Koupit mu to nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 19:05
Koupit mu to nebo ne?

Ahoj, mám tak trošku dilema a nevím. Manžel má devítiletého syna z minulého manželství. Už tak nějak dumám nad dárky. Samozřejmě dostane od nás společné dárky, ale já bych mu chtěla ještě za sebe koupit mobil. Ne nic drahého, stojí kolem 3000, je to ten samý co mám já a je perfektní. Měl by ho spíše na hry, ale také aby si mohl s tátou volat. Už kdysy jeden měl, ale ten mu nejdříve jeho máma dala a pak zase vzala. Tak chceme ať má svůj. Jenže je problém. Co od nás kdy dostal mu po čase prodala. U oblečení no budiž, ale tady to bude už docela hodnotná věc a byla bych velmi nerada, aby mu ho buď prodala (to by řekla, že se rozbil nebo ho ztratil a proto ho nemá) a nebo by mu ho vzali a používali oni. Finančně na tom moc dobře nejsou. Takže ten mobil bych nechala napsat do paragonu na sebe a krabičku s výrobním číslem a záruční list bych si nechala u sebe. Ale dá se do toho mobilu nějak nastavit nějaká aplikace, abychom s manželem mohli sledovat, že ho opravdu používá jen klučina a oni mu ho neberou? Šlo by to přes Google, ale ona může změnit Gmail a neuvidíme nic. A prolézat mu telefon jak sem přijde fakt dělat nebudeme. Takže spíš nějakou rodičovskou aplikaci nebo tak něco. Docela váhám zda mu ho koupit nebo ne. Vím, že by z něj měl velkou radost, ale chci, aby to prostě byl jen jeho mobil a oni mu ho nebrali. Vím jak byl smutný, když dostal na hry starší tablet a používal ho jeho otčím a nakonec mu ho rozbil a kluk neměl nic. A zjistit, že mu ho prodala, tak bych za sebe asi neručila a normálně šla s tou krabičkou na PČR.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kacakaca
Závislačka 2616 příspěvků 08.09.18 19:12

Ted pouzivaji telefony pro otevreni otisk prstu nebo rozpoznavani obliceje. To by neslo?

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 08.09.18 19:17

Perfektní mobil za 3tis? Jaký to prosím je?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 19:20
@kacakaca píše:
Ted pouzivaji telefony pro otevreni otisk prstu nebo rozpoznavani obliceje. To by neslo?

Ten co mu chci koupit to nemá a zase nechci kupovat nějaký o x tisíc dražší jen kvůli této funkci. A navíc i kdyby to šlo, tak vesměs tam jde dát více než jeden otisk a když si ona nastaví ten druhý neudělám nic.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 19:20
@TMana píše:
Perfektní mobil za 3tis? Jaký to prosím je?

Xiaomi

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 08.09.18 19:21
@Anonymní píše:
Xiaomi

Těch je asi 50 druhů. Chjo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 19:34
@TMana píše:
Těch je asi 50 druhů. Chjo.

Redmi Note 5A. Je opravdu dobrý, pak je ještě Redmi Note 5 prime nebo tak nějak a ten má lepší přední foťák a ještě něco a je o pár set korun dražší, ale nestojí nikde více než 4000

Marffusha
Stálice 83 příspěvků 08.09.18 19:38

Já bych koupila a rodiče informovala, že v případě ztráty či prodeje budete řešit přes policii skrz výrobní číslo a služby vyhledání telefonu…

Prof. Farnsworth
Kelišová 5300 příspěvků 08.09.18 19:42

Chápu situaci a jsem na straně zakladatelky, ale co myslíte, že by dělali na policii? Zakladatelku si vyslechnou, řeknou že trestný čin se nestal a pošlou ji domů (o jaký trestný čin by se mělo jednat? A navíc výše škody max. 3 tisíce, ale spíš nižší, protože byl telefon používaný…).

Tohle asi nemá jednoduché řešení - snad jen se zkusit dohodnout s jeho matkou. Ale chápu, že to asi nepůjde :( Co mu koupit tablet, který si by si nechával u vás?

luloinka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 08.09.18 19:46
@Anonymní píše:
Ten co mu chci koupit to nemá a zase nechci kupovat nějaký o x tisíc dražší jen kvůli této funkci. A navíc i kdyby to šlo, tak vesměs tam jde dát více než jeden otisk a když si ona nastaví ten druhý neudělám nic.

V mobilu mýho muže jdou nastavit otisky 3. Takže tvůj, manžela, kluka. Ostatní budou mít smůlu. Ale samozřejmě každý mobil to může mít jinak a taky asi neuhlídáte jestli doma klukovi neporučí aby jim ho odemkl…

Karleon
Kelišová 5379 příspěvků 08.09.18 19:55

Finančně na tom moc dobře nejsou. A vy ano? Víš, že dítě má právo na stejnou životní úroveň jako OBA rodiče? Co vyšší výživné?

Prof. Farnsworth
Kelišová 5300 příspěvků 08.09.18 20:00
@Karleon píše:
Finančně na tom moc dobře nejsou. A vy ano? Víš, že dítě má právo na stejnou životní úroveň jako OBA rodiče? Co vyšší výživné?

A co když zakladatelka vydělává třeba 80 tisíc, a její přítel (otec kluka) 15 tisíc? Co když je matka na pracáku a její přítel taky? Že by je jako mohla živit všechny? Třeba by mohla ty mobily koupit tři - pak ho třeba klukovi nebrali :mrgreen:

Monchichik
Kelišová 5435 příspěvků 08.09.18 20:01

@Karleon A proč? Kluk toho od nich dostává víc než dost a matka to vesele prodává. Takže když jí dají víc peněz, tak ona to určitě utratí za to dítě. A teď tu O karkulce.

Karleon
Kelišová 5379 příspěvků 08.09.18 20:03

@Prof. Farnsworth Já jsem si ten zákon nevymyslela.

Meily
Kecalka 257 příspěvků 08.09.18 20:06

Rovnou upozorňuji, že policie s tím nemá, co dělat. Nejedná se o krádež (pokud by matka dárek prodala).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >