Reklama

Koupili byste pozemek u vlakové dráhy?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monika0912
Stálice 91 příspěvků 19.02.18 00:09
Koupili byste pozemek u vlakové dráhy?

Ahojky, chci se zeptat, kdo bydlíte v blízkosti dráhy, jak jste nebo nejste spokojení.
Máme možnost koupit pozemek za hodně slušnou cenu, ale cca 50m od dráhy.
Mám strach z otřesů a z čeho mám největší strach je, že máme dvě malé děti a pozemek je zrovna v úseku, kde vlaky jezdí plnou rychlostí, ale na druhou stranu v dnešní době, kde se děje tolik hrozných věcí. Furt vysvětluju co je a není správný, prostě vůbec nevím, jak se rozhodnout :nevim: :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Božislava
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 19.02.18 00:12
@Monika0912 píše:
Ahojky, chci se zeptat, kdo bydlíte v blízkosti dráhy, jak jste nebo nejste spokojení.
Máme možnost koupit pozemek za hodně slušnou cenu, ale cca 50m od dráhy.
Mám strach z otřesů a z čeho mám největší strach je, že máme dvě malé děti a pozemek je zrovna v úseku, kde vlaky jezdí plnou rychlostí, ale na druhou stranu v dnešní době, kde se děje tolik hrozných věcí. Furt vysvětluju co je a není správný, prostě vůbec nevím, jak se rozhodnout :nevim: :(

50 metrů? Tak to je v pohodě, já myslela tak dva metry - nějaký dražní domek?

Jogrr
Závislačka 4243 příspěvků 19.02.18 00:18

Ani nahodou.

Monika0912
Stálice 91 příspěvků 19.02.18 00:22

Nn, je to stavební pozemek o výměře 5762m2, ale dá se rozdělit na 7 parcel.

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 19.02.18 00:52
@Monika0912 píše:
Nn, je to stavební pozemek o výměře 5762m2, ale dá se rozdělit na 7 parcel.

Myslíš jako na další rozpalcelování nebo jen pro vlastní potřebu? Je tam protihluková zeď nebo co je na té fotce podél té trati? :? Mě se to nezdá- to pak opravdu hrozí, že děti půjdou přes tu trať. A k tomu hluk. Nevím, jestli není lepší menší pozemek v klidné lokalitě a mít klid i méně práce Jenom oplotit něco takhle velkého je cca 320 bm plotu. 8o

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31648 příspěvků 19.02.18 01:19

A co je to plná rychlost, pendolino, které jede 160 za hodinu, a jezdí tam i noční vlaky, nebo motorák, co si to supí 50, a v noci mezi 23-5 nejezdí? podle fotky asi spíš ten motorák, to bych se asi nebála..ještě by mě tedy zajímalo, jestli bude potřeba chodit na druhou stranu kolejí, a jak daleko je přejezd, nebo přechod, prostě aby děti v budoucnu nelákalo přes ty koleje chodit…dejme tomu aby na druhé straně nebyla škola, která by byla při přeběhnutí kolejí 200m, a při cestě přes přejezd 2 kilometry. Z otřesů a hluku bych asi strach neměla, na to si člověk za chvíli zvykne. Jsem to někde četla, když spí člověk nedaleko dráhy první noc, probudí se při každém průjezdu vlaku, druhou noc už se probudí jen napůl, a třetí už to vůbec nevnímá, a spí.

Monika0912
Stálice 91 příspěvků 19.02.18 01:22

Pro vlastní potřebu a odkoupit pouze 800m2.
Právě že protihluková zeď tam není, jen dvě hodně tlusté roury nebo co to je…
No asi do toho nepůjdeme, ušetřený peníze za pozemek mi nestojí za to, aby se dětem něco stalo, i když jak jsem psala, nikdy nikdo neví co se stane, ale proč tomu jít „naproti“

Monika0912
Stálice 91 příspěvků 19.02.18 01:29

Pendolino ne, pozemek je na Mělníku.
Jezdí tam nákladní vlaky, osobák a rychlík. Do školy jen autem, pěšky je to daleko, ale vlaky jezdí co půl hodinu, přes den, v noci převážně nákladní vlaky a rychlost těch 100-150km/h.

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 19.02.18 01:30

My jsme lokálku jednou za hodinu přežili i bez protihlukové stěny. Akorát z bráchy je železničář, a já dodneška znám půlku jejich slangu :D
Za mě je to asi stokrát lepší než frekventovaná silnice pod oknem na sídlišti, kde bydlím teď. To je rachot nonstop.
Z fotky to na jednokolejku vypadá, takže mluvím o téhle variantě, doufám že ne od boku.
Ad děcka, no všechna v okolí vždycky milovala chodit koukat na mašinky :D A bezpečí? Ze mě blízkost trati akorát vychovala de..la, co se VŠUDE důsledně rozhlíží, než někam vleze. Nestalo se tam nikdy nikomu nic, ale protože na naší trati nebyly návěstidla a rozlišit, jestli motorák houká za dvěma kopci nebo za zadkem, v údolí vůbec nešlo, tak fakt nezbylo než koukat kolem sebe.

Jinak klasická rada, vylovte jízdní řád a zajeďte se tam podívat, co řešíte :)

Sama bych z toho nadšená nebyla, ale zas to nemusí být tak hrozná katastrofa, jak se třeba zdá.
Ono ber to tak, že i bydlení v paneláku s hovady sousedy nebo v domku s hovady sousedy nemusí být žádná výhra. Jestli tam máte slušnou cenu a líbí se vám to, určitě to stojí za zvážení. :)

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 19.02.18 01:35

Domy v okolí tam jsou, ale ten hluk… já to mám tak 200-250 m k trati a je to slyšet dost. Ale to si musíte rozhodnout sami, kde chcete stavět. :kytka:

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 19.02.18 01:46
@Monika0912 píše:
Pendolino ne, pozemek je na Mělníku.
Jezdí tam nákladní vlaky, osobák a rychlík. Do školy jen autem, pěšky je to daleko, ale vlaky jezdí co půl hodinu, přes den, v noci převážně nákladní vlaky a rychlost těch 100-150km/h.

Už jsem to našel. :lol: V okolí jsou nové domy i blíž k té trati, resp. úplně těsně nalepené k ní. :nevim:

mission84
Kecalka 400 příspěvků 19.02.18 03:57

@Monika0912 za me úplně v pohodě. Bydlíme vedle trati asi stejného typu jako ta Vaše a hluk minimální naopak když je výluka neco nám tu chybí. Synatora by nenapadlo tam lézt, učíme ho ze na přejezdu se musí rozhlédnout a chodíme masinkam mávat. Kolem železnic se staví obecně hodně a i kolem víc frekventovanych.Je jen potřeba si uvědomit a zjistit ze existuje OP drahy a tudíž novou stavbu schvaluje i provozovatel drahy SZDC.Ten vám bude mluvit i do hlukove studie. Rozhodně nečekejte ze někdo vybuduje protihlukovou stěnu, ale vy si musíte zabezpečit dům před hluky a vibracemi tohle všechno se řeší a cenu projektu to zvyšuje samozřejmě. Ale já bych do toho sla pokud se vám to líbí a s tou rychlostí to nebude tak valný jedna se o jednokolejnou trať 100-150km se kolikrát nejezdí ani na hlavních koridorech.Ono je to dost matoucí u takového kolosu.

Russet
Extra třída :D 11043 příspěvků 19.02.18 05:08

Jako malá jsem bydlela v paneláku uprostřed města, kde cca 50 m na jednu stranu byly velmi vytížené koleje pro osobní motoráky a nákladní vlaky pro fabriku a z druhé strany nemocnice. Tudíž neustále sanitky. A před revolucí přesun tanků. Spala jsem vždycky dobře, člověk to nevnímá. A ta trať byla částečně chráněna cihlovou zdí, ve které byly díry, my na tu zeď lezli a u trati jsme byli blízko. Nikdy nikoho nenapadla ptákovina lézt do kolejiště. Byly tam dva nechráněné přechody a klasický s výstražnými světly. Dobrovolně tam skákali pouze sebevrazi.

Verun83
Echt Kelišová 8688 příspěvků 33 inzerátů 19.02.18 05:21

Bydlime u vlakoveho koridoru. Jsou mezi nami pozemky. Ale nejezdi tu vlaky, tak rychle co pises. Ale kdyz jede v noci nakladni vlak, je to hluk. Mame kvuli tomu kvalitni okna. Ale v lete, kdyz mame otevreno, tak je to neprijemny. Osobaky mi nevadi, ty nakladni, to je horsi. Ale da se postupne zvyknout. Vic mi vadily tramvaje v praze.

cecetka
Kelišová 7231 příspěvků 19.02.18 05:47

@Monika0912 Bydlime u trati a bohuzel asi jen 50 m od prejezdu se zvukovou signalizaci a v lete, kdyz mame otecrena okna, je to priserne. V noci nas to budi.
Prujezd osobnich vlaku uz nevnimame, ale nakladni, to je fakt zuzo :cert:
Nicmene trat jako takova nevadi, ale ta zvukova signalizace na prejezdu je opravdu hlasita :zed:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >