Reklama

Koupě nového auta v autosalonu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JPMB
Nováček 6 příspěvků 10.08.18 06:30
Koupě nového auta v autosalonu

Dobrý den,
chystáme se kupovat nové auto v autosalonu. Nechceme žádný úvěr ani leasing, peníze na auto máme.
Nevíte někdo, jak to probíhá. Lze zálohu při podpisu objednávky i doplatek po převzetí auta platit bezhotovostně? Nebo je nutné alespoň tu zálohu zaplatit na místě v hotovosti?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Nell2
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 10.08.18 06:32

@JPMB někde to jde. Budeš se muset informovat v autosalonu, který se chystáte navštívit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 07:15

@JPMB nové auto jsme kupovali 2× a teď kupujeme po 3. Vždy částečně v hotovosti a částečně úvěrem. Zálohu jsme 2× platili v hotovosti a teď naposledy bezhotovostně kartou, protože koupě byla v danou chvíli neplánovaná a jeli jsme se jenom podívat. Zbytek domluvené částky, která byla placena hotově, byl placen bezhotovostně.

steeve
Kelišová 6950 příspěvků 10.08.18 07:46

@JPMB nevím jak drahé auto kupujete, ale dle platných zákonů musí být platby nad 270000 vždy bezhotovostně. Takže při objednání vozu většinou necháte zálohu , každý prodejce si stanoví sám, většinou od cca 10 do 50%, a zbytek při předání vozu. Ale oni vám všechno řeknou, nepůjdete tak jednou.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 10.08.18 07:47

Každý autosalon tohle má jinak. My to máme tak, že u podpisu smlouvy jsme skládali 10 procent nevratné částky celé ceny auta a pak se čeká na jeho dodání. A pak zbytek - my tedy formou úvěru.

JPMB
Nováček 6 příspěvků 10.08.18 08:15

Manžel chce Dacii Duster, základní cena 313000,– nevím, co si tam ještě manžel navyžádá. Manžel se zajímá jen o to auto, ale ty praktické věci pomíjí, takže doufám, že tam dnes nepřijedeme a že nám neřeknou 50 000,– Kč na dřevo.

blobfish
Závislačka 4475 příspěvků 10.08.18 08:20

Naprosto běžně se platí záloha kartou + zbytek převodem. Autosalon, kde by to chtěli v hotovosti, by mi připadal v dnešní době zvláštní.

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 10.08.18 08:51

Při objednání zálohu hotově (nebo kartou) a zbytek bezhotovostně převodem. Měli jsme to tak před pár lety. Teď budeme kupovat druhé a bude to stejně.

smurfka
Nadpozemská drbna 29508 příspěvků 10.08.18 08:51
@JPMB píše:
Manžel chce Dacii Duster, základní cena 313000,– nevím, co si tam ještě manžel navyžádá. Manžel se zajímá jen o to auto, ale ty praktické věci pomíjí, takže doufám, že tam dnes nepřijedeme a že nám neřeknou 50 000,– Kč na dřevo.

Taky jsme ji ted brali. Vysplhalo se to na 360000. Platili jsme navratnou zalohu 30000 prevodem. Ale v nasem pripade se auto vyrabelo, nebylo na sklade. Takze jsme cekali, pokud byste v aute chteli hned odjet tak by mozna chteli na ruku prachy, nevim

Sněžení
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 10.08.18 09:06

Např. u Fordu se platí cca 10-50T záloha dle kupní ceny a po dodání zbytek.

Heivka
Závislačka 3072 příspěvků 10.08.18 09:06

Normálně se platí převodem nebo kartou (nezapomeňte si u banky upravit limity pro platby) většina autosalonů v hotovosti nechtějí ani zálohy protože pak mají zbytečně moc hotovosti a musí ji odvézt do banky. Jinak my před 4 lety kupovali dacii a v salonu jsme byli celkem 3× poprvé pro informace a sepsání požadavků na výbavu, podruhé jsme tam měli připravenou smlouvu, kterou jsme podepsali a doma převedli na účet zálohu. Potom nám volali, že auto je vyrobené a mají ho už v salonu, tak jsme převedli zbytek peněz a druhý den si šli pro auto.

Zabatko
Závislačka 4208 příspěvků 10.08.18 09:10
@JPMB píše:
Dobrý den,
chystáme se kupovat nové auto v autosalonu. Nechceme žádný úvěr ani leasing, peníze na auto máme.
Nevíte někdo, jak to probíhá. Lze zálohu při podpisu objednávky i doplatek po převzetí auta platit bezhotovostně? Nebo je nutné alespoň tu zálohu zaplatit na místě v hotovosti?

Platili jsme zálohu i doplatek převodem.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 10.08.18 09:10

Koukám že Dacie frčí.. taky kupujeme Dacii

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 09:19

Někde jsem dokonce četl, že pán kupoval v autosalonu Dustera v plné parádě a v autosalonu mu vyšli vstříc, že mohl platit hotově tak, že tu platbu rozložili do třech dnů. Jinak jak ty Dacie jezdí? Mě se to líbí, ale slyšel jsem, že je to hroznej šrot (pravda, od kamarádova dědečka, který má Dacii 1310 TX break z roku 1988, takže to asi nejde srovnávat :D )

Zabatko
Závislačka 4208 příspěvků 10.08.18 09:21
@Anonymní píše:
Někde jsem dokonce četl, že pán kupoval v autosalonu Dustera v plné parádě a v autosalonu mu vyšli vstříc, že mohl platit hotově tak, že tu platbu rozložili do třech dnů. Jinak jak ty Dacie jezdí? Mě se to líbí, ale slyšel jsem, že je to hroznej šrot (pravda, od kamarádova dědečka, který má Dacii 1310 TX break z roku 1988, takže to asi nejde srovnávat :D )

No Duster má ne úplně nejlepší crashtesty, myslím, že nízké ceny se projevují nízkou kvalitou. Nikdy bych do Dacie nebo Fiata nešla.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >