Koupila jsem auto, původní majitel zemřel

Anonymní
24.7.19 00:32

Koupila jsem auto, původní majitel zemřel

Dobrý večer, nevím jestli mi budete umět někdo poradit, ale zkusím, jestli nemá někdo podobnou zkušenost. Minulý týden jsem koupila osobní automobil, na který mám řádnou kupní smlouvu. Bohužel původní majitel včera zemřel, ještě než ho stihl odhlásit. K autu mám malý techničák a jen tu kupní smlouvu. Domluvila byla taková, že velký TP a další papíry potřebné k přihlášení, mi přijdou poštou. Teď moc nevím kudy kam, protože auto je registrované na zemřelého a já ho na sebe jen tak nepřevedu a bojím se, že auto které mě stálo všechny úspory, někdo zdědí a já ho budu muset vrátit aniž bych viděla svoje peníze.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Jessie_james
24.7.19 01:08

Kupní smlouva má ověřené podpisy?

• Citovat
  • Nahlásit
Jessie_james
24.7.19 01:10

Jinak zjistit notáře, jinak nejspíš vylučovací žaloba u soudu, aby toto auto bylo vyňato z dědického řízení..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.7.19 01:18

@Jessie_james ne, je to jen klasická smlouva mezi mnou a pánem. Přijela jsem, auto prohlédla, projela, podepsala 2× smlouvu a předala peníze. S jednou smlouvou, autem a malým TP jsem pak odjela. Zbytek mi měl právě poslat. Když jsem jiné auto prodávala, tak jsem taky posílala až následně velký TP a ověřenou plnou moc k přepisu, takze jsem myslela, že vše bude ok. Auto mě stálo všechny úspory, s dítětem jsem zůstala sama a teď se bojím, že nebudu mít nic :(

• Citovat
  • Nahlásit
4995
24.7.19 02:07

Dnes už jde auto přepsat i bez součinnosti původního vlastníka, viz § 8a zákona č. 56/2001Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Trochu to teda prakticky komplikuje skutečnost, že u sebe nemáš velký TP. Nicméně k převodu vlastnického práva k autu už došlo a to za života původního vlastníka, takže to součástí pozůstalosti není a v dědickém řízení by se to vůbec nemělo řešit. Já bych zašla na úřad a normálně se jich zeptala, jak máš postupovat, třeba i s odkazem na ten § 8a. Na ten úřad ostatně stejně musíš, protože běží desetidenní lhůta pro podání žádosti o přepis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6583
24.7.19 06:22
@Anonymní píše:
@Jessie_james ne, je to jen klasická smlouva mezi mnou a pánem. Přijela jsem, auto prohlédla, projela, podepsala 2× smlouvu a předala peníze. S jednou smlouvou, autem a malým TP jsem pak odjela. Zbytek mi měl právě poslat. Když jsem jiné auto prodávala, tak jsem taky posílala až následně velký TP a ověřenou plnou moc k přepisu, takze jsem myslela, že vše bude ok. Auto mě stálo všechny úspory, s dítětem jsem zůstala sama a teď se bojím, že nebudu mít nic :(

Nechápu proč nemáš velký TP a ověřenou plnou moc na převod.
Bývalý majitel tp k ničemu nepotřebuje, ten potřebuješ ty. Asi jsi dost v pasti a vše půjde přes právníky, bude to trvat dlouho a bude to něco stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6583
24.7.19 06:25
@blobfish píše:
Dnes už jde auto přepsat i bez součinnosti původního vlastníka, viz § 8a zákona č. 56/2001Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Trochu to teda prakticky komplikuje skutečnost, že u sebe nemáš velký TP. Nicméně k převodu vlastnického práva k autu už došlo a to za života původního vlastníka, takže to součástí pozůstalosti není a v dědickém řízení by se to vůbec nemělo řešit. Já bych zašla na úřad a normálně se jich zeptala, jak máš postupovat, třeba i s odkazem na ten § 8a. Na ten úřad ostatně stejně musíš, protože běží desetidenní lhůta pro podání žádosti o přepis.

i kdyby se domluvila s třeba manželkou zemřelého že jí ten TP dá, tak stále jí chybí na přepis ta plná moc s ověřeným podpisem. Bez toho jí auto nepřepíšou. A pokud vím tak stejně jako dům tak i auto je tvoje né podpisem smlouvy, ale přepisem v registru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72953
24.7.19 06:41

@jakanas Ne, u auta je na rozdil od nemovitosti zmena vlastnictvi smlouvou a nikoliv prepisem, ale to nic nemeni na tom, ze ho bez overene plne moci neprevede a pokud dedici kupni smlouvu napadnou, tak to bude na dlouho, i kdyz asi vyhraje, ma smlouvu, ma maly tp a ma v drzeni auto…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6583
24.7.19 06:43
@j.a.n.i1 píše:
@jakanas Ne, u auta je na rozdil od nemovitosti zmena vlastnictvi smlouvou a nikoliv prepisem, ale to nic nemeni na tom, ze ho bez overene plne moci neprevede a pokud dedici kupni smlouvu napadnou, tak to bude na dlouho, i kdyz asi vyhraje, ma smlouvu, ma maly tp a ma v drzeni auto…

To neví nevím. Třeba pojišťovnu ( povinné ručení od slávie ) vůbec smlouva nezajímá, pojištění zruší až přepisem v registru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8571
24.7.19 06:47
@Anonymní píše:
Dobrý večer, nevím jestli mi budete umět někdo poradit, ale zkusím, jestli nemá někdo podobnou zkušenost. Minulý týden jsem koupila osobní automobil, na který mám řádnou kupní smlouvu. Bohužel původní majitel včera zemřel, ještě než ho stihl odhlásit. K autu mám malý techničák a jen tu kupní smlouvu. Domluvila byla taková, že velký TP a další papíry potřebné k přihlášení, mi přijdou poštou. Teď moc nevím kudy kam, protože auto je registrované na zemřelého a já ho na sebe jen tak nepřevedu a bojím se, že auto které mě stálo všechny úspory, někdo zdědí a já ho budu muset vrátit aniž bych viděla svoje peníze.

Nechapu, proc ti nedal plnou moc, nebo proc hned druhy den nesel auto odhlasit. To uz je jedno.
Budes muset za pravnikem, ci pak za notarem, co bude vyrizovat jejich dedictvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72953
24.7.19 07:27
@jakanas píše:
To neví nevím. Třeba pojišťovnu ( povinné ručení od slávie ) vůbec smlouva nezajímá, pojištění zruší až přepisem v registru.

To, že se pojistovna chova jak chce, resp. nejaky jeji zamestnanec ale prece neznamena, ze to tak je podle zakona…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72953
24.7.19 07:30
@TopSecret píše:
Nechapu, proc ti nedal plnou moc, nebo proc hned druhy den nesel auto odhlasit. To uz je jedno.
Budes muset za pravnikem, ci pak za notarem, co bude vyrizovat jejich dedictvi.

Tak u nas taky nemaji otevreno kazdy den, pripadne nemaji kazdy den volno. A ja treba plnou moc nedavam, chci prevod vyridit sama, nechci resit situaci, ze se novy majitel na prevod vykaslal… Spis nevim proč nemel on jeji plnou moc, bez ni totiz zadny prevod nezaridi, neb auto už se davno neodhlasuje, ale rovnou prevadi na noveho majitele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19729
24.7.19 07:58

Zkus zjistit na úřadě jestli to auto už je registrovaný na tebe at víš na čem jsi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jessie_james
24.7.19 08:02

Záleží na dědicích, Když nemáš podpis ověřený, je problém pokud to budou ehmm. Svědek by nebyl?

• Citovat
  • Nahlásit
1196
24.7.19 08:08

@TopSecret
Protože já bych taky nikoho nenechala odjet s neprepsanym autem a všemi originál doklady. On ho neprepise na sebe a co pak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama