Koupit nové auto nebo ojeté?

30.6.15 13:39

Koupit nové auto nebo ojeté?

Dobrý den, zajímala by mě vaše zkušenost, doporučení nebo rada. Uvažujeme, že si pořídíme auto. manželka by spíše vybírala ojeté auto, zatímco já preferuji auto nové. Máte někdo přehled, zda se v dnešní době vyplatí koupit nové? Díky moc za vaše náměty. Cenový strop, který máme na nákup auta je 350 000Kč (pokud prodáme staré auto za 100 000kč).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6094
30.6.15 13:42

@FrantiXXL ojeté, koupit nové se prostě nevyplatí podle mě, jeho hodnota okamžitě klesá, ale zase je výhoda v servisování, záruce a podobně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16011
30.6.15 13:48

Nove

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
30.6.15 13:49

@FrantiXXL nové auto je zbytečné, než sjede z linky, spadne jeho cena o 50 tis, jen to hvízdne. Ojeté good, pokud víš, co chceš a kde hledat. My auta měníme jak ponožky, nové ale fakt ne.. zbytečně vyhozené prachy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.15 13:49

Nedávno jsem to řešila s manželem, nevyplatí se. Auto okamžitě ztrácí na hodnotě..ten den ho koupíš a druhý den už ho za stejnou cenu neprodáš. Pokud nové, tak předváděčku s pár tisíci najeto…tam se dá cena sklepnout slušně…

• Nahlásit
  • Citovat
6094
30.6.15 13:51
@Anonymní píše:
Nedávno jsem to řešila s manželem, nevyplatí se. Auto okamžitě ztrácí na hodnotě..ten den ho koupíš a druhý den už ho za stejnou cenu neprodáš. Pokud nové, tak předváděčku s pár tisíci najeto…tam se dá cena sklepnout slušně…

tak zrovna předváděčku bych si nekoupila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.15 13:51

Nové se nevyplatí.
Ojeté auto je potřeba dobře vybírat, aby se člověk nenapálil. Musí se počítat s nějakými servisními náklady.

My kupovali jeté auto v Německu, manžel vybíral dlouho a pečlivě. Ale u nás je výhoda, že i nová auta s diagnostikou umí manžel servisovat, má to jako koníčka. Nové auto pro nás tím pádem vůbec nemá význam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
30.6.15 13:53

Tak asi záleží, co chcete za auto. ;) Ojetou Kiu bych třeba nekupovala, Škodovku nebo VW klidně… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9156
30.6.15 13:54

Nové se nevyplatí, ale je to radost a minimálně dva roky bez starostí díky záruce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
30.6.15 13:59
@malinika píše:
Tak asi záleží, co chcete za auto. ;) Ojetou Kiu bych třeba nekupovala, Škodovku nebo VW klidně… ;)

záleží na motoru, né na značce :mrgreen: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
30.6.15 14:04
@FrantiXXL píše:
Dobrý den, zajímala by mě vaše zkušenost, doporučení nebo rada. Uvažujeme, že si pořídíme auto. manželka by spíše vybírala ojeté auto, zatímco já preferuji auto nové. Máte někdo přehled, zda se v dnešní době vyplatí koupit nové? Díky moc za vaše náměty. Cenový strop, který máme na nákup auta je 350 000Kč (pokud prodáme staré auto za 100 000kč).

jedine nove :pankac: vždy kupujeme nove po 3 letech jak moje, tak manzelovo :kytka: staršímu bych neverila v jakymu bude stavu a cekala co s emi na nem vysype navíc staceny kilometry, skryte vady atd :roll: dneska uz ty ceny nejsou jako byly drive a daji se sehnat za dobře kor když jim tam nechate stare :kytka:

• Citovat
  • Upravit
5730
30.6.15 14:07

@martina.se Tak co vím, tak zrovna Škodovka a VW mají mít motor stejný… :nevim: Ale zas na druhou stranu, auto není jen o motoru. Mám zkušenost se starším Oplem (kupovaným po záruce) a opravdu to nebyla levná sranda - třeba náhradní díly byly nehorázně drahé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3307
30.6.15 14:09

Ojeté. Jakmile přejedeš s novým bránu z výroby letí jeho cena rapidně dolů. My koupily ojeté-ale najeto jen pár km, super-stav jako nové a kdyby do nás letos nevletěl náklaďák tak je nové pomalu doposud. A neměli jsme s ním sebemenší problém 9 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
30.6.15 14:10

Tak zalezi jake auto a v pripade ojetiny, kde by se kupovalo atd. pokud by melo byt z ceskeho bazaru, tak bych do ojeteho nesla.
kupovali jsme jedno ojete a jedno nove a za to, co stoji udrzba toho ojeteho, jsme mohli mit i to nove.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.15 14:11

Mě se teda fascinuje, proč se chlap ptá na nákup auta na serveru převážně pro matky. Ještě pochopím, když se tady zeptá žena „kámošek“ 8o Nechápu.

Já osobně bych do nového nešla. Chce to pečlivě vybrat vymazlenou ojetinu spolehlivé značky a udělat základní servis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama