Koupě bytu nebo domu v insolvenci

Anonymní
19.2.16 11:59

Koupě bytu nebo domu v insolvenci

Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo má zkušenost s koupí bytu nebo domu v insolvenčnim řízení. Co to všechno obnáší???Chtěli by jsme koupit byt v insolvenci od insolvenčního správce (Západoreál s. r.o.) chtěj po nás rezervační poplatek 10000,– co když nám ale v bance nedají hypotéku dostanem zálohu zpátky???V bance si musíme žádat o předhypotéku kvuli tý insolvenci ale jelikoz přítel dělá v Německu tak to řešení bude na dýl… :( No a někde jsem se dočetla že ta předhypotéka je uvolněná jen na určitou dobu pak je to zase hypotéka, no a pokud se vše nestihne zařídit a přepsat i byt na kupujícího tak o byt mužem přijít. A tak by mě zajímalo jestli takhle někdo něco kupoval a jak to vlastně celý probíhalo

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6479
19.2.16 12:06

Je to risk. Může se nakonec dlužník sebrat a zaplatit a pak je to vrácení zálohy na hooodně dlouho. Strýc takhle zarezervoval rodinný dům, 100 000. Je to rok a půl a stále to není vyřešeno. Peníze jsou stále u ins. správce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.16 12:12

@Aletheia No to je paráda… Děkuji za info :)

• Nahlásit
  • Citovat
161
19.2.16 12:32

Také jsme přemýšleli nad koupí nemovitosti v insolvenci, ale nakonec jsme od toho ustoupili. Předhypoteční úvěr je jen na přechodnou dobu, která je závislá na délce procesu - provedení vkladu vlastnictví a následně výmaz vklad zatížení váznoucích na nemovitosti +/- kolem 3 měsíců, následně se PHU „překlápí“ na klasickou hypotéku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.16 12:42

@anatankaaa Také děkuji… No ještě to doma proberem, problém je že tady u žádný byty nejsou :( jinam se stěhovat nechcem ale potřebujem do většího :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
161
19.2.16 12:48

Řešíme úplně stejný problém - nevím, jak je to s nemovitostí insolvenci, ale původně jsme koukali i po bytech v exekucích, ale tam byl problém, že bychom museli původní obyvatele sami vystěhovávat, což se nám už vůůůbec nechtělo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.16 12:55

No tak tady ten byt je v insolvenci, majitel už tam nebydlí odstěhoval se ale pronajímá ho…

• Nahlásit
  • Citovat
161
19.2.16 12:57

Tak si hlavně kdyžtak zjistěte, jak to je - abyste nájemníky nevystěhovávali vy… Jinak držím pěsti, nevím, kde sháníte bydlení, ale u nás v Jičíně je to těžká krize :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5983
19.2.16 13:38

Každopádně je to risk. Rezervační záloha není velká, ale stejně byste museli v rezervační smlouvě ošetřovat, aby vám to vrátili, pokud HYPO nedostanete. Není mi jasné, proč by to dělali.
Navíc při nucených prodejech obecně může být problém s původním majitelem.
Je otázka, jestli to za to stojí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.16 14:26

@Ivan PPZ Ted máme 2+1 a ten byt co by jsme chtěli je 4+1 tak že vyplatilo.Ale bojíme se aby jsme se nedostali do nákýho pruseru když je to takhle složitý :nevim: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
5983
19.2.16 14:38

Obvykle je něco tak super, že do toho člověk jde i když vidí riziko.
Protože dělám hypotéky, tak už jsem se setkal s případem, že také kupovali byt (tuším v dražbě), před tím byli na prohlídce bytu a celkem OK. Pak ho vydražili a když tam šli po dražbě, tak byl v „poněkud horším stavu“. Majitel to tak trochu ještě vybílil, rozbil WC mísu a poškodil kuch. linku a ještě něco. Co si pak na něm kdo vezme, když reálně už nemá nic, jen dluhy?
Já neříkám, že je to běžné. Ale pokud jde o nucený prodej majetku, tak se lidi mohou chovat různě. Umím si představit, že budou chodit i zpětně „škodit“. Stát se to může. Pro mě to je zbytečný risk. A u bytu, kde chci relativně brzy i bydlet tím spíš…
Ve vašem případě ještě možnost komlikací s úvěrem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.16 20:31

Předhypoteční úvěr máte obvykle na 1 rok. V té době je třeba vyřešit převod vlastnictví nemovitosti a její „očištění“ od zástav. Poté se to řeší řádnou hypotékou.
Můžete to řešit i zástavou jiné nemovitosti a běžnou hypotékou.

Co se insolvenčního řízení týče, jde spíše o rizika. Lepší jsou dražby z exekucí s rozsudkem a výkonem exekuce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.2.16 21:36

@petrparizek Děkuji za info. ano už jsme se včera v bance tyhle rizika dozvěděli. A už jsme se i rozhodli že do toho nejdem.Je to škoda už jsme se na byt těšili :roll: paní s kterou jsme mluvili nás teda pěkně tahala za nos prý se pro nás kupující nic nemění jen že musíme zaplatit dan z prodeje to je jedíný.

• Nahlásit
  • Citovat
2
16.3.16 08:56

Zajímaly by mě jaká rizika jsou u koupě bytu v insolvenci? Jen to, že se původní majitel nebude chtít vystěhovat? Vystěhovat se dá soudně? Nebo vyměnim zámek, dam věci za dveře a už ho tam nepustim?:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama