Koupě bytu na pronájem

Anonymní
29.10.20 15:54

Koupe bytu na pronajem

Mate nekdo byt jen na kseft? Manzel to bere jako nejlepsi investici a chce v nasem meste koupit byt, ktery by pronajimal. hypoteku by platili najemnici a nam by jeste par tisic zbylo. Jake jsou vasr zkusenosti s timto? Me se do toho moc nechce, pripada mi to jako zbytecna starost. Ale pry to hodne vynasi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60878
29.10.20 15:56

Když klapnes na spolehlivé nájemníky, je to fajn.. Ale může být hůř, já raději být nakonec prodala… Protože neplatičů je moře a nezbavís se jich :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 15:57

Ano, máme. Mít víc peněz, koupíme další! :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
10240
29.10.20 16:00
@Anonymní píše:
Mate nekdo byt jen na kseft? Manzel to bere jako nejlepsi investici a chce v nasem meste koupit byt, ktery by pronajimal. hypoteku by platili najemnici a nam by jeste par tisic zbylo. Jake jsou vasr zkusenosti s timto? Me se do toho moc nechce, pripada mi to jako zbytecna starost. Ale pry to hodne vynasi.

Mám byt na pronájem, ale ne na hypotéku.
A když bude byt pár měsíců prázdný, tak hypotéku poplatíte v klidu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19644
29.10.20 16:00

Je to nejlepsi investice, akorát musis sehnat dobry nájemníky, dat tam nejake socky co nebudou platit, prijde tam na ne exekutor, byt jeste zničí, to pak je starost navic no. Taky to chce mit penize bokem, kdyby vam chvili byt zustal prazdny, nejde spolehat na to, ze bude hypo splacet najemnik :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 16:02

Pokud nemáš na koupi dostatecne nasetreno, tak nájem=hypotéka. A už ti rozhodně nic nezbyde a fond oprav budeš třeba dotovat ze svého… A určitě to chce štěstí na na spolehlivé nájemníky. Teď chceme kupovat další byt, ale v našem městě se nic malého neprodává. Snad se to casem trochu rozhýbe… Jo a my treba kupujeme byty v dezolátním stavu a manžel je pak schopný vše opravit sám nebo v rámci nejbližší rodiny (voda, plyn, elektřina, omítky, obklady). To se pak financuje úplně jinak :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1059
29.10.20 16:05

Já, mít na koupi bytu vlastní peníze, tak do toho jdu. Možná vlastně i do hypotéky bych nakonec šla.. Ale to s nájemníky je pravda, hodně bych pak asi vybírala koho si tam pustím a koho ne. Už jsem o tomhle také přemýšlela, mě co odrazuje jsou ty ceny za byty teď. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17477
29.10.20 16:10

Prostuduj si příslušný zákony a najdi schopnýho právníka. Víš o tom, že když ti nájemník přestane platit, nejenže budeš třeba rok bez nájmu, ale budeš mu muset platit i energie? Máš na to dostatečný příjem? Ono to vypadá hezky, ale musíš mít štěstí na nájemníka nebo koule na obcházení zákona ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22225
29.10.20 16:13
@Anonymní píše:

Byt je rozhodně nejlepší investice.

Otázkou je, kolik máte financí. Pokud nic a celé na hypo..tak to bude spíše investice pro potomky. Vám z toho zbydou jen nervy :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 16:13

V rodině jsme to zvažovali, ale za současné legislativy ani náhodou. Nestojí to za ty nervy.

• Citovat
  • Nahlásit
19644
29.10.20 16:15

@Janli s tema energiema to plati, i kdyz je ma najemnik na sebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6610
29.10.20 16:25

:lol: :lol: :lol: Brácha se sestehoval se svojí třetí ženou a její byt začali pronajímat. Prvně tam měl pár co se jim nic nelíbilo a stále chtěli aby něco opravoval, za tři měsíce odešli. Potom tam asi 3 měsíce nikoho neměl a nakonec sehnali rodinku 2+1. Zaplatili první nájem a potom už nic. Trvalo mu 6 měsíců je z tama dostat. Odešli tak že odmontovali vše co šlo a klíče hodili do schránky. No teď tam má ženskou s dítětem co má několik exekucí, ale nájem zatím platí. Tož tak… Z druhé stránky má domek na dědině který kde žil se svojí druhou ženou a tam má starší pár, oba několik exekucí, ale nájem platí a jsou velmi nenároční. Já bych do toho prostě nešel, za ty nervy by mi to nestálo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17477
29.10.20 16:26
@Kriss Tina píše:
@Janli s tema energiema to plati, i kdyz je ma najemnik na sebe?

Ne, neplatí, ale pokud probíhá vyčtování přes svj nebo družstvo, což je u drtivé většiny bytů, tak musí být energie vždy na majitele bytu. Přehlásit to lze jen tam, kde má majitel bytu samostatnou smlouvu s distributorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17477
29.10.20 16:28

Jinak kupovat byt jako investici v době, kdy jsou byty na vrcholu, ba předražené, je poněkud nerozumné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4682
29.10.20 16:32
@jakanas píše: :lol: :lol: :lol: Brácha se sestehoval se svojí třetí ženou a její byt začali pronajímat. Prvně tam měl pár co se jim nic nelíbilo a stále chtěli aby něco opravoval, za tři měsíce odešli. Potom tam asi 3 měsíce nikoho neměl a nakonec sehnali rodinku 2+1. Zaplatili první nájem a potom už nic. Trvalo mu 6 měsíců je z tama dostat. Odešli tak že odmontovali vše co šlo a klíče hodili do schránky. No teď tam má ženskou s dítětem co má několik exekucí, ale nájem zatím platí. Tož tak… Z druhé stránky má domek na dědině který kde žil se svojí druhou ženou a tam má starší pár, oba několik exekucí, ale nájem platí a jsou velmi nenároční. Já bych do toho prostě nešel, za ty nervy by mi to nestálo.

no myslim, ze pokud si tam tvuj bratr bere same luzy, tak se nemuze divit… chce to trochu fistrona pri vyberu najemniku a ne hrabnout po prvnim, kdo se namane… stejne tak si nekdo vybira i partnery do zivota… :mavam: ze sve zkusenosti… porad lepsi investovat do nemovitosti nez do zivotniho sporeni :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama