Koupě nemovitosti – podání a platba daně

87
6.1.20 20:35

Koupě nemovitosti-podání a platba daně

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o informaci. V prosinci 2019 byla zakoupena nemovitost, přepsání na katastru stále není, ale to není podstatné. Hlavní je kupní smlouva.
Do kdy se podává daň z nemovitosti u nemovitosti získáné (=koupené) v listopadu 2019? Kdy se platí 4% daň z nabytí nemovitosti?
A počítá se to od kupní smlouvy nebo zápisu do katastru?
Mohl by mi někdo poradit?
Ještě jsem se s tím nesetkala a nyní tenhle oříšek řeším a nerada bych udělala chybu. Děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1913
6.1.20 20:39

Daň se musí zaplatit do 3 měsíců od zapsání do Katastru nemovitosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
6.1.20 20:55

Ano je to jak píše @mamina2017 3 měsíce od zápisu do katastru. Ono ti domu ještě pak přijde Vyrozumění o provedeném vkladu :mavam: a daň je 4%

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1913
6.1.20 21:01

Já ještě si nechala dělat daňové přiznání na základě toho jsem tu daň platila a na základě platím i každoročně daň z nemovitosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
87
6.1.20 21:03

Děkuji. On ten zápis bude až někdy v únoru/březnu 2020. Jsou tam zástavní práva, která se mažou a až po jejich vymazání chce podat ten návrh s kupní smlouvou. Snad by to nemělo vadit. Takže pak 4%. A daňové přiznání na tu nemovitost se podává v roce 2020? Když to bylo koupeno v prosinci 2019? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1913
6.1.20 21:05

To úplně nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
6.1.20 21:08

@Radkar1 tu daň z nabytí ty 4% musíš zaplatit do těch 3 měsíců od nabytí a daň z nemovitosti tedy tu daň, která se platí každý rok myslím platí ten kdo je k 1.1. majitel na katastru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2746
6.1.20 21:13

Přiznání k dani z nemovitostí se podává v lednu na nemovitosti, které jsi nabyla v předchozím roce. Tys je ještě nenabyla, nejsi v katastru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
87
6.1.20 21:35

Děkuji moc všem. Hned jsem chytřejší :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
589
6.1.20 21:42

Daň z nemovitostí musíš přiznat do konce ledna 2020 (vlastníkem jsi, katastr vlastnictví zapíše zpětně ke dni podání návrhu na vklad), platí se v květnu.
Daň z nabytí nemovitých věcí musíš přiznat a zaplatit do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, ve kterém byl proveden vklad do KN (tzn. pokud bude proveden např. 5. 2. 2020 pak se podává přiznání a platí daň nejpozději do 31.5.2020).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69691
6.1.20 21:50

@Petronka Vlastnikem neni, kdyz jeste nebyl podan navrh na vklad…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
6.1.20 21:53

@Petronka ještě nebyl podán návrh na vklad, to znamená, že k 1.1 nebude vlastníkem a tudíž daň z nemovitosti platit nemusí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
87
6.1.20 22:45

Je sepsána u právníka kupní smlouva, zaplacena kupní cena. Ale jsou tam zástavy z minulosti, tak se čeká na jejich výmaz, poté se podá návrh na vklad. Časově to podání vyjde tak na únor/březen.

Takže podání daňového přiznání bude tím pádem až v roce 2021? A daň z nabytí bude do třech měsíců po zapsání v katastru nemovitostí. Píši to dle vás správně? Raději si to potvrzuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
589
6.1.20 22:46

@j.a.n.i1 @kavenka
aha, já to pochopila tak, že návrh na vklad podali, ten běží a zatím nedošlo k zápisu vlastnických práv. Teď čtu tu další zprávu, že teprve mažou nějaká zástavní práva a návrh budou podávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69691
6.1.20 22:46

@Petronka plus tedy pokud by vklad k 1.1. byl v behu, tak ani tak neni povinna podat přiznání k dani z nemovitosti do konce ledna, ale do 3 mesicu od provedeni vkladu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama