Koupě přes RK Sting

31
6.1.20 20:16

Koupě přes rk sting

Hezký večer přeji, mám zájem o koupi domu. Prodej zprostředkovává realitní kancelář Sting. Provize že strany rk je ve výši 150 000,– rezervační smlouva pouze ve prospěch rk. Nedostaneš hypotéku zaplatíš 10 procent kupní smlouvy což je nějakych 265 000, - zatím jsem ve fázi scoringu, který zatím je v můj prospěch. Chtěla jsem, aby připravili a já nahlidla na smlouvu o koupi. Předmět koupě, vybavení domu. Úschovu peněz při hypotéce má být třetí osobě jako realitní kanceláři. To nechci, požaduji aby byli peníze v advokátní úschově. Chceš, zaplať si to… Nejradši bych se na všechno vybodla. Už při prohlídce baba z realitky nebyla prováděla mě majitelka, a za to chcou tolik peněz? Chceš podepis, nechceš máme jiné zájemce.. Nemovitost se již prodává přes rok a žádný není. Dům nám vyhovuje, hlavně pro děti a nerada bych o něj přišla jen kvůli tomu, že i já neco požadují. Má někdo zkušenosti s takovým jednáním? Popřípadě jak se bránit, aby nemovitost mě, jakožto vážnému zájemci? Už jsem vyčerpaná, hlavu jako střep, ale nevzdávám se. Kdyby kdokoliv ml nějakou zkušenost, popřípadě radu z praxe budu jen ráda. Děkuji za přečtení píšu už z posledního dechu, tak snad to bude srozumitelné. Všem hezky večer :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
47
6.1.20 20:25
@Mája90 píše:
Hezký večer přeji, mám zájem o koupi domu. Prodej zprostředkovává realitní kancelář Sting. Provize že strany rk je ve výši 150 000,– rezervační smlouva pouze ve prospěch rk. Nedostaneš hypotéku zaplatíš 10 procent kupní smlouvy což je nějakych 265 000, - zatím jsem ve fázi scoringu, který zatím je v můj prospěch. Chtěla jsem, aby připravili a já nahlidla na smlouvu o koupi. Předmět koupě, vybavení domu. Úschovu peněz při hypotéce má být třetí osobě jako realitní kanceláři. To nechci, požaduji aby byli peníze v advokátní úschově. Chceš, zaplať si to… Nejradši bych se na všechno vybodla. Už při prohlídce baba z realitky nebyla prováděla mě majitelka, a za to chcou tolik peněz? Chceš podepis, nechceš máme jiné zájemce.. Nemovitost se již prodává přes rok a žádný není. Dům nám vyhovuje, hlavně pro děti a nerada bych o něj přišla jen kvůli tomu, že i já neco požadují. Má někdo zkušenosti s takovým jednáním? Popřípadě jak se bránit, aby nemovitost mě, jakožto vážnému zájemci? Už jsem vyčerpaná, hlavu jako střep, ale nevzdávám se. Kdyby kdokoliv ml nějakou zkušenost, popřípadě radu z praxe budu jen ráda. Děkuji za přečtení píšu už z posledního dechu, tak snad to bude srozumitelné. Všem hezky večer :)

A odkud jste?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
6.1.20 20:29

Z Ostravy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
6.1.20 20:34

@Mája90 tak pokud víte, že tam další zájemce o dům není tak bych počkala až vám na 100% schválí hypotéku :nevim: pokud máte strach že přijdete o rezervační poplatek. A rezervační poplatek není jen pro RK, většinou to bývá 50% RK a 50% prodávající.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46939
6.1.20 20:36

Advokátní úschova je na stejné úrovni jako úschova u rk, Pokud chceš větší jistotu ohledně úschovy, je lepší bankovní nebo notářská. Jinak sting je zavedená rk, ta to
asi nepoloží kvůli zpronevěře zástavy. Smlouva o koupi je předčasná, ale určitě máš v ruce smlouvu o smlouvě budoucí. O koupi „domečku“ má zájem kdekdo, ta smluvní pokuta, pokud nebude hypotéka schválena, má odradit ty největší hazardéry, co to jen zkouší. To, jestli dostaneš hypotéku v určité výši, máš možnost vědět dopředu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8181
6.1.20 20:41

A když provázela majitelka, nelze se domluvit přímo s ní? Sepsat u advokáta kupní smlouvu, u něj složit peníze a na RK se vybodnout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
6.1.20 20:43

To že je to velká RK to vůbec nic neznamená. Makléř není jejich zaměstnanec. šla bych za majitelkou ať najde někoho jiného, že za svoje peníze chci nějaký služby. A jestli je ten barák ležák tak ti majitelka vyjde určitě vstříc. kamarádka dělá makléřku, vždy se stará o všechno, smlouvy, katastr, a zařídí i hypotéku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.20 20:43

Hezký večer, bohužel moc neporadím ale třeba alespoň pomůže když napíšu, že jsme to s rk sting i přes nejrůznější problémy dotáhli do úspěšného konce. Několikrát jsme požadovali úpravu smlouvy, všechno hroozny problém, něco jsme si prosadili ale dost jsme museli ustoupit, ať se někam pohneme… Tlačil nás cas a ještě nás potkal problém s odhadem, byl o dost nižší, než jsme čekali a než rk předpokládala… Úschovu jsme také chtěli řešit jinak ale netvářili se na to… tak jsme to riskli přes rk. No nakonec se to zvladlo (a 2 roky bydlime), i když už jsem tomu sama nevěřila…
A vám přejí to samé :kytka: Pevne nervy, výsledek pak bude stát za to :hug:
(Nerikam, že je to chyba realitky, za odhad ani výmysly majitelů nemůžou. Ale je to někdy fakt boj, obzvlášť, když má člověk strach, že mu ten vysněný domov někdo vyfoukne… Držte se :hug: )
Prosím anonym, snad to nebude vadit.

• Citovat
  • Nahlásit
2599
6.1.20 20:46

@matkabagristy přesně tak, když už tak notářskou úschovu. Jinak ani nemá cenu si za to připlácet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
6.1.20 20:49

@FifkaJ jo ty myslíš rovnou za majitelkou nemovitosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3774
6.1.20 20:51
@bublinek píše:
A když provázela majitelka, nelze se domluvit přímo s ní? Sepsat u advokáta kupní smlouvu, u něj složit peníze a na RK se vybodnout?

Otázka je jestli majitelka s nimi nemá sepsanou exkluzivitu, pak by rozhodně na to nepřistoupila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
6.1.20 20:57
@mamina2017 píše:
Otázka je jestli majitelka s nimi nemá sepsanou exkluzivitu, pak by rozhodně na to nepřistoupila.

To je pravda. Ale stejně bych to zkusila, za 150 litrů bych chtěla nějaký služby. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
6.1.20 21:03

Paní si u nich vzala úvěr, kde se zavázala vyplatit dluh z prodeje nemovitosti, což je pochopitelne. Smlouvu měla na rok, kterou vypověděla, ale dostáváme se do situace ale… Když to prodate přes jinou společnost úroky budou vyšší… Jinak bych měla realitku, která to vyřídí za poloviční cenu, ale v závěru paní na tom bude o dost hůř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3774
6.1.20 21:04

@FifkaJ ona ani nemůže. Proč by měla něco platit realitce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
6.1.20 21:05

@matkabagristy smlouvu o smlouvě budoucí nemám,, prý stačí,, rezervace. :nevim: nerada bych se v této komplikované situaci dostala do ještě větší než je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat