Koupě domu v exekuci - doporučení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 16:53
koupě domu v exekuci - doporučení

Zdravím, vyhlídli jsme si domeček, ale je na něm exekuce. Chceme ho koupit, je přesně v námi hledané lokalitě, je to ruina, ale pozemek je dokonalý. Rádi bychom sehnali nějakého právníka či tak něco, kdo nám s tím pomůže (sami do toho samo nechceme jít). Nějaké doporučení? A rady, jak na to, na co si dát pozor (kromě toho, že na úplně všechno). Hypo nebudeme brát, takže v zástavě problém není.
Prosím anonym, kdyby se moji rodiče dozvěděli, o čem uvažujeme, měli bychom to na talíři ještě pět let…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 03.09.19 17:06

Tak se trošku rozepiš, je tu pár lidí, co s tím má zkušenosti, třeba poradí. Za prvé je poměrně důležité vědět, jestli ho budeš kupovat v dražbě, nebo přímo od majitele.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 17:12

Ideálně přímo od majitele. Nemám s tím zkušenosti, tak nevím, co je důležité napsat. Znám jméno exekutora, ale nevím, jestli mu mám napsat mail (případně, co psát), nebo se prostě na někoho obrátit (právníka) a nechat ho to zařídit od A do Z.

matkabagristy
Hvězda diskuse 35007 příspěvků 03.09.19 17:17

Obrať se na toho, kdo prodej zprostředkuje, obvykle to RK úskalím bývá problém „majitele“ donutit k vystěhování

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 17:22

@matkabagristy Takže na exekutora? Přes RK to nejde. Kdyby se to povedlo, šel by dům beztak k zemi, takže by vystěhování nebyl problém.
A co mám exekutorovi spát? Že mám o dům zájem a ráda bych ho koupila teď, mimo dražbu, jestli je to možné? Nebo se nejdříve mám ptát na nějaké věci (jako výše dluhů), které mohou být pro mě důležité a které by mě mohly odradit od koupě?

Lucy75
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 03.09.19 17:43

1. podívej se na dům na Náhledu do katastru nemovitostí, tím zjistíš LV a údaje k domu a i plomby a zástavy 2. dle jména majitele (bude v tom náhledu KN) si zaplať náhled do centrální evidence exekucí, musíš zjistit jméno exekutora a spisovou značku
pak už je to jednoduché, spoj se s exekutorem, bez toho, aniž bych viděla LV ti neřeknu (já ani nikdo jiný) zda je nemovitost ještě toho majitele, nebo už spadá třeba do nějaké majetkové podstaty (je tam i insolvence? podívej se i na insolvenční rejstřík na justici), pokud je tam jen exekuce a vlastník je pořád stejný, tak prostě sepíšete smlouvu (u notáře na tu fakt bacha), vyplatíte exe, doplatíte majiteli zbytek a můžete vesele budovat :dance: není to tak hrozné, jak to vypadá, exekutor vám sdělí částku a ta bude jako jedna část kupní ceny a půjde na to vyplacení exekuce, a by byla nemovitost „odbřemeněna“, hlavně bacha na počet exekucí, nebývá obvykle jen jedna 8) dá se to zvládnout během dvou tří měsíců vyřídit, hodně štěstí :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 17:56

@Lucy75 Díky moc! I za psychickou podporu :kytka: Jak mám, prosím, zjistit spisovou značku? Mám jmého exekutora a znalecký posudek (na tom je číslo tvaru zp-xxxxx, je to ono?). A katastr je něco jiného než list vlatsnictví? V katastru je stále ta paní s exekucí.

Lucy75
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 03.09.19 18:08

:-) máte v tom trošku chaos, ale to je pochopitelné, když v tom nepracujete a dům člověk nekupuje každý den..
na tu nemovitost tedy už máte náhled KN a tam je pořád ta majitelka - OK, to je fajn, protože jí to stále patří, i když tam jsou břemena.. je ale nutno jednat jak s ní, tak s exekutory.. mrkněte na oficiální český web Centrální evidence exekucí, já tam mám služební přístupy, takže nevím, jak je to s placením, to tam vyčtete, je prostě nutné na tu majitelku dohledat všechny exe a smluvně všechny vyplatit (mělo by to jít přes českou poštu czech point ale zřejmě za poplatek i on-line, googlete)..ona to chce prodat?
zjistěte si co nejvíce info sama (ať vám to neúčtuje právník) a pak si ho stejně na kupní smlouvu najměte, protože bude složitější kvůli složení jednotlivých kupních částek.. nejdřív bude nutno pořešit výmazy zástav, aby vás pak katastr zapsal jako nové vlastníky.. (po uzavření smlouvy a dohodě úhrady kupní ceny se dává návrh na vklad ), fakt to jde řešit, spousta lidí takto kupuje nemovitosti, nebojte se :-) jen si v místě najděte dobrého právníka dle referencí svých známých atd. a já jako příznivec starých staveb a zachování genia loci ještě radím před úplným zbouráním zvážit zachování obvodových zdí apod., to už vám poradí nějaký stavebník 8)

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 03.09.19 18:08

Spis. značka začíná obvykle na EX

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 18:23

Už jsem snad značku našla, to je tak, když člověk dříve píše než myslí… Díky! Majitelka je ona, je tam příkaz k prodeji. Na tom ceecr mi to ale žádnou exekuci nenašlo, ani pod jménem ani pod spisovou značkou (hledala jsem 2×, jednou mi to našlo úplně jiný spis a jednou nenašlo nic, ale vzali si za to 180 Kč :roll: ). Zatím se paní tváří tak nějak všelijak, ale je to takové jednodušší individuum, které je všechno fuk. Myslím, že nakonec kývne. Snad… Jde to prodat i bez jejího souhlasu nebo to pak jde automaticky do dražby?
Právníka určitě chtít budu (možná i dva nezávislé :D) + obejdu dvě příbuzné, které jsou právníky v jiném oboru, jestli je něco ještě napadne jako připomínka.
Takže postup je napsat exekutorovi, že bych měla zájem o koupi + se domluvit s paní. Sehnat nějak ty exekuce (kolik toho je) a pak právníka na smlouvu, kde se napíše, že zaplatím exekuce a že bude smlouva o smlouvě budoucí, která bude o prodeji toho domku za cenu xyz, chápu to dobře?
Jinak bych chtěla nechat kamennou zeď a vrata u vězdu na pozemek, ale dům je vlhký, tak uvidím, jak to dopadne. Taky mám ráda staré domy, ale tady opravdu nevím. Nechci to moc plánovat, jako že tady postavím toto a tohle zase nechám… Kdyby to nevyšlo, jen by mě to mrzelo :oops:

Lucy75
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 03.09.19 18:31

:potlesk: chápu, vidíš to reálně, ano, pochopila jsi to správně.. ale základ bude i její souhlas.. jako násilím vám tu smlouvu nepodepíše.. nutno s ní promluvit lidsky, vysvětlit, že na to stejně nemá a že jí úroky a penále jen denně rostou a v domově nebo malém bytě jí bude líp.. rozhodně se s ní ale dohodnout budete muset, i když jsou tam exe.. v insolvenci tedy není? (to by musel jít prodej přes insolvenčního správce, rychlá lustrace zdarma zde https://isir.justice.cz/…mon/index.do )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 18:41

Žádnou insolvenci mi to na její jméno nenašlo. Můžu zjistit nějak výši té exekuce jinak než přes ten ceecr? Abych věděla, o kolik se vlastně jedná. Může mi to říct exekutor, kdybych se zeptala společně s tou žádostí o koupi? Neplatí tady nějaká „ochrana osobních dluhů“? :lol:

Wof
Povídálka 27 příspěvků 12.09.19 11:24
Exekuce 1/3 domu

Zdravím, nechci zakládat nové téma tak se připojím k této diskuzi a možná mě někdo poradí.
Mamá vlastní se sestrami dům kde každá má 1/3 podílu. Máma by chtěla celý dům odkoupit, ale jedna sestra má na něj exekuci a nekomunikuje. Exekuční úřad nám sdělil, že k vyplacení exekuce potřebujeme od nich ověřenou plnou moc, kterou nedostaneme a bylo nám řečeno, že v tomhle případě musíme počkat na dražbu. Ale co když se najde někdo cizí kdo by měl o vyplacení exekuce zájem a ta sestra mu to umožní…Jak v tomhle případě kouká zákon na předkupní právo?
Děkuji

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 12.09.19 14:09

Tam máte předkupní právo?

Lucy75
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 12.09.19 16:54

To bych se divila, kdybyste se s exekutorem nedohodli na vyplacení exe? sakra? mělo by to být v jeho zájmu!! trvají na tom, že to musí řešit sestra? a ta je v trapu?? to je tedy prekérka.. mrkněte do exekučního řádu na úhradu třetí osobou
https://www.epravo.cz/…e-86796.html
fakt se s ním nedá domluvit?
PS : zrovna dnes jsem řešila případ, kdy borcovi exekuci prostě vyplatila společnost, u které si vzal úvěr (a ručil pak tou nemovitostí už s výmazem původní zástavy), a takových případů je spousta, takže nevěřím, že by nebyla možná dohoda…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama