Koupě pozemku bez IS

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 21:28
koupě pozemku bez IS

Dobrý den, prosím o zachování anonymu. Chtěla bych se vás zeptat, kdo jste kupovali pozemek bez IS, jak dlouho trvalo jejich vybudování. Máme koupený pozemek přes realitní kancelář, je to soubor 17 pozemků s tím, že je hotový projekt na IS a je stanovená i cena. Čekalo se, až se v katastru pozemky rozparcelují, teď se přepisovali všechny prodané pozemky na majitele, s tím, že by se letos měli začít budovat sítě. Zatím budou sítě financovat prodávající a až budou sítě hotové, tak teprve pak je budeme platit my. Cena se odvíjí od m2 pozemku a cenu + - víme. Realiťák nám při podpisu smlouvy říkal, že o zasíťování mají zájem tři firmy a že by se co nejdřív mělo začít. Proto se ptám, zda je tu někdo, kdo takto pozemek kupoval a jaké máte zkušenosti.

Reakce:
Micaella22
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 23.05.19 21:38

To vam asi nejlip sdeli ta firma, starosta a ex majitel pozemku, s nimi bude firma jednat. Takhle na dalku, kdyz clovek nevi kolik na tom bude delat zamestnancu, co vsechno pouziji za techniku, kolik m/km toho vlastne budou delat atd - ti tu muzou sdelit mesic i rok…

mi.anetka
Kecalka 423 příspěvků 24.05.19 07:46

Ano, kupovali, čekali jsme 5 let… A kam se stěhujete? U nás se taky prodával stejný počet parcel :) Jinak teda my jsme se podíleli taky na zhotovení ale částku jsme věděli už předem, než se začlo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.19 11:56
@mi.anetka píše:
Ano, kupovali, čekali jsme 5 let… A kam se stěhujete? U nás se taky prodával stejný počet parcel :) Jinak teda my jsme se podíleli taky na zhotovení ale částku jsme věděli už předem, než se začlo.

5let, tak to by mě švihlo, to aby se dala na modlení :lol: :lol: :lol:
Nám realiťák ukázal předběžnou cenovou nabídku, kde bylo napsáno, že celkové zasíťování bude stát 12mil. a my máme počítat, že dohromady nás m2 pozemku i se sítěmi vyjde na 1400,–, což znamená, že sítě by měli stát 612.800,–, takže celkově má vyjít na 1.178.800,–
Jinak je to vesnice 5min od Mladé Boleslavi ;)

mi.anetka
Kecalka 423 příspěvků 25.05.19 19:20

Tak to není u nás :) Heleď u nás to tak trvalo, protože to spolufinancovala i obec, jinak by to asi bylo dřív, předpokládej, že firma bude chtít peníze co nejdříve zpět.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.19 12:53
@mi.anetka píše:
Tak to není u nás :) Heleď u nás to tak trvalo, protože to spolufinancovala i obec, jinak by to asi bylo dřív, předpokládej, že firma bude chtít peníze co nejdříve zpět.

Tak tady obec nespolufinancuje, ale tím, že jsme od podpisu rezervační smlouvy čekali 7 měsíců na to, až se podepíše kupní smlouva, protože katastru trvalo jakou dobu, něž to rozparceluje, tak mám uplně hrůzu, aby jsme stejnou dobu ne-li dýl čekali na sítě. Jinak komunikace a osvětlení by mělo být hotové do dvou let :D tak se necháme překvapit

Chytrak
Závislačka 3356 příspěvků 26.05.19 13:30
@Anonymní píše:
Tak tady obec nespolufinancuje, ale tím, že jsme od podpisu rezervační smlouvy čekali 7 měsíců na to, až se podepíše kupní smlouva, protože katastru trvalo jakou dobu, něž to rozparceluje, tak mám uplně hrůzu, aby jsme stejnou dobu ne-li dýl čekali na sítě. Jinak komunikace a osvětlení by mělo být hotové do dvou let :D tak se necháme překvapit

Tak pokud to budou platit prodavajici, klidne pocitej, ze realizace se muze protahnout klidne na 5let i dele. :lol:
Mam zkusenost, takze se rozhodne obrnte trpelivosti a pocitej, ze par let tam jeste bydlet nebudete.

mi.anetka
Kecalka 423 příspěvků 26.05.19 21:29
@Anonymní píše:

Do dvou let jsme slyšeli při podpisu smlouvy při koupi pozemku, bylo z toho těch 5 let. Přeju, ať je to u vás dřív.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.19 22:25
@Chytrak píše:
Tak pokud to budou platit prodavajici, klidne pocitej, ze realizace se muze protahnout klidne na 5let i dele. :lol:
Mam zkusenost, takze se rozhodne obrnte trpelivosti a pocitej, ze par let tam jeste bydlet nebudete.

No ono je teď otázka, je prodáno 6 pozemků ze 17nácti, takže pokud jim to teď lidi kupovat nebudou, tak už jen kvůli tomu, aby byli prodaný co nejdříve by se mohli snažit je zasíťovat co nejdříve, ale to je jen můj názor, dneska už se člověk nemůže divit snad ničemu… ale my to máme tak, že je udělané družstvo všech majitelů pozemků, které se po celé realizaci rozpadne a je zvolený jeden člověk, který bude za všechny řešit veškeré papírování za nás společně s realitkou, aby nedošlo k podvodu a je to jeden majitel pozemku, takže další menší naděje, že by to nemuselo trvat bůh ví, jak dlouho, ale budu si malovat růžovou budoucnost, protože pak je akorát člověk sklamanej

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.19 22:39

My původně taky chtěli koupit pozemek, u kterého se řešily IS. Asi po 1,5roce čekání jsme zjistili, že nás obec nechce připojit na kanalizaci. Od té doby uběhly další 2 roky a nic se tam neděje. Mezitím jsme koupili jiný pozemek.

Váš příspěvek
Reklama