Koupě bytu v OV s černou stavbou ve společném prostoru

Anonymní
6.10.20 00:05

Koupě bytu v OV s černou stavbou ve společném prostoru

Ahoj, řeším specifickou situaci, chceme koupit pěkný byt v ov. Ale před podpisem smlouvy jsem zjistili, že si v prostoru sklepa majitel načerno vybudoval pracovnu ( jsou tam dva pokoje). Zjistili jsme až od sousedů, protoze v dokumentaci k bytu není..Ostatní vlastníci bytů nechtějí dát dodatečný souhlas s výstavbou, a prý je potřeba souhlas všech.

Je možné ten byt koupit i tak, s tím, že je problém v té pracovně. A potom ji na vlastní náklady odstranit, abychom tam neměli problémy? A nebo prodej katastrální úřad vůbec neschválí, když si ostatní vlastníci půjdou stěžovat, že je problém v tom zabrání společných prostor? Vůbec nevíme, co dělat, ale nechceme si dělat zlou krev hned na začátku. Majitel stavbu odstranit nechce a my ji za těchto podmínek nechceme platit, protože není součástí bytu. O byt nechceme přijít, ale tohle nás překvapilo. Majitel tvrdí, že to problém není. Má někdo zkušenosti??

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14434
6.10.20 00:32

Tohle fakt neřeš na internetu, ale s právníkem - a ne s právníkem z realitky, co se to snaží prodat, ale s právníkem kterému zaplatíš - tedy ty budeš klient na jehož zájm bude brát zřetel, ne realitka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.10.20 06:43

Myslím, že pokud je pracovna postavena zabráním společného prostoru, tak ti ji ani nemá jak prodat, majiteli jsou všichni vlastníci. Ať to majitel nejdřív vyřeší, i pokud je to na jeho, tak souhlas ostatních se stavbou. Řešila bych s právníkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17086
6.10.20 07:38

Vy prostě koupíte pouze byt a příslušný sklepní prostor. Ne nějakou černou pracovnu. V kupní smlouvě musí bylt pouze to, co je zapsáno na katastru. Pokud si berete hypotéku a nemáte finančního poradce, který řeší i tyhle věci, doporučuju si v bance vyžádat kontakt na odhadce, který bude pro banku zpracovávat ocenění nemovitosti a poradit se s ním, zda to bude do odhadu dávat nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 08:07

Děkuju. My tu pracovnu nechceme a chceme to zbourat i tak. Ale spíš mám strach, aby ten prodej nezablokovali ostatní majitelé, protože to není vyřešené. Právníka už mám domluveného, jen jsme na to včera náhodou přišli. Protože nám nic takového neukazoval a v papírech l bytu to není. Takže to vypadá, že se chce kvůli finanční situaci prodat jen ten byt a tohle tam nechat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 10:42
@Anonymní píše:
Děkuju. My tu pracovnu nechceme a chceme to zbourat i tak. Ale spíš mám strach, aby ten prodej nezablokovali ostatní majitelé, protože to není vyřešené. Právníka už mám domluveného, jen jsme na to včera náhodou přišli. Protože nám nic takového neukazoval a v papírech l bytu to není. Takže to vypadá, že se chce kvůli finanční situaci prodat jen ten byt a tohle tam nechat.

Jestli se bojíš, co na to ostatní vlastníci, tak si to před podpisem jakékoliv smlouvy napřed zjisti
Ideálně zeptat se někoho z výboru. (Jako bonus doporučuji film Vlastníci)
Třeba zjistíš, že je všechno úplně jinak.

Strašně mne fascinuje, jak se lidé, co si u nás v domě v posledních pěti letech koupili byt, strašně všemu diví, že věci nejsou tak jak by chtěli.
A přitom by stačilo, kdyby, když ten byt kupovali, na někoho v domě zazvonili ( lidé z výboru tam bydlí - necha se to zjistit na justice.cz) a na to jak se tam bydlí a co lze nebo nelze dělat v domě/ bytě za úpravy se zeptali.
Někdy mi přijde, že lidi kupují byty cestou pro rohlíky… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
17086
6.10.20 17:21
@Anonymní píše:

Ostatní majitelé to blokovat nemohou. Oni nemůžou zasahovat do nakládání s bytem. Důležitý je porovnat stav na katastru s kupní smlouvou. Zajdi za předsedou svj a domluv se s ním, jak to vidí on a na tom, co pak s tou pracovnou uděláte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 18:56
@Anonymní píše:
Jestli se bojíš, co na to ostatní vlastníci, tak si to před podpisem jakékoliv smlouvy napřed zjisti
Ideálně zeptat se někoho z výboru. (Jako bonus doporučuji film Vlastníci)
Třeba zjistíš, že je všechno úplně jinak.Strašně mne fascinuje, jak se lidé, co si u nás v domě v posledních pěti letech koupili byt, strašně všemu diví, že věci nejsou tak jak by chtěli.
A přitom by stačilo, kdyby, když ten byt kupovali, na někoho v domě zazvonili ( lidé z výboru tam bydlí - necha se to zjistit na justice.cz) a na to jak se tam bydlí a co lze nebo nelze dělat v domě/ bytě za úpravy se zeptali.
Někdy mi přijde, že lidi kupují byty cestou pro rohlíky… :zed:

Díky, to jsme právě zjišťovali a zvonili. Takže víme, co a jak. Vím, že společný prostor je bez souhlasu všech nedotknutelný a neprodejný. A tady to tak zůstane.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 18:57
@Janli píše:
Ostatní majitelé to blokovat nemohou. Oni nemůžou zasahovat do nakládání s bytem. Důležitý je porovnat stav na katastru s kupní smlouvou. Zajdi za předsedou svj a domluv se s ním, jak to vidí on a na tom, co pak s tou pracovnou uděláte.

Děkuju. V katastru je jen byt a garáž. S tím jsme tak počítali. A už jsme se domlouvali s předsedou, že to zničíme. I když by to správně měl udělat ten, kdo to postavil.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama