Koupit byt před nebo po rekonstrukci?

538
1.12.20 21:56

Koupit byt před nebo po rekonstrukci?

Ahoj, jaké máte zkušenosti?
Jedná se o koupi panelákového bytu. Máme dvě možnosti.
Koupit byt v původním stavu, takže komplet rekonstrukce. Ale cena bytu je nižší.
Nebo byt po rekonstrukci, samozřejmě dražší, ale už se zděným jádrem, novou kuchyní, podlahami, rekonstrukce proběhla před cca 8 lety.
Děkuji :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Everyone
1.12.20 21:58

Komplet rekonstrukce je tak pul miluonu (firma) - jadro 200tis, elektrika 70, plus podlahy, stuky, sadrokartony…atd atd
Nejdriv si spocti predbeznou cenu rekonstrukce a pak se rozhodnete

• Citovat
  • Nahlásit
18206
1.12.20 21:59

Pokud máš přístup k řemeslníkům a víš už předem, co ti kdo bude dělat, tak před rekonstrukcí. Pokud by jsi ovšem teprve sháněla firmu na rekonstrukci a musela se spolehnout na neznámý lidi, tak kup hotovku. Ušetříš si tím spoustu nervů a možná i peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6011
1.12.20 21:59

Asi záleží jak na to spěcháte a jestli jste schopni si rekonstrukci udělat i svépomocí aby jste ušetřili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.12.20 22:01

Záleží jak moc je proběhlá rekonstrukce zdařilá. Bude to váš domov a mělo by se ti to líbit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
509
1.12.20 22:13

Ja jsem pro variantu pred rekonstrukci a investovala bych i do desingnera, nechala si udelat vse nove a i podlahove topeni, satnu, no proste vse podle sveho vkusu. Vyplati se to. Souhlas i s Janli, pokud znas řemeslníky, je to vyhra, nebo doporuci desingner, obvykle maji spolupraci a dobre funguji dohromady. Usetri to spousti starosti, cas a tim i penize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
1.12.20 22:14

Osobně bych brala před rekonstrukcí, chtěla bych to mít podle sebe vše. Pochybuji, že koupíš byt po rekonstrukci a nic nebudeš postupně předělávat k obrazu svému ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25415
1.12.20 22:16

No, 8 let je dost, taky záleží jestli je to přesně tvůj vkus a nemáš potřebu tam nic měnit. Protože může být dobrá rekonstrukce, nebo taky hodně špatná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
1.12.20 22:19

My koupili byt před rekonstrukcí. Chtěli jsme si vše zařídit navrhnout podle sebe. Mám šikovného manžela, takže celkovou rekonstrukci zvládnul skoro sám. Dělali nám akorát elektriku a omítky. A díky tomu jsme ušetřili dost peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4378
1.12.20 22:22

Jedině před rekonstrukcí. Sice se to finančně nevyplatí, na druhou stranu mám otřesné zkušenosti s tím, čeho jsou lidi schopni v rámci rekonstrukce dělat za totální zhovadilosti. A nejde jen o ignoraci platným norem, technologických postupů atp, ale kolikrát je to o totální vydlabanosti realizátorů rekonstrukcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7811
1.12.20 22:26

Před. Zařídila bych si to podle vlastního vkusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24626
1.12.20 22:37
@janicka.ocet píše:
Ahoj, jaké máte zkušenosti?
Jedná se o koupi panelákového bytu. Máme dvě možnosti.
Koupit byt v původním stavu, takže komplet rekonstrukce. Ale cena bytu je nižší.
Nebo byt po rekonstrukci, samozřejmě dražší, ale už se zděným jádrem, novou kuchyní, podlahami, rekonstrukce proběhla před cca 8 lety.
Děkuji :lol:

Osobně pokud cena není až tak rozdílná. (koupě starého plus cena rekonstrukce = cena nového). Šla bych radši do bytu před rekonstrukcí. Uděláte si to dle sebe, budete vědět jak to tam je a nehrozí tolik skryté vady. Já jsem si v době, kdy jsme kupovali barák říkala, jak by bylo super, narazit na dům, co by měl např. vyměněná okna a udělanou fasádu. Máme dům co to měl z jedné strany. Před dvěma lety šla dolů zateplená fasáda a letos jsme vyměnily ta tři okna. Oboje bylo zfušované a nešlo tam bydlet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
1.12.20 22:59

Taky jsem se pred par lety rozhodovala. Nakonec jsem koupila byt pred rekonstrukci a jsem rada. Vse jsem si udelala podle sveho vkusu :palec: Zprvu se mi nechtelo do toho vseho zarizovani remeslniku a jeste se to samozrejme protahlo. Ale stalo to za to :palec: Ono 8 let je docela dlouho takze za par let je mozny, ze se ti to libit uz moc nebude a budes chtit stejne neco predelat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10935
1.12.20 23:07

Já chtěla byt po rekonstrukci, protože muž neumí ani s vrtačkou, takže by bylo vše od firmy. Byt vypadal pěkně, i řešení mi celkem vyhovovalo, nicméně jak jsme se zabydlovali, zjistila jsem, že to není tak, jak vypadá: věci opravované halabala, některé věci nebyly nové, co měly být… (Paní jsme dali k soudu, přehlásila se na virtuální adresu a kde je jí konec.)

Takže totální rekonstrukce proběhla. Ale vlastně jsem docela ráda, že jsem ji udělala až po cca dvou letech bydlení, protože jsem věděla lépe, jak chci, aby ten byt fungoval, než před nastěhováním.

Čili na Tvém místě bych se rozhodovala asi takto:

• Máš spolehlivou firmu nebo šikovného muže? Pak asi rekonstrukci - vychytáš si vše a půjdeš do krásného.
  • Nemáš firmu nebo šikovného muže a vyhlédnutý byt je dobře řešený a není o tolik dražší než nerekonstruovaný? Pak bych šla do opraveného - ušetříš si nervy, bydlet se Ti tam asi nebude tak zle, a za pár let tu reko už podle „zažitého“ prostoru můžeš udělat sama.
  • Je rekonstruovaný byt o hodně dražší nebo by Tě něčím fakt štval (dispozice, hnusná kuchyně atd.)? Pak kup ten druhý a tu rekonstrukci udělej, protože by se Ti tam nebydlelo dobře a jen by ses stresovala.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24914
1.12.20 23:08

Pokud není ten spravený extra výhodný cenově a lokalita obou bytů je srovnatelná (ptž lokaci považuju za zásadní), šla bych do neopraveného. Před časem jsme si sami rekonstruovali dům a já si uvědomila, kolik věcí může firma ošidit nebo zfušovat, když nad sebou nemá dozor. A na první pohled to nevidíš. I taková výměna oken může proběhnout kvalitně či fušersky. Nám třeba zedník kromě pěny ještě dozdíval a betonoval okolí oken a parapety. Klasická firma ti tam dá jen pěnu, zakryje a hotovo. Takže nás ted třeba netrápí tepelné mosty a na parapet si může stoupnout i můj stokilový muž. Sami jsme si udělali i veškeré sítě, rozvody, podlahy atd.
A podobných věcí, kde můžeš časem objevit problém je docela dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat