Koupě bytu versus nájem a lehká krize ve vztahu

Anonymní
23.5.20 15:41

koupě bytu versus nájem a lehká krize ve vztahu

Dobrý den, potřebovala bych si asi ulevit a možná zavnímat jiné názory. Je mi lehce po 40 ti, mám 2 pubertální děti, od ex jsme 9 let a po celou dobu žiji v nájmu a 6 let mám přítele. Přítel žije na domečku a s námi tráví večery a spí u nás. Před nějakou dobou jsme měli debatu, zda někdy plánuje společné bydlení, jelikož je přítel velmi introvertní, nakonec z něj vypadlo že ano. I když je dům napsaný na něj, a ve spodním patře žije jeho maminka tak: 1. stále se tam nedá bydlet tak, abych měla svoji kuchyň a koupelnu, vše je ve spodním patře 2. ve druhém patře máme pokoj my a jeho bratr. Příteli jsem oznámila, že mohu se stěhovat pokud budu tzv. paní domu - resp. se svou kuchyní a koupelnou. Přítel to sice zavnímal, ale nemám pocit že by v hlavě podnikal kroky např. pomalá přestavba vrchního patra atad. Jelikož bydlím v nájmu 2+1 a vidina bydlení s přítelem je v nedohlednu, uvažuji buď opět do nájmu většího, ovšem nájmy jsou zcela jiné, vysoké, než platím nyní, 1 x dražší a nebo úvaha koupě bytu. Našetřeno řekněme na 2 mil byt mám téměř polovinu a hypotéku bych jistě dosáhla. Přítel jakékoli rozhodování nechává na mne. Mohu také čekat 10 či 15 let, než jeho maminka umře, nemyslím toto zle, ale upřímně na prahu padesátky či po 50ti začínat znova se mi nechce a je mi z toho smutno. Jak byste se v mé situaci zachovaly vy? děkuji
ps. píšu anonymně, může mne poznat kolegyně z práce

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

58486
23.5.20 15:43
@Anonymní píše:
Dobrý den, potřebovala bych si asi ulevit a možná zavnímat jiné názory. Je mi lehce po 40 ti, mám 2 pubertální děti, od ex jsme 9 let a po celou dobu žiji v nájmu a 6 let mám přítele. Přítel žije na domečku a s námi tráví večery a spí u nás. Před nějakou dobou jsme měli debatu, zda někdy plánuje společné bydlení, jelikož je přítel velmi introvertní, nakonec z něj vypadlo že ano. I když je dům napsaný na něj, a ve spodním patře žije jeho maminka tak: 1. stále se tam nedá bydlet tak, abych měla svoji kuchyň a koupelnu, vše je ve spodním patře 2. ve druhém patře máme pokoj my a jeho bratr. Příteli jsem oznámila, že mohu se stěhovat pokud budu tzv. paní domu - resp. se svou kuchyní a koupelnou. Přítel to sice zavnímal, ale nemám pocit že by v hlavě podnikal kroky např. pomalá přestavba vrchního patra atad. Jelikož bydlím v nájmu 2+1 a vidina bydlení s přítelem je v nedohlednu, uvažuji buď opět do nájmu většího, ovšem nájmy jsou zcela jiné, vysoké, než platím nyní, 1 x dražší a nebo úvaha koupě bytu. Našetřeno řekněme na 2 mil byt mám téměř polovinu a hypotéku bych jistě dosáhla. Přítel jakékoli rozhodování nechává na mne. Mohu také čekat 10 či 15 let, než jeho maminka umře, nemyslím toto zle, ale upřímně na prahu padesátky či po 50ti začínat znova se mi nechce a je mi z toho smutno. Jak byste se v mé situaci zachovaly vy? děkuji

Koupila bych vlastní byt, pak ho případně pronajimala :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.20 15:46
@Anonymní píše:

Pokud se přítel nedokáže jasně vyjádřit vykašlala bych se na něj a pokud máš úspory a chuť jít do hypotéky, tak si byt pořiď. Ono na baráčku by stejně Tvoje nebylo nikdy, to je možná pak lepší zůstat v nájmu. Jinak byt 3kk za 2mil? 8o kde žiješ? Hledám 2kk a nic pod 3,5 nemůžu sehnat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.5.20 15:48

Jsem z Moravskoslezského kraje, byty za 2 mil tady jsou, ovšem bez rekonstrukce

• Nahlásit
  • Citovat
13193
23.5.20 15:56

Nešla bych do jeho baráku, kde ti nebude patřit vůbec nic a s jeho laxním přístupem to nebude obyvatelné asi dlouho. Raději bych si vzala hypotéku a bylo by to moje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.20 15:59
@Anonymní píše:

Tak pokud jsi na hypotéku připravená, tak jdi raději do hypotéky než do cizího dobu s „tchýní“ v kuchyni

• Nahlásit
  • Citovat
1427
23.5.20 16:04

Vůbec bych nepřemýšlela a co přitel a jeho dům a šla bych do hypoteky a vlastního bytu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58486
23.5.20 16:04
@Anonymní píše:

Za ty prachy máš luxusní byt např v ove.. Ale třeba Čeladná nebo fm to je jiná, to ano..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2324
23.5.20 16:05

Ve 40+ bys snad měla mít dost rozumu a zkušeností na to, že bys měla vědět, že bydlet s třetí osobou je cesta do pekla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8373
23.5.20 16:09

Asi bych se nehnala do společné hypotéky s mužem, co je okolo 40 zvyklý být u maminky a vyhovuje mu to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
23.5.20 16:12

Koupila bych za hotové třeba tohle https://www.lavarohouse.cz/…lheimy/-668/ a píchla to na část pozemku k příteli, na nějž by ho maminka mohla přepsat. V případě rozchodu se to dá odstěhovat kamkoliv jinam. Případně pořídit menší pozemek na společnou hypotéku.

Ale chápu, že jsem s podobně netradičním smýšlením poněkud exot.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6845
23.5.20 16:19
@Anonymní píše:

Pokud mas milion, milion by sis pujcila, tak bys splacela cca. kolem 5 tisic.
Kolik platis ted najem?
Ja bych sla do hypo a k priteli bych vubec nesla. Kdyz neni schopnej se rozhoupat, tak bych si to delala po svym. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.20 16:24

Nájem platím 6 plus energie 2 tis, právě že nájmy ve 3+1 se pohybují cca 9 tis a energie

• Nahlásit
  • Citovat
22473
23.5.20 16:29

Tak na hlapovi s přístupem „mouchy, snězte si mě“ bych svou budoucnost nestavěla. Zřejmě nemá tak silné pohnutky, abyste s ním bydleli (a tobě ulehčil situaci), aby ho to donutilo zvednout zadek a něco pro to udělat. On své zázemí a pohodlí má…
Pokud máš našetřený milion a předpokládám, že máš stabilní příjmy, pořídila bych si svůj vlastní byt, na hypotéku. Budeš nezávislá a to, co bys dala do nájemného budeš investovat do „svého“.
Otázka je, co s pohodlným přítelem. Mě by asi přišlo potupné setrvávat ve vztahu, kdy si ten druhý poctivě hlídá mantinely vlastního klídečku na úkor společných zájmů a života. To už si musíš vyřešit sama :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
495
23.5.20 16:38

No…chlap zije i se svym bratrem ve veku 40+ s maminkou?
Urcite si kup vlastni byt na hypoteku. Zvladnes to :kytka:…na chlapa bych absolutne nespolehala. koneckoncu se pak muze on nastehovat k tobe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama