Reklama

Koupelna, se kterou jste spokojeni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taciras
Extra třída :D 10817 příspěvků 05.03.17 19:05
Koupelna, se kterou jste spokojeni

Ahoj, dotaz je jednoduchý - s jakými zařizovacími předměty v koupelně / wc jste nad míru spokojeni? Prosím konkrétní výrobky, nejlépe s odkazem.

Například u umyvadla: je praktické, má dobrý tvar, dobrý povrch, takže se snadno čistí a vůbec vám po všech stránkách vyhovuje? To samé i k vaně, sprše, wc, obkladům, dlažbám… prostě všemu, co se nachází v koupelně a na wc.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27238 příspěvků 9 inzerátů 05.03.17 19:12

@Taciras já hledala umyvadlo, které dobře vypadá a zároveň bude dost hluboké, aby v něm šlo přeprat nějaké drobné prádlo, když ho nechceš dávat do pračky…
A sprchový kout, který bude dost velký, aby se v něm dalo pořádně osprchovat i ve dvou a člověk si neomlátil lokty o zdi… a rozhodně bych ve sprcháči nechtěla vaničku… máme vydlážděný celý a nemá to chybu…
No a pak jsem zjistila, že i 190 cm velká vana není dost dlouhá… ;-)

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28519 příspěvků 05.03.17 19:15

Jedině rohová vana s oválným vnitřním prostorem, ve kterém se mohu rozvalit. V těch klasických si připadám jako v rakvi. :(

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 05.03.17 19:48

@Taciras Máme vanu Kaldewei 180×80cm, tloušťka oceli 3,5mm. Je malinko dizajnově jiná, než na obrázku. Naše má více zaoblené vnitřní rohy u sprchovací části a pak po délce nemá žádné probyby/výstupky a druhý konec je více hranatý.
Je skvělá na údržbu, smalt se dosud neobil (skoro 7 let), ocel je silná, tak se ani neprošlápne. Nevýhodou je vyšší váha.

AnastazieB
Echt Kelišová 8299 příspěvků 05.03.17 20:16

Jsem spokojená s vysokou baterií v umyvadle, s termostatickou ve vaně, se zpomalovacím prkýnkem a se smaltovanou vanou ;)

PavlaHr
Kelišová 6721 příspěvků 05.03.17 20:21

@Taciras nečetla jsem předchozí, lae obecně můžu říct, že ne bílou! už mne varoval kámoš, že to tak mají a děs a já stejně jsem chtěla světlou, takže máme velké bílé kachle (je v nich ted jakob jemný šedostříbrný rozmazaný proužek, ale z dálky to nenív ůbec vidět) a na zemi samo taky bílé. Na stěnách jde vidět, jak se srazí voda a zaschne to, na zemi jde vidět každý vlas, každý žmolek zponožky, takže ráno po mytí hlavy vytírám a nějak přes den nebo večer zase…
starou vanu jsme měli klasickou železnou se smaltem, nevýhoda byla, když jsem napustila vanu, tak bla poměrně dlouho studená, než se vyhřála (např. pro děti, které si tam sednou do vody, tak na dotek i v té vodě prostě studí, samo časem se nahřeje). smaltovaná se ti mín zabarví, akrylátová se rychleji poškrábe. my ji máme nakonec, ale ne jen na povrchu, ale v celém průřezu, takže se to jakoby nepoškrábe, že by to bylov idět, ale z velké blízky jdou vidět jakoby škrábance, jak tam asi malý řádí a já to drhnu.
kohoutky - vodovodní kohoutky já bych si nedala takové ty nízké krátké malé- nejdou natočit kam potřebuješ, nic pod ně nedáš- napustit láhev na zalévání atd…
moc jsem spokjoená s nikou u vany. mám v hlavové části i v patách (prostě na obou koncích vany, ale spíš, kde jde udělat) udělanou niku (odskoky, které jakoby dělají žebřík směrem ke stropu) - můžu na to pokládat lahvičky a prostě co potřebuji, je to dosažitelné z vany a zároven jednoduše udržovatelné, narozdíl od různých poliček (nerezových atd…)

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28519 příspěvků 05.03.17 20:22
@AnastazieB píše:
Jsem spokojená s vysokou baterií v umyvadle, s termostatickou ve vaně, se zpomalovacím prkýnkem a se smaltovanou vanou ;)

nestudí ten smalt? :think:

jita22
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 3 inzeráty 05.03.17 20:31

Tak zpomalovaci prkynko uz nee, a naopak bile dlaždice za vanu naopak ano, naopak na tmavých je vidět vodní kamen o hodne vic.Na zem tmave, to souhlas.

Marketka25
Ukecaná baba ;) 1991 příspěvků 05.03.17 20:36

@Taciras my sice budeme bydlet až za pár dní, ale mám šedivé koupelny, tmave sparovacky, a i když je tam teď hrozný bordel, tak to na tom není vůbec vidět :palec: Sprcháč taky máme celý vydlážděny, s vanickou jsou akorát problémy, a se zbytkem bych poradila az za pár týdnů :lol:

nini77
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 10 inzerátů 05.03.17 20:44

Příští sprcháč chci rozhodně cel vyzděný a vykachlickovany. A závěs, žádné sklo, dveře, nic. Ta údržba je pro mě hrozná. Máme tvrdou vodu a vše je okamžitě „špinavé“. Na kachlickach to tak vidět není. Když už bys chtěla dveře, tak otvírací, ne soupaci. Ať se dají ty prosturky pod nima mýt. Skříňky se mi osvedcily z ratanu, stejně tak koš na prádlo.

PavlaHr
Kelišová 6721 příspěvků 05.03.17 20:44

@jita22 jo tak na tmavých, jakože hnědých tmavě apod taky určitě, ale na např. béžových, žlutých nebo podobných určitě mín. mi vadí, že na těch bílých to při odlesku jde vidět.
@Marketka25 souhlas. určtiě, jestli jsou navíc matné. já tehdy zvažovala aspon kombinaci se šedou a nakonec mám prvky v oranžové a lituji. šedá vypadala luxusnějí, ač studeněji, ale jde doladit a navíc jsem si mohla dát aspon tu podlahu šedou a klid.

jinak vidím výhodu vykachlíkovat koupelnu komplet až po strop. pak to přejedu mopem na okna a setřu a dobré.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 05.03.17 20:55

Vmísím se vám do diskuse. Taky zrovna obnovujeme koupelnu.

Jaký máte koš na prádlo? Já bych potřebovala nějaký, aby se na něm dalo sedět, větších rozměrů, pokud možno, aby se na něj dala třeba položit vanička. Víc by se mi líbil dřevěný, než plastový. Nemáte tip?

Jinak, souhlasím zejména s vyšší baterií k umyvadlu, to je základ. Pak se hodí prostorné skříňky pod umyvadlem a vyhovují mi drátěné mýdlenky přidělané na zdi - nedrží v nich voda a mýdlo se nerozblemcává.

Adinka_2012
Závislačka 2601 příspěvků 9 inzerátů 05.03.17 21:09

Za mě: do vany si lehnout, aby byla pohodlná, máme obdelníkovou, dl. asi 180-nevím
sprcháč máme velký přes celou šířku místnosti 80×180 cm (malá koupelna), skleněná zástěna bez vzorku, otevíravé dveře, kdybychom dali baterii a sprchu"deštník" na kratší stranu, dalo by se bez dveří, ušetřilo by se, bez vaničky, vydlážděný, spád do žlábku, ne podlahové vpustě,
mně se nelíbí celá obložená místnost, máme obklady za vanou, pod vanou za umyvadlem a okolo sprcháček, jinak zdi, samostatné WC taky jen to nejnutnější…obklady kombinace tmavě šedá světle šedá, světlé spáry, podlaha světle šedá, světlé spáry - bez problémů
umyvadla jsem chtěla hranatá, ale dost hluboké - značka duravit
záchod také hranatý duravit se zpomalovacím prkýnkem, bohužel už zpomalování nefunguje, za ty prachy bych jim to šla omlátit o hlavu :cert: šuplíky pod umyvadlem,
když jsou děti, tak plastové, ne keramické doplňky-ty všechny nádoby na mýdlo atd.-už to mám všechno rozflákané
velké zrcadlo, které nám optický zvětší malou koupelnu, světlo nad zrcadlem, jednoduchá skleněné polička ve sprcháči (nám stačí, nemáme milión lahviček všeho)
jinak všechno jednoduché, žádné otevřené poličky, do kterých se akorát práší
jinak mě už nic nenapadá

Adinka_2012
Závislačka 2601 příspěvků 9 inzerátů 05.03.17 21:14
@klamonožka píše:
Vmísím se vám do diskuse. Taky zrovna obnovujeme koupelnu.

Jaký máte koš na prádlo? Já bych potřebovala nějaký, aby se na něm dalo sedět, větších rozměrů, pokud možno, aby se na něj dala třeba položit vanička. Víc by se mi líbil dřevěný, než plastový. Nemáte tip?

Jinak, souhlasím zejména s vyšší baterií k umyvadlu, to je základ. Pak se hodí prostorné skříňky pod umyvadlem a vyhovují mi drátěné mýdlenky přidělané na zdi - nedrží v nich voda a mýdlo se nerozblemcává.

mně dělal manžel dřevěný-teda mám vysoký s 3 fochy, ale to je jedno…je z dřevěného rámu a pak latičky na dně a bokách, aby to větralo, víko nemám, ale to by nebyl problém, takový koš na prádlo nikdo nerozsedne :)…na vaničku záleží, jak bude velký, aby měla vanička stabilitu

AnastazieB
Echt Kelišová 8299 příspěvků 05.03.17 21:35

@Burj Chalifa nestudí, ale já jsem na něj zvyklá, měli jsme předtím starou vanu a doma taky smalt. Já plastové nesnáším. Ale od doby, co máme sprchovou tyč, tak už se moc nekoupu.

A zapomněla jsem další super věc - sprchovou tyč do vany ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama