zapsani vas jako novych majitelu advokat prevede penize puvodnimu majiteli. Predani bytu muzete provest kdykoliv, ale meli byste mit vyhotoveny predavaci protokol, ve kterem bude krome stavu meridel uvedeno i to, odkdy je mozne, abyste tam provadeli upravy, pripadne kdo (ci pojistka) bude odpovidat v pripade pojistnych udalosti. Kdyby vas majitel nechal provadet upravy jeste v ochranne lhute, byl by blazen. Takze muzete, ale bez jeho vedomi, hned pote, co si radne predate byt a podepisete oba predavaci protokol. Zpusobene skody na jeho majetku, ktere nelze likvidovat pojistkou, jsou sice vasim zavinenim, ale musel by se o to soudit, pokud by se neco stalo a vy to nechteli platit. Vem si treba pripad, kdy nivelacka pri vylevani podlah protece o patro niz k sousedum (to se stane temer vzdy, tak s tim pocitej) - kdo to bude platit? Z ci pojistky to pujde a existuje vubec pojistka?

Takze je to riziko pro obe strany a je treba ho zvazit. Pokud podepisete v protokolu, ze upravy budete delat az po prepsani bytu, tak je to riziko predevsim pro vas, pokud zacnete prestavovat.

 
PETRAKIM
Kecalka 147 příspěvků 22.11.17 14:06

Katastr sice má 30 dnů na zápis, ale často to stíhají během týdne až 14 dnů. Problém činí ta lhůta následná pro možné odvolání (má svůj specifický název, ale nevzpomenu si na něj) a připomínkování návrhu vkladu, kterou nejde zkrátit a trvá tuším dalších 14 dnů? Po tomto uplynutí je vklad „trvalý“. Další prodloužení činí návrh banky, co se tam vkládá kvůli zástavě a ten předchází návrhu vkladu vašeho vlastnického práva.

Takže bydlet do Vánoc je teoreticky možné, ale je to o prsa. Spíše bych to viděla na leden a neupínala se na to, že do Vánoc budu ve svém.

 
Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 48288 příspěvků 22.11.17 14:07
@Ivan PPZ píše:
@Diggy Tohle všechno „musí“ být dopředu projednáno a uvedeno v kupní smlouvě. Ta hypo je možná skoro vyřešená ve vašich očích, ale on tam ještě pěkný kus chybí. Také záleží, jestli hypo můžete čerpat již na návrh na vklad, nebo až na zapsání vkladu. Současný majitel bude muset spolupracovat s bankou a na jeho nemovitosti vznikne zástava. A není možné, aby původní majitel dostal kupní cenu před zápisem v KN. Ono totiž podání návrhu na vklad neznamená, že se ta nemovitost opravdu převede. Někdy se vyskytnou problémy na straně katastru a to se může řešit i 2 měsíce, nebo se to také nevyřeší vůbec. A dělat reko v bytě, který není ještě napsaný na nového majitele? To snad raději ne…

a tak já myslím, že možné to je, ne?
:think:

 
Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 48288 příspěvků 22.11.17 14:08
@PETRAKIM píše:
Katastr sice má 30 dnů na zápis, ale často to stíhají během týdne až 14 dnů. Problém činí ta lhůta následná pro možné odvolání (má svůj specifický název, ale nevzpomenu si na něj) a připomínkování návrhu vkladu, kterou nejde zkrátit a trvá tuším dalších 14 dnů? Po tomto uplynutí je vklad „trvalý“. Další prodloužení činí návrh banky, co se tam vkládá kvůli zástavě a ten předchází návrhu vkladu vašeho vlastnického práva.Takže bydlet do Vánoc je teoreticky možné, ale je to o prsa. Spíše bych to viděla na leden a neupínala se na to, že do Vánoc budu ve svém.

obráceně. nejdřív lhůta, pak řízení. lhůta je 20 dni

 
Tunrida
Hvězda diskuse 47389 příspěvků 22.11.17 14:13

To je na domluvě. My jsme v té době do domu mohli, i když jsme s tím ani nepočítali. Ale pravidlo to není.

 
Tunrida
Hvězda diskuse 47389 příspěvků 22.11.17 14:15
@Lama Lama píše:
a tak já myslím, že možné to je, ne? :think:

Tak ono je možné prakticky vše :lol:

 
Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 48288 příspěvků 22.11.17 14:18
@Tunrida píše:
Tak ono je možné prakticky vše :lol:

to jo, ale je to i naprosto legální.

 
Tunrida
Hvězda diskuse 47389 příspěvků 22.11.17 14:21
@Lama Lama píše:
to jo, ale je to i naprosto legální.

Jo, to je. Ta úschova peněz je klasická právní ochrana obou stran, ale není nijak vymahatelná, není to žádná podmínka. I když banka to asi jako podmínku mít bude. Chrání se tím i banka samotná. Ale pokud mám hromadu mega, jsem kaskadér, tak prostě schriftnu smlouvu, pošlu melouny na účet majitele a děj se vůle boží :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >