Koupě ojetého auta cca za 100 000

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rsisa
Kecalka 487 příspěvků 10.11.18 18:53
Koupě ojetého auta cca za 100 000

Ahoj holky, může mi prosím někdo poradit? Potřebujeme koupit auto, ojetinu za cca 100 000. Na půjčku, ne leasing. Asi účelový úvěr na auto, poradíte, kde máte dobré zkušenosti s bankou a potom, kde auto koupit? jaké máte zkušenosti třeba s AAA? nebo od soukromé osoby? Jsme z ostravska ( těšínsko), tak tam někde :). Něco málo máme, ale muž chce auto aspoň za 100000, ať to není úplně katastrofa, nebo myslíte, že se dá koupit slušná ojetina za míň? V hotovosti máme nyní málo a auto nutně potřebujeme…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
cecetka
Kelišová 7486 příspěvků 10.11.18 19:00

@rsisa U AAA pozor na jejich nabidku uveru. Je to sice spotrebitelsky uver od Autoleasing, ALE auto je evidovano jako u leasingu na Autoleasing, pojisteni je vinkulovano taky na ne. Az po splaceni uveru se auto prepisuje na skutecneho majitele. Navic si AAA uctuje nekolik tisic za udajne „provereni auta“, ze neni kradene apod. Mozna to tak maji i jine bazary :nevim:
Kdyz auto na uver, pak uver od vlastni banky. Vyjde to mbohem levneji.

rsisa
Kecalka 487 příspěvků 10.11.18 19:06
@cecetka píše:
@rsisa U AAA pozor na jejich nabidku uveru. Je to sice spotrebitelsky uver od Autoleasing, ALE auto je evidovano jako u leasingu na Autoleasing, pojisteni je vinkulovano taky na ne. Az po splaceni uveru se auto prepisuje na skutecneho majitele. Navic si AAA uctuje nekolik tisic za udajne „provereni auta“, ze neni kradene apod. Mozna to tak maji i jine bazary :nevim:
Kdyz auto na uver, pak uver od vlastni banky. Vyjde to mbohem levneji.

Ano, dík za info, to už jsem někde taky četla, takže mám v úmyslu jít do banky.., ale samotná koupě u AAA by neměla být problém, ne?

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 10.11.18 19:09
@rsisa píše:
Ahoj holky, může mi prosím někdo poradit? Potřebujeme koupit auto, ojetinu za cca 100 000. Na půjčku, ne leasing. Asi účelový úvěr na auto, poradíte, kde máte dobré zkušenosti s bankou a potom, kde auto koupit? jaké máte zkušenosti třeba s AAA? nebo od soukromé osoby? Jsme z ostravska ( těšínsko), tak tam někde :). Něco málo máme, ale muž chce auto aspoň za 100000, ať to není úplně katastrofa, nebo myslíte, že se dá koupit slušná ojetina za míň? V hotovosti máme nyní málo a auto nutně potřebujeme…

AAA ne urcite!!! Nebudu se rozepisovat, ale do toho ani nahodou. Doporucuji projit avizo a bazos a radsi soukromou osobu. Kolem Ostravy je toho hodne. Jinak da se koupit i za min, doporucuji spise benzin (pokud budete trajdat po Ostrave a ne kazdy den dalky, navic kvuli budoucim stk se nafty lidi zbavuji), nejlepe 1.6 benzin, bez turba atd. Je to jednoduchy motor, nenarocny na opravu a nema se tam zas tak moc co zkazit.

Pandulka
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 10.11.18 19:16

Kupovali jsme od soukromé osoby přes bazos.cz. Jeli jsme si pro auto teda přes celou ČR do Ostravy, ale vyplatilo se. Už ho máme od dubna (Fabia II), je ve skvělém stavu a nikdo nám jeho věk nevěří (8 let staré), najeto 75 tis km. Zatím jsme nad míru spokojeni, cena byla 95 tis. Auto s podobnými parametry stálo v AAA min. 110 tis.
Nevýhoda je, že jsem tím strávila asi měsíc, kdy jsem studovala na co vše si dát pozor. A třeba v Mostě nám chlap s klidem chtěl prodat auto, co bylo v exekuci. Před koupí jsme došli pro výpis kvůli exekuci, nechali si udělat výpis z cebie (kvůli posloupnosti km) a v Ostravě před koupí dali do autoservisu na kontrolu. Smlouvu jsem hodně dlouho sepisovala a četla co vše tam má být. Příště bych kupovala zas od soukromé osoby.

_0812_
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 10.11.18 19:20
@rsisa píše:

V AAA jsem byla jednou a naposledy. Přišli jsme tam s manželem s tím, že si chci koupit auto. Řekla jsem požadavky a cenu, do jaké chci koupit. Chlap nás zavedl k jednomu autu, vychvaloval ho do nebes, moje požadavky splňovalo a opravdu se mi i líbilo. Na dotaz zda je v pořádku, nebourané atd. mi bylo odpovězeno, že ne, že je vše v naprostém pořádku. Tak říkám fajn, já bych ho brala, ale ještě ho prosím pořádně ukažte manželovi, hlavně převodovku atd. je automechanik. Chlap začal koktat a táhnout nás pryč, že tam má ještě jedno, které se mi určitě bude líbit víc. Takže jsme se rozloučili a pádili pryč.

Ronniszka
Stálice 66 příspěvků 10.11.18 19:37

Sice v jiné cenové relaci, ale nejlepší zkušenost mám s auty na protiúčet u autosalonu. Auto, kterým jezdím teď, prodával majitel, protože si koupil motorku a kvůli šířce se nemohl vměstnat do garáže. Kupoval v autosalonu užší a původní dal na protiúčet. Kromě škrábance na dveřích právě z jeho parkování v garáži autu nebylo nic, mám ho tři roky a řeším jen technickou a prasklé žárovky.

luckaa85
Ukecaná baba ;) 1276 příspěvků 10.11.18 19:45

AAA ne! Jsou to podvodníci ! My ted kupovali ojeté auto v bazaru , taky nad 100 000. Ale chtěli jsme auto na plyn, pokud by stacila nafta tak by jsme měli asi větší nabídku .

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.18 19:47

@rsisa Doporucuji Sberbank, v teto bance mame jiz druhy uver na auto a naprosta spokojenost (mame nezavisleho poradce v nejblizsi rodine, takze 100% duvera). Co se tyce auta jako takoveho, nase zkusenost je takova. Prvni auto bylo ojete za 80tis, upozornuji zadny autobazar, ale nasli jsme ho na bazosi, mechanik ho prohlidl a doporucil koupi. Postupem casu (par mesicu), se zacli objevovat poruchy jako unik oleje apod. Auto jsme meli neco malo pres rok. A musim rict, ze uz nikdy. Ani prohlidka mechanikem neni jistota. Takze jsme se hecli, dali auto na protiucet a koupili zcela nove auto v autosalonu, uz ho mame par mesicu a tukam (!) zadny problem a zadny stres diky 5 lete zaruce. ;) Prosim anonym.

Pandulka
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 10.11.18 19:48

ohledně AAA i auto ESA- zkoušeli jsme původně hledat tam, ale nejvíce mě odradilo, že nemají aktuýlní nabídku na internetu. Vždy když jsem tam voala, že se mi nějaké auto líbí, tak už bylo údajně pryč. Operátorama mi bylo sděleno, že se ta auta tak rychle točí, že se mam chodit ptát. To mě nejvíc odradilo, protože si to auto chci doma v klidu prohlídnout, prolustrovat a ne ho jít koupit jako rohlíky do krámu…

Celina
Závislačka 3632 příspěvků 10.11.18 19:56

Pokud nemáte dost peněz, nechápu, proč auto za 100tis, i za mnohem míň seženete slušné a nezadlužíte se na x let, ale určitě ne z Áček :cert:
Kupte od konkrétního člověka a vemte si sebou nějakého známého, který autům rozumí

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.18 20:01

@Pandulka Typicky obchodni trik ;) Vetsinou jde clovek do autobazaru s konkretnimi pozadavky, ale oni ho ukecaji uplne k necemu jinemu. Priteluv kolega se sel do aaa podivat na konkretni auto - combi, benzin. Dopadlo to tak, ze 1) uz nebylo a 2) byl ukecan a odjel s naprosto nepraktickym autem - hatchbackem a jeste v nafte :roll: Ma ho asi rok a uz do nej dal cca 50tis, hlavni problem s filtrem pevnych castic :roll: . Co rict.

rsisa
Kecalka 487 příspěvků 10.11.18 20:32

Díky všem za rady.. takže AAA ne…, myslela jsem si, že taková velká známá firma by měla být férová a spolehlivá…tak nic­..

Pandulka
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 10.11.18 20:33
@Anonymní píše:
@Pandulka Typicky obchodni trik ;) Vetsinou jde clovek do autobazaru s konkretnimi pozadavky, ale oni ho ukecaji uplne k necemu jinemu. Priteluv kolega se sel do aaa podivat na konkretni auto - combi, benzin. Dopadlo to tak, ze 1) uz nebylo a 2) byl ukecan a odjel s naprosto nepraktickym autem - hatchbackem a jeste v nafte :roll: Ma ho asi rok a uz do nej dal cca 50tis, hlavni problem s filtrem pevnych castic :roll: . Co rict.

To je mi jasné.. Proto já autista, který uznává jen fabii, jsem tam ani nezkoušela jít. Druhá věc je, že jsem našla na netu předávací protokol AAA, který auta rozděluje do kategorií A-D. Přičemž u kategorie B stačí, aby auto bylo starší 3 let. U kategorií B-D uvádějí, že doporučují důkladnou kontrolu a provedení oprav motoru, převodovky, brzd apod. (takže všeho :D) Prý člověk bere na vědomí, že AAA to auto prodává za cenu nižší, než je cena na trhu pro ojetá auta (ha haa) a rozdíl mezi cenou obvyklou a tou jejich má tedy pokrýt náklady na opravy. Podpisem se stvrzuje, že byl kupující upozorněn na možný stav vozu a je mu známo, že lze předpokládat, že auto bude mít vady, které si kupující musí případně prověřit a odstranit sám na své náklady.
Tímto kouzelným ustanovením pak argumentují a neuznávají případné reklamace. Už jen proto jsem chtěla auto od soukr. osoby, protože ze zákona by mělo platit 6 měsíců záruky na skryté vady a spíš se mi podaří to vyřešit se souk. osobou, než s obříma AAA :nevim:

Micaella22
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 10.11.18 20:36

Sezen si automechanika, objet s nim par aut pres inzerat, co si vyberete a budou v blizkosti baraku. Hodi to na diagnostiku, prokoukne motor, projede faro, nejaky Esa, AAA, mama car tam bych vzivote nevkrocila, to je jak koupit si hrnce od domovniho prodejce za 50tisic a pak zjistis, ze je to shit

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Vánoce ve špitále! Třešničková zůstává v Istanbulu, návrat domů je v nedohlednu

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) zažije patrně nejsmutnější vánoční svátky... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >