Koupě bytu s přítelem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.19 12:42
Koupě bytu s přítelem

Dobrý den, mám dotaz:mám přítele a máme spolu dítě, s kterým jsem na rodičovské - příjmy mám teď pouze rodičovský příspěvek a moje příjmy do budoucna jsou nejisté a je možné, že budu ještě pak s druhým dítětem na mateřské. Brát se nebudeme. Nyní bydlíme u rodičů a budeme si muset zařídit bydlení své. Vztah nám nefunguje, ale není to úplná katastrofa, ale může se stát, že se za rok/dva roky rozejdeme nebo se to zlepší a budeme mít další dítě. Lepší by byla koupě bytu než pronájem, ale - je možnost, abych nefigurovala v hypotéce? Přítel má vysoký plat (zhruba 10krat vyšší než je můj rodicak), ale byt kupovat sám nechce (chce, abych také přispěla - přitom ale svatbu nechce). Je možné, že by měl hypotéku pouze na sebe, já bych do bytu investovala nějaké peníze co mám nasetrene když jsem pracovala? Dala by se nějak takto udělat smlouva? Bojím se, že kdybychom se pak rozešli, ty peníze už bych neviděla. Rozhodně se nechci s ním pouštět teď do hypotéky, když nemám příjmy a po rodičovské si budu muset najít novou práci. Napadá vás nějaké řešení, abych přítele „uspokojila“ tím, že mu prispeji na byt, když on bude mít hypotéku, ale zároveň aby neměl možnost mě později o ty peníze připravit? Bohužel se obávám že by mohl dělat problémy při rozchodu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
TeSudička
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 26.05.19 12:45

Tak to si urcite kupte v tyhle situaci byt, no…a jeste si udelejte dalsi deti :palec:

Markéta80
Hvězda diskuse 44696 příspěvků 26.05.19 12:46

:jazyk: rozhodně bych neinvetovala do cizího. Pak odejdeš s holým zadkem :?

nozu
Extra třída :D 12519 příspěvků 26.05.19 12:47

Za této situace bych nešla do žádné společné investice. A druhé dítě si velmi, ale opravdu velmi rozmyslela. Svoje úspory si šetři na samostatný start bez přítele. A v žádném případě je necpi do jeho bytu. Už je v životě neuvidíš a on si tě připoutá k sobě, protože nebudeš mít finance na samostatný život bez něj…

Tichošlápek
Extra třída :D 14872 příspěvků 26.05.19 12:48

Já bych na tvém místě chtěla podnájem až do tvého návratu do práce. V té době už snad budeš vědět, zda se vztah udrží. Jinak v hypotéce samozřejmě figurovat nemusíš, ale byt bude přítele a při rozchodu bys musela každou investici dokazovat. To by mohlo byt dost ošklivé

Cenarius
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 26.05.19 12:51

S takovouhle vyhlidkou do budoucna nechapu, proc chcete kupovat byt. Absolutne me to hlava nebere. Kdyz delsi budoucnost nevidite, tak ti je uplne jedno jestli jste ty dva roky v najmu nebo v „jeho“.

NinaU.
Kecalka 119 příspěvků 26.05.19 12:51

Ani omylem bych neinvestovala do bytu někoho, s kým mi už teď nefunguje vztah. Smlouvou by se to nejspíš nějak ošetřit dalo, to poradí právník, ale radši bych si nechala peníze na situaci, až ten vztah nebude fungovat vůbec… A rozhodně bych si v takové situaci neporidila další dítě

Chytrak
Závislačka 3356 příspěvků 26.05.19 13:17

A to druhe decko planujes s timhle nebo uplne jinym pritelem? :think: A co tak misto vyrabeni dalsich a dalsich decek, kdyby ses radsi trochu posnazila vic vydelat, aby ses priblizila platove priteli a nebyla vsem na obtiz? ;)

brisco
Závislačka 3520 příspěvků 26.05.19 13:26
@Chytrak píše:
A to druhe decko planujes s timhle nebo uplne jinym pritelem? :think: A co tak misto vyrabeni dalsich a dalsich decek, kdyby ses radsi trochu posnazila vic vydelat, aby ses priblizila platove priteli a nebyla vsem na obtiz? ;)

Cože? Umíš číst? Oni mají jedno dítě a ona na nej má rodicak. Co víc by měla dělat? Úspory bych teda do jeho bytu nevrážela, to ani omylem. 8)

Kristynka22
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 26.05.19 13:28

Nejlepší rada bude rozchod a zůstat sama u rodičů pokud to půjde. Jak tě může napadnout dávat peníze do bytu, který nebude tvůj, kor někomu, s kým bereš v potaz rozchod a víš, že by dělal problémy. Za rok budeš zakládat diskuzi rozešli jsme se, čekám druhé dítě a nevím, jak dostat zpátky 100 000 co jsem investovala do jeho bytu

cecetka
Echt Kelišová 8397 příspěvků 26.05.19 13:40

Muzes byt spoluvlastnikem bytu podle velikosti sveho podilu. Ale kdyz ctu co pises, tak bych do spolecneho bytu nesla. Radeji pronajem.

hanka.br.
Generální žvanilka 20165 příspěvků 26.05.19 13:48

Co se divíte? Vztah sice nefunguje, ale není to katastrofa, aby se to za ty prachy nedalo vydržet. Přece nepůjde zakladatelka do práce - to si raději nechá upíchnout ještě jedno děcko, alíky to pak případně pojistí. Teď ještě aby klaplo to zařízení zlaté klícky a případně z ní něco káplo, kdyby to pana Oslíka otřes se přestalo bavit.

Nechaputo
Kecalka 146 příspěvků 26.05.19 13:57

Ještě jsem neviděl aby to někomu ve vztahu neklapalo a pak se to zázračně zlepšilo. To si pamatuj, že začátky jsou vždy „nejlepší“ pak to může už jít jedině z kopce.
Pokud jsi ovšem zlatokopka, tak udělejte ještě jedno pak ho z bytu vykopni a ať ti platí ještě aspon 20 tisíc alimenty. Co by člověk pro prachy neudělal že? ;)
A ještě takový zajímavý postřeh. Nevím jakou máš mateřskou, ale pokud on má čistého třeba 50-100 tisíc to mi vysvětli jak je možné, že nemá žádné vlastní bydlení ani peníza na to aby nějaké bydlení koupil za úspory a raději bydlí i s přítelkyní a dítětem u rodičů.
Teď ještě napiš že bydlíte u tvých rodičů a je jisté, že ty jeho příjmy nebudou ani zdaleka tak vysoké jak ti trvrdí :mrgreen:

Příspěvek upraven 26.05.19 v 14:01

Chytrak
Závislačka 3356 příspěvků 26.05.19 13:58
@brisco píše:
Cože? Umíš číst? Oni mají jedno dítě a ona na nej má rodicak. Co víc by měla dělat? Úspory bych teda do jeho bytu nevrážela, to ani omylem. 8)

Asi neumim. Je na rodicaku a uz pise o druhem. A urcite otehotnela neplanovane jako vzdycky. Anebo ty taky planujes a delas si deti s nekym s kym ti vztah nefunguje? :lol: Co udela se svymi penezi je mi zcela ukradene. Neresim blbe penize, ale chudaky decka, ktere privadi do nefunkcniho vztahu :mavam:

Uživatel je onlinesagina
Echt Kelišová 8006 příspěvků 26.05.19 14:09
@Chytrak píše:
Anebo ty taky planujes a delas si deti s nekym s kym ti vztah nefunguje? :lol:

ale to je naprosto běžné - spousta žen věří, že až bude v rodině miminko, všechny problémy se tím urovnají, protože tatínek bude láskou k dítěti úplně rozněžnělej a chytne se za nos. a abych tedy byla spravedlivá, potkala jsem i takové chlapy, kteří byli přesvědčení, že dítě jim zaručení nehynoucí lásku přítelkyně a ona jim pak neuteče za jiným.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama