Koupě ojetého auta

Anonymní
8.5.20 21:40

Koupě ojetého auta, ovečka.

Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o radu kde koupit auto.
Přemýšlím o ojeté octávce, protože stávající už má naskákáno 500 000km a je neustále v servisu.
Vždy jsem auto kupoval v německu a vybíral na mobile nebo autoscout, bohužel teď to situace komplikuje a přemýšlím, že bych auto koupil v ČR.
Poradí mi někdo, kde a proč se porozhlížet? :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4212
8.5.20 21:44

No úplně stejný auto koupíte u nás. V německu jsou to stejně dost často jen dovezený a registrovaný plečky z východní evropy. Myslím tim ty TOP stav po německých důchodcích co s naftou najezdí za 10 let jen 20tis k doktorovi a do obchodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4176
8.5.20 21:47

My kupovali auto přes škoda plus. A jen servisované u nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1730
8.5.20 21:53

Já bych se přidala do nějaké skupiny škodovkářů - srdcařů na Facebooku. Jsem takhle ve skupině s Mazdama a Subárkama a se vším si radí, občas si někdo vyhlídne auto přes inzerát, někdo jiný se na něj třeba už byl podívat, tak mu poreferuje. A někteří prodávají auto přímo, to bývá v super stavu, protože v takové skupině se sdružují fandové, co si na auta dbají. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2806
8.5.20 22:10

V Německu trh s auty ovládají turci a poláci. Tzn. největší ojebávači na světě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30843
9.5.20 09:12
@Zumpa píše:
V Německu trh s auty ovládají turci a poláci. Tzn. největší ojebávači na světě.

Musíš si umět vybrat a neskočit na první inzerát který ti přijde pod ruku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2806
9.5.20 09:36
@Nimie píše:
Musíš si umět vybrat a neskočit na první inzerát který ti přijde pod ruku ;)

Jak podle auta v inzerátu poznám prodejce? :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30843
9.5.20 09:48
@Zumpa píše:
Jak podle auta v inzerátu poznám prodejce? :dance:

Ty si neumis proverit prodejce ktery je u kazdeho normalniho inzeratu napsany? A pokud ani to, tak nedokazes otevrit oci a zapojit mozek kdyz uz dorazis na misto? Nebo vybiras auta stylem „hele to je hezky inzerat, beru“? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2806
9.5.20 15:00
@Nimie píše:
Ty si neumis proverit prodejce ktery je u kazdeho normalniho inzeratu napsany? A pokud ani to, tak nedokazes otevrit oci a zapojit mozek kdyz uz dorazis na misto? Nebo vybiras auta stylem „hele to je hezky inzerat, beru“? :nevim:

Kdysi jsem řešil nákupy aut s Němcem, podle inzerátu to fakt poznat nešlo, až když jsme přijeli na místo. A nevím, jak dnes, ale tenkrát byli Němci (zaměstnanci) dobří, že nám řekli, že jejich šéf je turek, nebo polák. Pak jsme se už začali raději ptát sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30843
9.5.20 15:49
@Zumpa píše:
Kdysi jsem řešil nákupy aut s Němcem, podle inzerátu to fakt poznat nešlo, až když jsme přijeli na místo. A nevím, jak dnes, ale tenkrát byli Němci (zaměstnanci) dobří, že nám řekli, že jejich šéf je turek, nebo polák. Pak jsme se už začali raději ptát sami.

Tak vidíš ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30843
9.5.20 15:55
@Cenarius píše:
No úplně stejný auto koupíte u nás. V německu jsou to stejně dost často jen dovezený a registrovaný plečky z východní evropy. Myslím tim ty TOP stav po německých důchodcích co s naftou najezdí za 10 let jen 20tis k doktorovi a do obchodu.

A tohle je taky nesmysl. Je hromada aut, které u nás sice možná sehnat jdou, ale v naprosto otřesném stavu a/nebo v nízké výbavě (a nebo výrazně dráž, protože jsou to cenné klubovky). Kolikrát i to málo co se tu u mnoha takových kusů objeví je ve skutečnosti akorát německý dovoz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2806
9.5.20 20:11
@Nimie píše:
A tohle je taky nesmysl. Je hromada aut, které u nás sice možná sehnat jdou, ale v naprosto otřesném stavu a/nebo v nízké výbavě (a nebo výrazně dráž, protože jsou to cenné klubovky). Kolikrát i to málo co se tu u mnoha takových kusů objeví je ve skutečnosti akorát německý dovoz.

Hele, to není právě až tak pravda, ten Němec, kterého jsem zmiňoval, podniká v autech dodnes a sem tam se vídáme, v Německu je to opravdu hodně velká bída. Poměrně dost dovozců tahá auta raději od západních sousedů Německa - důvod jsem již zmiňoval, poláci a turci. Takové ty časy, kdy člověk v Německu koupil auto za 200tis, za 300 ho tady prodal a kupující byl nadšen stavem auta a že dalších 100tis ušetřil, skončily někdy kolem roku 2000. Od té doby to jde z kopce. Turecká mafie už ovládla i takové trhy, jako byly exekuce či masivní výprodeje firemních flotil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30843
9.5.20 20:36
@Zumpa píše:
Hele, to není právě až tak pravda, ten Němec, kterého jsem zmiňoval, podniká v autech dodnes a sem tam se vídáme, v Německu je to opravdu hodně velká bída. Poměrně dost dovozců tahá auta raději od západních sousedů Německa - důvod jsem již zmiňoval, poláci a turci. Takové ty časy, kdy člověk v Německu koupil auto za 200tis, za 300 ho tady prodal a kupující byl nadšen stavem auta a že dalších 100tis ušetřil, skončily někdy kolem roku 2000. Od té doby to jde z kopce. Turecká mafie už ovládla i takové trhy, jako byly exekuce či masivní výprodeje firemních flotil.

Heleď poslední auta jsme řešili loni a stále stejné :nevim: pochybuju že by se za letošek něco výrazného změnilo už protože letos jsou jiné problémy. Že je Německo plné Turků a spol. je pravda a je to čím dál horší, ale stále to nic nemění na tom že tady je do dneška největší výhrou mít co nejnovější auto co nejvyšší třídy i kdyby to mělo mít okýnka na kliky, a na ruční myčku a vlastně jakoukoliv péči o auta dodnes většina obyvatel kouká jak kdysi na práva žen v období starověku nehledě na to že už sám stav silnic většinou znamená že auto již po pouhém jednom roce používání na českých silnicích je ve znatelně horším stavu než když x let jezdí v Německu.

Ono to totiž ve skutečnosti není o tom ušetřit za každou cenu, ale skutečně o tom že ten výběr je silně omezen a nebo je na výběr pár kusů, ideálně s tučným příplatkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama