Koupě nového bytu

Anonymní
24.7.20 07:45

koupě noveho bytu

Ahoj,

Chtela jsem se prosim zeptat Vás, kteri mate zkusenosti s koupi bytu.

Kupuji poprve a mam omezeny rozpocet, ktery nemuzu presahnout.

Otazka zní, jake jsou poplatky mimo samotne hypoteky??? Dan z nabyti nemovitosti momentalne škrtáme… Ale jake jsou dalsi, at me to neprekvapi…?

Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6804
24.7.20 07:46

Nic dalšího, co by vám mělo dělat nějaký problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
24.7.20 08:12

Tak krom daně z nabytí mě napadá ještě poplatek realitce nebo třeba pojistky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
24.7.20 08:17

Ještě třeba poplatek za úschovu peněz u notáře, pokud se tak s prodávajícím domluvíte. Ale čekala bych spíše menší výdaje kolem 1000,–. Pak ještě za vklad do katastru myslím, že 500-1000. Za nový OP v případě změny TP ta stojí tuším 50,–.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12753
24.7.20 08:30

@roba18 navrh uz stoji 2.000

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
24.7.20 09:03
@Šarlota4 píše:
@roba18 navrh uz stoji 2.000

No super. :( To ani nevím. Už je to dlouho co jsem něco kupovala. Holt vydělat musí na každé kravine. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22265
24.7.20 09:06
@Anonymní píše:
Ahoj,

Otazka zní, jake jsou poplatky mimo samotne hypoteky??? Dan z nabyti nemovitosti momentalne škrtáme… Ale jake jsou dalsi, at me to neprekvapi…?

Dekuji

Z daňového hlediska žádné.
Takže jen ty spojené s právnikem, realitkou, hypotékou..tam včetně odhadce a chtějí pojistění nemovitosti.
Pokud tedy kupuješ přes RK, tam u většiny snad víš cenu konečnou. Pouze naklady spojené s hypo a pojistkou jsou navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6359
24.7.20 13:29
@Anonymní píše:
Ahoj,

Dekuji

Rezervacni poplatek, ktery se pohybuje mezi 3 az 5%z ceny bytu. Tohle z hypoteky nezaplatis, protoze tu castku musis slozit predem.
Platba za uschovu penez - urcite nedoporucuji davat realitce a i kdyz ti budou tvrdit opak, tak realitku neber. Bud advokatni/norarskou uschovu anebo v bance. Cena se pohybuje od 2 do 7tisic, pricemz bankovni uschova byva vetsinou drazsi.
Urcite pocitej par tisic od 5 do 8 za kontrolu kupni smlouvy, zalezi jakou sazbu si pravnik nauctuje.
A potom vklad na katastr nove se plati od 01.01.2020 rovnych 2000Kc.
A jeste upozornuji jednu dulezitou vec, nez podepises rezervacni smlouvu, tak je nutne, abys uz mela predschvalenou hypoteku na pozadovanou kupni cenu. V opacnem pripade se ti pomerne snadno stane, ze pokud ti ji banka neschvali, tak prijdes o tech 150tisic za tu rezervaci(nebo kolik budes skladat). A bud si jista, ze uplne kazda RK, toho moc rada vyuzije.

Ono sice koupe nemovitosti neni uplne jednoducha vec a ma pomerne dost uskali, ale pokud budes mit dostatecne informace a zaroven si budes porad kryt zada(nepodepises nic zavazujiciho bez konzultace a odsouhlaseni pravnikem), tak se da tim proplout bez nejakych vetsich financnich ztrat a nervu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat