Koupili jste/byste byt v Praze?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 20:15
Koupili jste/byste byt v Praze?

Ahoj,

vím, že tahle otázka je složitá a nedá se tak jednoduše odpovědět. No ráda bych si přečetla více názorů a zkušeností. Tedy jestli jste koupili byt v Praze, napište prosím proč a jestli toho nelitujete. Případně napište i ti, co nekoupili/chtějí koupit atp…my řešíme tohle dilema. Přijde mi/nám hrozné zadlužit se na 20-30 let za (menší) byt. Když už, tak by to chtělo barák. Jenže v okolí Prahy a ještě na vlaku na to nemáme a jít někam úplně pryč a dojíždět přes 1,5 hod taky není něco, do čeho bychom chtěli dávat x milionů. Tak právě řešíme, jestli ještě zůstávat v nájmu a čekat a přemýšlet, co dál, nebo prostě vzít všechny úspory, šupat do banky a vybavit si hypotéku na byt na okraji Prahy. Možná nám pomůže více pohledů na věc…děkujeme

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Helca83
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 13.02.19 20:23

Jo, koupila jsem a nelituju, jsem v byte spokojena. Ja naopak pochazim z okraje Prahy z domku a byl neskutecny opruz cele detstvi dojizdet (nasi navic nemeli auto), takze takove to “sirsi centrum” v dosahu s parkem, ale zaroven blizko do mesta, k doktorce, do skoly i do prace si cenim. S domem to je, jak pises - jestli chcete rozumnou cenu, musite daleko od centra a to pak znamena mit dve auta a neustale dojizdet. Koupila bych, myslim ze ceny jeste nejakou dobu spise porostou, zejmena kdyz vyberete dobrou lokalitu.

Uživatel je onlineLalelale
Závislačka 3452 příspěvků 13.02.19 20:23

Muj názor: radši platit hypotéku, mít své bydlení, upravovat si ho podle svého, a jednoho dne plne splatit, nez platit podobnou castku za blbý nájem, starat se o cizí barák a na stará kolena nevlastnit ani kůlnu a klepat se, kdy nájmy podraží a zda na ně z důchodu bude - a že takovych lidí je. V nájmu jsem trpěla a jen čekala, kdy konečně půjdeme do svého. Koupě domu nelituji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 20:26

Levnější to v Praze už nebude. Navíc i na okraji Prahy mu poroste hodnota. My jsme koupili byt asi před rokem a půl a po roce bychom byly skoro milion v plusu, kdybychom ho prodali. Známá koupila před šesti lety šíleně předražený být na Barandově a letos ho prodala a prej je +3 milióny. Takže za mě lepší asi investovat do tohohle i za cenu budoucího prodeje než kupovat dům někde šíleně daleko, kde se cena nehne. :nevim:

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 8571 příspěvků 13.02.19 20:29

Podle mě je dobrá alternativa, když už barák, blízko nádraží na táborskobenešovskym nebo nymburskym koridoru, vlastně až do Pardubic to jde - 50 minut hlavák-hlavák.

Ba-stet
Kecalka 153 příspěvků 13.02.19 20:35

Souhlasím s holkama. V Praze levněji nebude a prodat se dá vždycky. My jsme koupili byt před třemi lety, v podstatě za minutu dvanáct - ještě za jakžtakž přijatelnou cenu (vyšší než byl můj přísný limit, ale z dnešního pohledu dar). Ovšem byt je s dobrou dispozicí a ve skvělé lokalitě, kde jsme si přáli žít, žádný velký kompromis. Co se týče baráku, já nikdy netoužila po kdovíjakém prostoru a přesně, hodinu někam dojíždět mi připadá jako velký opruz. Pokud nemáte práci, již lze aspoň z části vykonávat z domova, snadno se stane, že si vysněný prostor a zahradu vůbec neužijete…

MáškaMarie33
Kecalka 237 příspěvků 13.02.19 20:36

Koupili, ne teda na hypo, ale nelitujeme.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 20:43

Koupili jsme byt v Praze, ale v dobe kdy stal polovinu co ted. Koupili jsme ho proto, ze jsme na nej meli, tak nebylo o cem dumat. Dnes by se mi fakt nechtelo se zadluzovat tolik, kdyz vidim ty ceny,nezavidim

kacz
Kelišová 6090 příspěvků 13.02.19 20:50

Koupili jsme 2 byty, později dům. Byty prodat neplánujeme. Máme 2 běžné pražské platy a 1 dítě. Do práce odjíždím 30 minut. Dobré bydlení v Praze není sci-fi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 21:02

My koupili byt 3kk v Dejvicích a rozhodně nelituji, mám tu s dítětem mnohem víc možností, než na vesnici, většina kamarádek stejně z ty vesnice jezdí s detma do Prahy na akce, do stromovky a tak, pac tam nic nemají. Jinak 3kk nám stačí, neplánujeme 5 děti, a ano hypotéku máme na 25 let, ale předpokládáme že ji umorime dříve, já teď nepracuji, takže až začnu, tak budeme dávat mimoradne splátky atp. To je plán, snad vyjde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 21:05

Zalezi co je podle vas okraj Prahy. Treba Prosek, Butovice, Cerny Most jsou okraj, ale je tam dobre spojeni do centr, parky, skoly, skolky. Take zalezi jakou mate praci a jak moc chcete dojizdet. Ja byt v PZE koupila pred lety. Hrozne jsem se zadluzila, zbyvly mi 2000,– na zivot, sle dnes koupe nelituji a koupila bych znova.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 21:20

Koupila jsem si v 27 sama prvni byt v Pze bez zadluzeni, jen neco malo v rodine, to jsem splatila za 3 roky. Byt ma ted 3 nasobnou hodnotu.
Dneska spolecne s partnerem vlastnime v Praze bytu 6, na dvou je hypo, pronajate byty na ne vydelavaji, za par let bude vse splaceno.
Rozhodne nelitujeme, nikdy jsme nelitovali a litovat nebudeme.

amitrama
Povídálka 36 příspěvků 13.02.19 21:23

Určitě koupit. My jsme koupili a hypo je nižší než nájem v byte kde jsme bydleli předtím. Je dokonce i větší a lokalita skoro stejná. Vzali jsme si taky na 30 let abychom to fakt zvládli a nemuseli hlídat každou korunu. Každý rok je příjemné období daní, kdy se nám vrací cca jedna splátka na danich diky odečtu zaplacených úroků. To u nájmu nehrozí. Byt se dá kdykoliv prodat. V Praze je poptávka vyšší než nabídka. V tomto jsem nikdy neváhala a nikdy nelitovala.

Shari81
Kelišová 6056 příspěvků 13.02.19 21:25

žiju v Praze od narození, vyrostla jsem tu. Manžel se přistěhoval. Koupili jsme byt na hypotéku. Momentálně byt prodáváme a budeme stavět dům kousek za Prahou.
Záleží, co vlastně chcete. V paneláku budeš mít sousedy, já ty naše trpím už přes 30let a těším se na den, kdy se konečně budeme stěhovat a tu babu pošlu do pr*ele. Těším se na domeček se zahradou, že každé dítě bude mít svůj vlastní pokoj-i když ne obrovský, ale bude mít své soukromí. Těším se na zahradu, na kafe na terase, na klidnější život…stanovte si priority, co od bydlení čekáte…navíc, v dnešní době koupit byt v Praze nebo dům za Prahou vyjde cca na stejné peníze ;-)

Micaella22
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 13.02.19 22:22

Koupili jsme byt na P8, nevadili by mi ani Letnany a nejaky okraj, kazdopadne hlavne to musela byt Praha, skolky, skolky, prace. Dojizdet nekam do satelitu hodinu a byt tam treba bez auta (dalsi vyhazovani prachu +casu) deti by dojizdeli buh vi jak dlouho… to fakt ne. Hypo je za min nez najmy v 3+1. Za 20 let by melo byt splaceno. Bude mi 45

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >