Koupě bytu se zástavním právem

7
10.6.20 19:48

Koupě bytu se zástavním právem

Zdravím,
Chtěla bych poradit. Moje matka si chce koupit byt na hypotéku, byt je se zástavním právem. Už podepsala rezervační smlouvu, kde bylo napsáno že byt bude při transakci už čistý. ( prodávající chtěla splatit dluh ze svého a odstranit břemeno) Problém nastává až při kupní smlouvě, když jsem si to přečetla zjistila jsem že kupní cena bude rozdělena na dvě části. Do pěti dnů od podepsání se vyplatí 200 000 na účet prodávajícího a zbytek kupní ceny půjde do 2 měsíců bankovní úschovy. S údivem jsem ještě zjistila 8o, že v době podepsání kupní smlouvy je byt pořád ještě se zástavním právem. A až po podepsání se zavazují do 1 měsíce odstranit právní problémy. Co si mám o tom myslet jde téhle transakci věřit? :nevim: Mám strach o těch 200 000 kč, co kdyby to nevyšlo? Vím že mají povinnost to vráti ale když už to utratili, horko těžko se to bude vymáha :cert: t?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15330
10.6.20 19:50

Kdo tam má to zástavní právo a proč. To je dost důležitá informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
10.6.20 20:26
@Janli píše:
Kdo tam má to zástavní právo a proč. To je dost důležitá informace.

Nějaká QI investiční společnost. :nevim: o zákazu zatížení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15330
10.6.20 20:42

Zákaz zcizení, ne zatížení. Bývalý majitel si půjčil peníze, které budou z prodeje bytu vyplaceny. Proto je na bytě zástava i v okamžiku prodeje, to je naprosto v pořádku. Poté, co věřitel dostane peníze, stáhne zástavu z bytu. Dělá se to takto normálně. Pokud si nejste se smlouvou jistí, vezměte ji k právníkovi, aby smlouvu prověřil. To jste ostatně, jako úplní laici, měli udělat už před podpisem smlouvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
10.6.20 21:01
@Janli píše:
Zákaz zcizení, ne zatížení. Bývalý majitel si půjčil peníze, které budou z prodeje bytu vyplaceny. Proto je na bytě zástava i v okamžiku prodeje, to je naprosto v pořádku. Poté, co věřitel dostane peníze, stáhne zástavu z bytu. Dělá se to takto normálně. Pokud si nejste se smlouvou jistí, vezměte ji k právníkovi, aby smlouvu prověřil. To jste ostatně, jako úplní laici, měli udělat už před podpisem smlouvy.

Děkuji za odpověď, ještě to nepodepsala asi opravdu ten právník bude třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama