Koupit nebo nekoupit, to je otázka

Anonymní
24.3.17 22:36

Koupit nebo nekoupit,to je otázka :-)

Ahoj :) :kytka: Moc poprosím o Váš názor, spěchá to, přála by jsem zakoupit tuto nemovitost a nevím jestli má nebo nemá cenu jí rekonstruovat :) tyto roubenky jsou moje srdeční záležitost, tato mě okamžitě zaujala a už v hlavě plánuji jak by to bylo kdyby to bylo ale pořád se nemohu rozhodnout :nevim: :D Děkuji předem všem za Váš čas a trpělivost :* :srdce:
Prodej chalupy 45O OOOkč
K celkové rekonstrukci, nemovitost se nachází na pozemku s vlastní studnou, na pozemku je možná výstava nového rod.domu,Na chalupě došlo před časem k částečné výměně krovů a střešní krytiny.Na nemovitost navazují zděné zachovalé hospodářské chlévy pro chov dom. zvířat. V obci veškeré vybavenost:školka, škola, obchod, sportoviště, jízdárna, pekárna(kde by jsem měla od července nastoupit pokud se rozhodnu nemovitost koupit),kadeřnictví, krejčovství, pravidlný autobusový spoj, nejbližší město cca 6km od obce atd.
Odpad: jímka
Voda:místní zdroj-studna
Elektřina:23OV,4OOV
Zastavěná plocha:1O25m2
Užitná plocha:2O4m2
Plocha pozemku:141Om2
Zahrada:385m2
Financování:od 1,29%

Prosím o zachování anonymu :kytka: Protože pokud někdo tuto nemovitost zná a bydlí někde poblíž, nebylo by těžké dle mého nicku poznat kdo má o tuto nemovitost zájem :) Takže anonym, nebo smazat díky za pochopení :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1034
24.3.17 22:42

Já bych koupila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5049
24.3.17 22:57

Pokud to máte v plánu strhnout nebo do toho vložit tak troj až čtyř násobek prodejní ceny, tak koupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.17 22:58
@MaličkáD píše:
Já bych koupila

Hlavně cena není konečná :) Můžu usmlouvat ;) Ale určitě to budu chtít tak půl mega na rekonstrukci :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.3.17 23:00
@Heivka píše:
Pokud to máte v plánu strhnout nebo do toho vložit tak troj až čtyř násobek prodejní ceny, tak koupit.

Právě do toho vložit penízky ale jak píšu, jen půl mega základní rekonstrukce určitě :roll: a dalších půl mega na vybavení :?

• Nahlásit
  • Citovat
3541
24.3.17 23:01

To vypadá na katastrofální stav. Nevyjde levněji nechat postavit novou?

Příspěvek upraven 24.03.17 v 23:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3040
24.3.17 23:01

Ja bych za ty prachy taky hned koupila… ale musíš počítat s tim že pokud je ve dřeve nejaka dřevomorka nebo kazná houba což na první pohled nejde bohužel zjistit… bude to muset jit podle mě celý pryč a budes mít akorat zakladovou desku - jestli tedy ta roubenka ma zaklady(??)..levneji by asi vyšlo opravdu to zbourat a postavit tam malý srub..to ošetřování stareho dřeva není zadna sranda ani finančne ani technologicky.. každopadne i za parcelu je to super cena…kde to leží ta chaloupka v jake oblasti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2392
24.3.17 23:03

Nooo…chalupa vypadá katastroficky…jestli se vám chce do toho narvat trojnásobek toho za co byste postavili novou… :think:

smlouvejte, smlouvejte a uvidíte…za mě…past na peníze a nekončící starost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.17 23:04

Vše by jsme si dělali sami, na tom by se dalo něco ušetřit, otázka je kolik a hlavně aby se to vyplatilo :nevim: Jestli by to nebylo lepší,,strhnout,, a postavit něco nového :think: ale ta roubenka má svoje určité kouzlo, nevím jak to popsat jsem blázen já vím :D

• Nahlásit
  • Citovat
3040
24.3.17 23:04

…rekonstruovala jsem chalupu, sice větší ale odhad byl 700 tis… no ve finale skoro 2 miliony… bohužel ja tu chalupu strhnout nemohla protože do toho kecali trochu památkáři..ale levněji by mě vyšlo to zbourat a postavit si tam srub… ale nelituju, miluju to tam a beru to jako moje životni dilo jelikož an to padly me životni uspory:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3040
24.3.17 23:05
@Anonymní píše:
Vše by jsme si dělali sami, na tom by se dalo něco ušetřit, otázka je kolik a hlavně aby se to vyplatilo :nevim: Jestli by to nebylo lepší,,strhnout,, a postavit něco nového :think: ale ta roubenka má svoje určité kouzlo, nevím jak to popsat jsem blázen já vím :D
…roubenku jooo..ale postav si novou z novyho dřeva…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1034
24.3.17 23:07

Také záleží na tom co od toho chcete… Trvalé bydlení? Tak to chce více peněz na rekonstrukci. Jako chaticku asi ne, když píšete o zaměstnání…
Ale občanská vybavenost je docela pestrá.
Vždy záleží na nárocích a financích. Vysoké nároky - nákladná rekonstrukce. Nízké nároky - levnější rekonstrukce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.17 23:08
@axelina píše:
Ja bych za ty prachy taky hned koupila… ale musíš počítat s tim že pokud je ve dřeve nejaka dřevomorka nebo kazná houba což na první pohled nejde bohužel zjistit… bude to muset jit podle mě celý pryč a budes mít akorat zakladovou desku - jestli tedy ta roubenka ma zaklady(??)..levneji by asi vyšlo opravdu to zbourat a postavit tam malý srub..to ošetřování stareho dřeva není zadna sranda ani finančne ani technologicky.. každopadne i za parcelu je to super cena…kde to leží ta chaloupka v jake oblasti?

A právě, toho se bojím jak čert kříže(dřevomorka a další neřád :poblion: )
Má základy právě :)
Oblast HK ;) :)

• Nahlásit
  • Citovat
24.3.17 23:12

Finančně se Ti rozhodně nevyplatí a Ty cifry, které píšeš, mi nepřijdou reálné. A připrav se na to, že jak budete rekonstruovat, bude zjišťovat další a další „problémy“.

Ale jinak Tě chápu, ono jde o Tvé/vaše nastavení. Každý máme určité priority. Já bych třebas brala. A to píši z pohledu člověka, který už nějakou zkušenost má, když jsme kupovali dům :srdce: xy lidí řeklo „strhnout“ 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5049
24.3.17 23:13
@Anonymní píše:
Právě do toho vložit penízky ale jak píšu, jen půl mega základní rekonstrukce určitě :roll: a dalších půl mega na vybavení :?

Něco podobného momentálně řešíme, chceme z bytu do domu, můj táta je stavař a řekl, že cenu má opravovat pouze roubenky, které jsou stále nebo aspoň pravidelně obývány, jinak je to past na peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama