Koupili byste si za prémie zlatý řetízek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 11:35
Koupili by jste za prémie zlatý řetízek?

Anonym asi víte proč. Nechci, aby moji známý věděli co si chci koupit. Chci menší radu, i když každý na to má jiný názor. Jsem mladá, svobodná holka bez závazků, vlastní bydlení a od května mám svojí práci. Moje firma teď před vánoci překvapila a dostali jsme vánoční prémie, není to malá částka je to cca přes 10.000 Kč. Zhruba od října jsem si začala šetřit, ze začátku jsem si celkem peněz užívala, znáte to, nakupování oblečení a blbostí. Od října jsem si pravidelně dávala stranou 5.000,– a k tomu ještě dávala zbytek peněz, co zbylo stranou, tudíž jsem si našetřila na vysněnou dovolenou která je lehce přes 20.000,–. Od ledna chci zase dělat to samé, dávat stranou 5.000,– prostě jen tak rezerva, člověk nikdy neví a celkově kdybych chtěla něco dražšího. Ale proč tuto diskuzi zakládám, jednou jsem byla v zlatnictví a měli tam nádherný zlatý řetízek, takový jsem neviděla jelikož dřív jsem byla studentka a zlato sem si moc nemohla dovolit tak jsem se ani o to nezajímala, ptala jsem se paní a řetízek stál skoro 20.000,– tak to říkám no to si teď nemohu dovolit když jsem dala za dovolenou přes 20.000,– ale momentálně jsme dostali prémie, dostávají se prý ještě před dovolenou v létě a vždy na vánoce a to hlavně podle výroby když nebude prodej, nebudou prémie to je logické. No teď ten řetízek po kterém tak dlouho koukám je v akci z 20.000,– na 15.990,– a mohla bych si tam ještě uplatnit nějakou jejich slevu takže by byl za 14.000,– je to 14 karátů a váha šperků je přes 9 gramů a je to královský vzor. Mají délku 500mm což kamarádka říkala, že je celkem dlouhý ale když se zapne tak si myslím že je akorát. Já stále váhám, zda si ho mám koupit, myslím si že na druhou stranu zlato mi zůstane navždy a moc ho nemám, mám jeden slabý řetízek z dětství, dvoje náušnice a dva náramky zlaté na ruku, než abych za to koupila nějakou kravinu elektroniku, zas pak přemýšlím že sem mohla mít od nového roku našetřenou už částku a nemusela zas začínat od 5.000,– nebo něco se stane atd. Ale zas by člověk asi neměl přemýšlet takhle a měl by si trochu užít, dokud je svobodný, pak se budou peníze dávat za jiné věci a už si takové věci málokdy dovolí. Jaký máte názor? Koupili byste si ho?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
tve_svedomi
Stálice 54 příspěvků 02.12.18 11:38

Řetízek za 14 000 bych si nekoupila :-) Kdyby stál do 5 000, tak bych si radost udělala.

ngauruhoe
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 02.12.18 11:40

Chápu tu touhu mladé holky se trochu rozsoupnout. Ale! Unosis takový šperk denně? Máš k němu adekvátní oblečení?

Jako máma bych doporučila našetřit si nejprve na šestiměsíční výpadek příjmů a pak si užívat peníze navíc. Jako kámoška bych řekla, proč ne, pokud si natluces, bude to jen zkušenost do budoucna.

Helca83
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 02.12.18 11:42

Ja asi take ne, nedavno tady byla diskuse kde se pani hrozne divila, kdyz chtela prodat snubni prsten aby mela na vanocni darky, ze dostane pri vykupu cca 500 Kc za gram. Takze si to spocti - das za retizek 14 tisic a 9 z toho okamzite ztratis, protoze prodejny je do budoucna max za 5…

Ijen
Ukecaná baba ;) 2072 příspěvků 02.12.18 11:43

Já ne, pro mě jsou šperky zbytečná věc. Kdybych si chtěla udělat radost tak si za ty peníze koupím buď kabelku nebo vlněný kabát nebo nové brýle a nebo jak se znám, bych to vrazila do cestování. Ale asi by vyhrály brýle, nové potřebuju a pořád je odkládám.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 02.12.18 11:45

Takovýhle blbosti ani omylem. Copak jsem nějaká Arabka nebo Číňanka abych si kupovala zlato jen proto, že je to zlato? To raději hezkou a kvalitní bižuterii. A nejde o ty peníze, dvacet tisíc by mě nepoložilo, ale prostě v tom jen vůbec nevidím smysl. Zrovna tak diamanty a podobné blyštivé cetky.

Monchichik
Echt Kelišová 9358 příspěvků 02.12.18 11:46

Je to pořád ještě dost peněz, našetřeno nemáš, nekoupila bych ho.

Šarlota4
Extra třída :D 11663 příspěvků 02.12.18 11:46

Ne nekoupila bych si ho “ jen tak “ ani ted kdyz mame prostredku dostatek. Na druhou stranu tyhle veci mi kupuje manzel. V prvnim zamestnani jsem si take takhle odkladala, ale takovy “ nesmysl” bych si nekoupila. Ale nesmysl je to pro me no.

silvie1978
Kecalka 336 příspěvků 02.12.18 12:02

Já určitě ne, ale já celkově do šperků neinvestuju.

Lopenana
Stálice 98 příspěvků 02.12.18 12:04

Kup si ho,budeš mít vzpomínku na tohle období. Není to taková částka a od ledna nasetros znova. Jsi mladá holka bez závazku,nic se nestane. Šperky jsou napořád,oproti bižuterii,která i když třeba kvalitní je maximálně na par let. A ve výsledku za kvalitní bizuterii dá člověk více peněz,jelikož musí kupovat nové,když starší doslouzi. To se ti u zlata nestane.

iiiv
Extra třída :D 11482 příspěvků 02.12.18 12:04

Jestli ho chceš, tak si ho kup. Já bych si to dala radši stranou.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15550 příspěvků 02.12.18 12:05

Ja si naopak na šperky potrpim a radost bych si klidně udělala 8)

Uživatel je onlinearinecka
Kelišová 6732 příspěvků 02.12.18 12:06

Záleží jen na tobě, já bych ho ale nekoupila :nevim: Zlato mi nic neříká, radši bych dál šetřila, člověk nikdy neví.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 12:06

Holky, děkuji za Vaše názory. Máte v určitých věcech pravdu. Přes týden do práce bych šperk určitě nenosila, ale spíš o víkend kdybych někam jela nebo na nějakou událost. Když zas přemýšlím nad tím, že jsem si vždy ušetřila skoro 30.000 a vždy po 2 letech koupila nový iPhone, taky mi spousta lidí říkalo že je to kravina, že by ty peníze nedali ale já to využila a to denně, na spoustu věcí, hodně na tom telefonu udělám, teď záleží jestli by i ten řetízek měl takový užitek. Zas přemýšlím tak, že moje kamarádky si třeba koupí tak noťas přes 20.000,– který já už mám a nevyužiji tolik a opotřebuje se ta elektronika i když to zlato za výkup jak jste tu jedna psala taky dost klesne, ale tak já bych ho nechtěla určitě prodávat.

debra.morgan
Echt Kelišová 9708 příspěvků 02.12.18 12:08

Já bych to za řetízek určitě nedala, přijde mi to moc.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama