Koupě domu - nemůžeme se rozhodnout

Anonymní
21.7.19 14:01

Koupě domu - nemůžeme se rozhodnout

Zdravím, mám dilema. S partnerem hledáme už dost dlouho (několik let) dům. Vždycky bylo nějaké ale, nelíbil se jednomu nebo druhému, prostě to nikdy nebylo ono. Teď se objevil pro nás naprosto dům snů, který jsme nikdy ani nedoufali, že by se nám mohlo podařit sehnat. Ale k věci. Já jsem rozhodnutá, lokalita není úplně ta, kde jsme hledali, ale dostupnost do práce je i tak fajn (jen je to jiným směrem, než jsme původně chtěli). Já s tím problém nemám, ale partner je z toho zoufalý. Dům se mu taky moc líbí, ale i když by to měl do práce relativně blízko, pravděpodobně ho trápí, že by byl daleko od rodiny. Co vy na to? Koupili byste dům, který je naprosto luxusní, přesně podle vašich představ, ale v lokalitě, kde si jeden z partnerů bude dost možná celý život zvykat? Jsem z toho nešťastná, zamilovala jsem se do toho domečku na první pohled. Díky moc..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15428
21.7.19 14:03

Proč jste jeli na prohlídku do města, kam jeden nechce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.19 14:06

Netušil, že to pro něho bude až takový problém. Jako hned jsme věděli, že to není zrovna naše top lokalita, ale teď je z toho nešťastný, nemůže se rozhodnout.

• Citovat
  • Nahlásit
3604
21.7.19 14:08

Hm, v tom domě budete bydlet vy dva a máme to rozhodnout my - poloanonymní jitrnice na emiminu, kterým je úplně šumák, jak a kde budete bydlet?
Dobře, k věci - jsem realista, takže nevěřím, že ve vašem krátkém životě najdete dům, který bude 100% vyhovovat jak tobě, tak partnerovi. Takže si znovu ujasněte, jaké domy jste do této doby viděli a na kolik vyhovovaly - a pak se zamyslete nad tímto domem, pokud by to nebyla promarněná příležitost, kdybyste ho nekoupili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15428
21.7.19 14:09

A jak je to daleko k rodičům? Já teda řeším vždy dostupnost práce, školka, škola… Rodiče 10 minut jsou uznávám velký bonus, ale já nemám takový vztahy, my se vídáme klidně jednou za čtvrt roku a píšem si teda hlavně často přes mobil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3217
21.7.19 14:10

To je prekérka a tu to nikdo za vás nevyřeší - jen vy dva spolu… já si v minulosti s „domkem snů“ dupla, šla tam i přes nevůli partnera (právě kvůli lokalitě) a dopadlo to po 7letech tak, že jsem uznala, že měl pravdu (byla to lesní polosamota a pak s dětmi fakt problém..) a složitě jsme to prodávali, vraceli hypošku bance apod… Zde to v lese asi nebude a dostupnost dobrá, ale pokud tam jeden z vás nechce, tak to „dům snů“ prostě bohužel - pro jednoho z vás - není (právě kvůli lokalitě).. život je ale také o kompromisech, hledáte už hodně let.. pro Vás je to srdcovka, tohle je vážně složitá situace, kde e-mimi neporadí.. proberte s partnerem detailně tu lokalitu, co přesně mu vadí, proberte podrobně každý jeho argument.. (důležitá je fakt dostupnost, obchody, školky, školy.. pro mého třeba i hospoda :mrgreen: :mrgreen: kterou mu tam otvírali jen 2× týdně :mrgreen: :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.19 14:10

@Zumpa ach jo, vážně na sebe nemůžeme být milé? Je vážně takový problém, že jsem se zeptala na názor? Třeba s tím má někdo vlastní zkušenost a napíše, jak to řešil.

• Citovat
  • Nahlásit
10676
21.7.19 14:11

No to je docela smůla. Škoda, ale netlacila bych. Nebudete šťastní. A co děti a hlídání? Chyběla by vám rodina?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12289
21.7.19 14:12

Jak daleko je dum od rodiny, prace atd?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15428
21.7.19 14:13
@Anonymní píše:
:https://www.emimino.cz/profil/zumpa/ ach jo, vážně na sebe nemůžeme být milé? Je vážně takový problém, že jsem se zeptala na názor? Třeba s tím má někdo vlastní zkušenost a napíše, jak to řešil.

Chlap, troll, neřeš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3604
@Anonymní píše:
@Zumpa ach jo, vážně na sebe nemůžeme být milé? Je vážně takový problém, že jsem se zeptala na názor? Třeba s tím má někdo vlastní zkušenost a napíše, jak to řešil.

Sry, já to nemyslím nějak zle. My to řešili doma také, ale jen my dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3567

A co je to pro manzela daleko od rodiny? Kolik km?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1334
21.7.19 14:16

Obecně se u nemovitosti často říká „lokalita, lokalita, lokalita“.

Dům se dá přestavět nebo na pozemku postavit nový, ale polohu nezměníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8872
21.7.19 14:17

Pro mě je lokalita zásadní, bez dostupnosti k rodině by kvalita života nás i dětí dost klesla. Vím to, 3 roky jsme tak bydleli a šli jsme zpět do horších ekonomických podmínek, ale do ideální dostupnosti rodiny a dlouhodobých přátel.
U domu bych určité kompromisy udělala, u lokality ani náhodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3604
21.7.19 14:18
@DustInTheWind píše:
Obecně se u nemovitosti často říká „lokalita, lokalita, lokalita“.Dům se dá přestavět nebo na pozemku postavit nový, ale polohu nezměníš.

Tak se prodá. Ono je to kolikrát v životě jinak, než když si to člověk plánuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama