Koupě nemovitosti - prodávající chce víc i po uzavření smlouvy

15
27.7.20 06:06

Koupě nemovitosti-prodávající chce víc i po uzavření smlouvy

Dobrý den. Potřeboval bych radu a snad to vyřeším.
Dnes je to 14 dní co jsem od jedné starší paní koupil pozemek, podepsali jsme smlouvu, dal jsem ji peníze a hned jsem jel na katastr abych dal věci do pohybu. Na katastru to zatím v pořádku běží.
Bohužel mi včera volala paní jestli bych se ne stavil, tak k ní přijdu a ona že by to chtěla zrušit, její dospělé děti ji řekli že je to málo peněz.
Porad mi to chce prodat, jen chce skoro 2×tolik.
Tak mi prosím poraďte jestli má právo napadnout tuhle věc i když jsme to řádně podepsali. Nalehala ať se rozhodnu, že by hned musela za právníkem at to řeší.

Smlouvu jsem napsal s manželkou podle vzoru, nemáme tam nejake tvrdé páky nebo sankce, ale i tak si myslím že to nemůže jen tak zrušit když jsme to podepsali.

Diky za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3156
27.7.20 06:38

Podle mě na to nemá právo pokud již dostala zaplaceno, ale doporučuji navštívit právníka. My dávali za konzultaci vč. plné moci 1500 Kč. Není to takové pálka a vyzná se v tom lépe než my na emiminu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17491
27.7.20 06:41

No těžko s tím něco udělá. Nicméně otázka je, jestli se třeba nedá napadnout ta smlouva. Případně jednání o ceně a cena samotná. A jestli by to mělo šanci uspět. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3351
27.7.20 06:44

@Marty035 jen tak zrušit to opravdu nemůže. Musela by podat žalobu a soud rozhodne, jestli byl prodej v pořádku, nebo ne. Pokud jste koupili za podezřelé nízkou cenu může vás paní (zvlášť stará, sama bydlící…) obvinit z podvodu. Má ráda zní (Teda pokud máte čisté svědomí a nepodfoukli jste ji) abyste taky šli za právníkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
27.7.20 06:52

Určitě jdu k pravnikovi. Dopoledne je u soudu a jeho asistentky se na to podívají, ale potřebuji to raději probrat s ním. Už nemůžu spát a jen čtu a čtu.
Na katastru je nějaká 21dni ochrana doba. Doufám, že to není k tomu kdyby si to prodávající rozmyslel.
Jinak jak říkám, smlouva je obycejna ale jak doufám bude to mít nějakou váhu, protože tohle jestli ztratim.
Ještě jsem se dočetl, že když odstupuje od smlouvy a já nespilupracuji jako kupující, tak to jde na nejvyšší soud a tam to vrátí majitelce. Jen Teda pořád ta otázka jestli může jen tak odstoupit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
27.7.20 06:59
@BaMaK píše:
@Marty035 jen tak zrušit to opravdu nemůže. Musela by podat žalobu a soud rozhodne, jestli byl prodej v pořádku, nebo ne. Pokud jste koupili za podezřelé nízkou cenu může vás paní (zvlášť stará, sama bydlící…) obvinit z podvodu. Má ráda zní (Teda pokud máte čisté svědomí a nepodfoukli jste ji) abyste taky šli za právníkem.

Určitě ne, je to úzký pozemek. S malou stavební plochou a za ní pokracuje kus pozemku, ale tam mě nechají tak max v sázet brambory a ne stavět, na ruku jsem ji dal požadovaných 800tis
Ted chce po radě děti 700 přidat.
Paní jsem neosidil, jen ty děcka které jsou neúspěšne a rozvedene mají velké oci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17491
27.7.20 07:03
@Marty035 píše:
Určitě jdu k pravnikovi. Dopoledne je u soudu a jeho asistentky se na to podívají, ale potřebuji to raději probrat s ním. Už nemůžu spát a jen čtu a čtu.
Na katastru je nějaká 21dni ochrana doba. Doufám, že to není k tomu kdyby si to prodávající rozmyslel.
Jinak jak říkám, smlouva je obycejna ale jak doufám bude to mít nějakou váhu, protože tohle jestli ztratim.
Ještě jsem se dočetl, že když odstupuje od smlouvy a já nespilupracuji jako kupující, tak to jde na nejvyšší soud a tam to vrátí majitelce. Jen Teda pořád ta otázka jestli může jen tak odstoupit

Nj, to jsi měl jít k právníkovi, aby vám kupní smlouvu napsal. Teď by tohle řešil on. :nevim: Ale nestahuj kalhoty dřív, než vám právník řekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
27.7.20 07:10
@P4ja píše:
Nj, to jsi měl jít k právníkovi, aby vám kupní smlouvu napsal. Teď by tohle řešil on. :nevim: Ale nestahuj kalhoty dřív, než vám právník řekne.

Ted to vím. Bylo mi líto dát pár tisíc, teď mě to bude stát pár set nebo se budu soudit.
:zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17491
27.7.20 07:17
@Marty035 píše:
Ted to vím. Bylo mi líto dát pár tisíc, teď mě to bude stát pár set nebo se budu soudit. :zed:

Ale prosím tě. Vůbec nevíš, jestli k tomu dojde. Když si vzpomenu, co nám strkala realitka, a jak taky může vypadat kupní smlouvy, kterou lidi běžně uzavírají, tak se nedivím už ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5182
27.7.20 07:40

Určitě jdi za právníkem. Jen tak z tebe další peníze vymáhat nemůže, pokud máte řádnou smlouvu, a vzhledem k tomu že už asi probíhá prepis - vklad do katastru, tak leda přes soud? :think: No poučení pro příště, vše řešit přes právníka, ne na vlastní pěst.. Sice se to trochu prodraží, ale ušetří to tyhle starosti..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
27.7.20 07:46

Paní to ještě může zrušit i sama na katastru běží 20 denní ochranná lhůta-plomba.. pokud se jedná nebo druha strana vyjádří, že nechtějí aby vklad proběhl, smlouva se zamitne a vklad do katastru neproběhne..zalezi kolik dní už je to na katastru, popřípadě i zavolat na katastr na právní oddělení, kdy to zapíšou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73597
27.7.20 07:53
@P4ja píše:
Nj, to jsi měl jít k právníkovi, aby vám kupní smlouvu napsal. Teď by tohle řešil on. :nevim: Ale nestahuj kalhoty dřív, než vám právník řekne.

A co by na tom smlouva od právníka změnila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17491
27.7.20 07:56
@j.a.n.i1 píše:
A co by na tom smlouva od právníka změnila?

Tak třeba to, že by věděli, že ta samotná smlouva je v pořádku. Mohli tam mít třeba nějaké sankce za odstoupení. Věděli by, jak to funguje. A v tomhle případě by zvedli telefon a hned by věděli, na čem jsou. A dobré je i to, že tam je kontinuita, takže by věděl, co sepsal,, a mohl je o rovnou zastupovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
27.7.20 08:11
@MaRou píše:
Paní to ještě může zrušit i sama na katastru běží 20 denní ochranná lhůta-plomba.. pokud se jedná nebo druha strana vyjádří, že nechtějí aby vklad proběhl, smlouva se zamitne a vklad do katastru neproběhne..zalezi kolik dní už je to na katastru, popřípadě i zavolat na katastr na právní oddělení, kdy to zapíšou..

Toho jsem se bál, dnes je to 14 dni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3938
27.7.20 08:12

Na tom katastru se dává plomba a měsíc (dříve) je na to, aby to přepsalo na nového majitele. Podle mě už to bude vaše. Určitě bych se šla poradit za právníkem, šla bych i za tou paní ještě jednou si normálně promluvit. Já bych toto řešila i s notáře, takto jsme prodávali mi byt. Nedovedu si představit dát někomu 700tis. na smlouvu z internetu.

Každopádně dejte vědět, jak tohle dopadlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama