Koupě domu od spolumajitele

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5100
4.3.16 22:49

Koupě domu od spolumajitele

Ahoj, potřebovala bych poradit.Jsme spolumajitelé domu. Naše část je zrekonstruovaná a bez dluhu. Sousední část je zchátralá. Soused na nás dnes uhodil, že chce dům prodat a jestli o to máme zájem, tak si zařidte odhad-z celé nemovitosti a poté na to vemte hypotéku. Zdá se nám jeho jednání vychytralé až podvodné. Na jeho části je také záznam na katastru nemovitostí-zástavní právo smluvní. Děkuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1326
4.3.16 23:39

@Marcam A Vy o tu jeho cast stojite nebo ne? On to evidentne prodat chce a Vy jste prvni, kdo by mohl mit zajem. Prodat to muze komukoliv, ale tak asi si mysli, ze by jste to mohli chtit (pro nej je to usetreny cas za inzerci a prohlidky x zajemcu).
Pokud je tam zastavni pravo, tak na to ma zrejme nejakou hypoteku. To se da na katastru nechat vytisknout za nejaky poplatek, co presne tam je. Pokud tu jeho cast chcete, tak odhadce tohle mj. take zjistuje a uvede to do odhadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5100
4.3.16 23:48

@adlita děkuji za odpověd, nám se nezdá, že chce to chce odhadovat i s tou naší zrekonstruovanou půlkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23862
4.3.16 23:53
@Marcam píše:
@adlita děkuji za odpověd, nám se nezdá, že chce to chce odhadovat i s tou naší zrekonstruovanou půlkou.

Odhaduje se vždy celý dům ne jen půlka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2773
4.3.16 23:55
@Marcam píše:

A máte to jako ideální polovinu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5100
4.3.16 23:56

@anoli30 tak to je hezké, jeho část je ruina na spadnutí, naše krásně opravená bez dluhu.Tak to nevím, jít do toho, nebo nejít. :think: Díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5100
4.3.16 23:58

@jindra.kytka ne,není zde ideální polovina, koupil to manžel v 18 od lesů a na celé mu tehdy nepůjčili. Takže je to takhle blbě. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2773
5.3.16 00:06
@Marcam píše:
@jindra.kytka ne,není zde ideální polovina, koupil to manžel v 18 od lesů a na celé mu tehdy nepůjčili. Takže je to takhle blbě. :think:

Tak ještě záleží jaký to má status. Jak je ten dům úředně rozdělený. Kdyby to byla ta ideální polovina, tak by skutečně musel být odhad na celý dům. Jak to máte zapsané na katastru? Jako 2 bytové jednotky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5100
5.3.16 00:41

@jindra.kytka jako jednu bytovou jednotku, ale vevnitř byty nejsou průchozí. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2773
5.3.16 00:44
@Marcam píše:
@jindra.kytka jako jednu bytovou jednotku, ale vevnitř byty nejsou průchozí. :think:

Tak to se obávám, že skutečně to bude z celého domu. I když je divné, že šla ta zástava udělat jen na jeden byt a to na ten jeho. To by potom zase nasvědčovalo tomu, že to máte rozdělené. Nebo že o tom ani nevíte, ale ta zástava může být na celý dům. Ale to byste zase museli něco podepsat.Nebo to není zástava, ale něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5100
5.3.16 00:49

@jindra.kytka neříkej,že může být zástava na celý dům a mi o tom ani nevíme 8o Nic jsme jim nikdy nepodepisovali. Měli vždy problémy, zaplácávali dluh z dluhem, nyní tvrdí, že jsou bez dluhů :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2773
5.3.16 01:10
@Marcam píše:
@jindra.kytka neříkej,že může být zástava na celý dům a mi o tom ani nevíme 8o Nic jsme jim nikdy nepodepisovali. Měli vždy problémy, zaplácávali dluh z dluhem, nyní tvrdí, že jsou bez dluhů :think:

Ale to já neříkám!! Píšeš : „Na jeho části je také záznam na katastru nemovitostí-zástavní právo smluvní“. Pokud to tedy takto je a šlo to udělat, tak pak to máte rozděleno i právně a nebude se dělat odhad z celého domu a není co řešit. Já nevím, jak to máte na katastru zapsané, já váš výpis neviděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5100
5.3.16 01:18

@jindra.kytka v tom výpisu jsme napsáni jako vlastníci 1/2 a oni 1/2poloviny. Dole je napsáno omezení vlastnického práva, zástavní právo smluvní :think: To já jen tak přemýšlím, jsem ti vděčná za každou radu.Ale my jsme zcela bez dluhů, taže to je jejich. Nevím co to znamená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2773
5.3.16 01:36
@Marcam píše:
@jindra.kytka v tom výpisu jsme napsáni jako vlastníci 1/2 a oni 1/2poloviny. Dole je napsáno omezení vlastnického práva, zástavní právo smluvní :think: To já jen tak přemýšlím, jsem ti vděčná za každou radu.Ale my jsme zcela bez dluhů, taže to je jejich. Nevím co to znamená.

A u toho „zástavní právo smluvní“ není už připsáno jejich jméno? Hele já nejsem právník, tak to ber s rezervou. Jen vím, jak vypadá výpis, když je víc vlastníků a když tam jsou takto rozepsané podíly. A dole když je to zástavní právo, to bych se obávala, že to patří na celý barák. Ale fakt tě nechci strašit!! Docela mám výčitky, že ti toto píši. Jasně, kdyby to bylo na celý dům, museli byste to také podepsat a vědět o tom, jinak by to udělal podrazem. Takže já být tebou se jdu zeptat na katastr jak to vlastně je a oni by ti měli ukázat dokumenty na jejich základě bylo zapsáno to zástavní právo smluvní. A pak na tom základě,(pokud by třeba někdo zfalšoval váš podpis),tak se domáhat neplatnosti této smlouvy a zástavního práva. Ale jak píši, nejsem právník. Ale určitě bych jako první krok udělala jít se osobně zeptat na ten katastr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5100
5.3.16 01:44

@jindra.kytka jojo,chystáme se k právníkovi i na katastr. díky za rady :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu