Koupit nový NTB, když starý ještě funguje?

afghani
25.3.17 12:18

Koupit nový NTB,když starý ještě funguje?

Ahoj holky, vždy mi tak super poradíte, tak jdu zase s prosíkem :-):byl tu dnes technik kvůli notebooku, kousnul se mi, kolidoval vzájemně antiviŕ a ovladače. Znovu mi doporučoval koupit místo staršího Aceru (mám ho tak 9,10 let)nový notebook (ne u něj, nic by na tom nevydělal, nenutil mi koupi z toho důvodu). Starší notebook ale funguje. Můj kamarád dělá do počítačů a ten zase říká, že by koupi nehrotil, ne že bych na koupi neměla, ale ví, že NTB je můj denní prac. nástroj, vydělává mi, jsem na něm hodiny, a tady už ho mám přesně „osahaný“,popaměti vím co a jak (a mám ho ráda :-) ). Říká také, že když se něco kousne jako dnes, stane se to na novém i na starém. Je stále rychlý, závady neprojevuje, jen ho dám občas vyčistit a dnes se kousl viz výše. Kupujete nový notebook, až když odejde starý? Používám pochopitelně i smartphone, tablet, ale notebook je pro mě nejzásadnější. Můžete mi doporučit, kdo jste kupoval teď NTB, jaký používáte? Používám výhradně na psaní a připojení k netu, občas drobné graf. práce. Dík :kytka:

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

25.3.17 12:23

Kupuji cca co dva roky. Používám Maca. Manžel je it a dost si potrpi na nove stroje :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42336
25.3.17 13:02

@afghani používám noťas do té doby, dokud mi vyhovuje. Nevidím důvod proč nějak pravidelně měnit, když ten stávající je ok. Pokud ti vyhovuje, máš pořádně zazálohováno (kdyby umřel), tak v pohodě. Používám zn. dell.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.17 13:10

Vubec takove veci nove nekupuji. Je to nevyhodne, nejsou to veci ktere stoupaji na cene.
Ja mam jeden jiz 10 let, take vzdy „natuneny“ od kamarada IT.
Jinak mam PC i v praci, takze nemam potrebu resit svuj.

Manzel ma ale APPLE I MAC a ma ho uz 7 let a ver nebo ne, stale jede jako kdyby byl vcera koupeny. Za celou dobu neotreboval ani jedinkrat servis. Kdyz ho nechas pul roku zavreny a otevres ho po pul roce, stale jede stejne, zadny problem.
Kdybych chtela investovat do pocitacu, radeji koupim I MAC, nez nejake windowsy kazdy rok dalsi a dalsi a jeste kupovat antiviry.
To je business pro vyrobce :)
Ale chapu ze lidi kteri jsou do toho blazni tak se jim libi porizovat nove a modernejsi veci. :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3886
25.3.17 13:17

Pokud se jedna o jednorazove kousnuti, nemenila bych. Menila bych, pokud by se zacal zpomalovat a nepomohla by preinstalace, pokud by se prehrival, nefungovaly klavesy atp.
Chapu, ze pro ajtaka je uz tvuj NTB nevykonny, ale pokud Tobe staci, neni duvod menit. Jen bych dukladne zalohovala data.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42336
25.3.17 13:27

@Ghanaian Princess tak spotřební zboží ani nemůže stoupat na ceně, že :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59139
25.3.17 13:29

Manzel notebook co 2-3 roky meni, ja pak podedim ten jeho stary. 9-10 let stary notebook je uz dost, taky bych investovala do noveho. Manzel si ted porizoval dell, ma i dotykovou obrazovku, jinak jsem se o nej nestarala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
25.3.17 13:35
@Ghanaian Princess píše:
Vubec takove veci nove nekupuji. Je to nevyhodne, nejsou to veci ktere stoupaji na cene.
Ja mam jeden jiz 10 let, take vzdy „natuneny“ od kamarada IT.
Jinak mam PC i v praci, takze nemam potrebu resit svuj.Manzel ma ale APPLE I MAC a ma ho uz 7 let a ver nebo ne, stale jede jako kdyby byl vcera koupeny. Za celou dobu neotreboval ani jedinkrat servis. Kdyz ho nechas pul roku zavreny a otevres ho po pul roce, stale jede stejne, zadny problem.
Kdybych chtela investovat do pocitacu, radeji koupim I MAC, nez nejake windowsy kazdy rok dalsi a dalsi a jeste kupovat antiviry.
To je business pro vyrobce :)
Ale chapu ze lidi kteri jsou do toho blazni tak se jim libi porizovat nove a modernejsi veci. :potlesk:

Co to je za nesmysl? Jednak srovnávat značku výrobce s operačním systémem je fakt cool nápad :D :D a jednak nový noťas s Windows každý rok a nutnost antiviru? Ehm… pokud člověk není úplný lempl, tak antivir nepotřebuje. Vždy je to primárně jeho chyba, že se počítač zaviruje.

Jinak k tématu, @afghani měň jak uznáš za vhodné. My měníme po 5-6 letech primárně kvůli výkonu. Zásek může vzniknout z vícero důvodů, pokud je to problém s vnitřnostma, tak stačí vyměnit ten konkrétní díl. Ale pokud je noťasu 10 let, tak ten posun tam bude markantní i pro obyčejnou kancelářskou práci, tak to zvaž :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
afghani
25.3.17 15:38

Dik :kytka:

• Citovat
  • Upravit
afghani
25.3.17 16:57

Tak uz se zase kousl…objednala jsem novy.jen otazka od laika, mam kupovat k nemu novy balicek office? ze stareho to z inst.cd nenainstaluji? dik

• Citovat
  • Upravit
26.3.17 06:48

@afghani - Promiň, ale pokud nemáš antivir, tak se Ti asi bude kousat. Nevím, kdo Tě přesvědčil o takové stupiditě ale očividně to nefunguje.
Bez antiviráku je comp stejný jako auto bez motorového oleje. Chvíli to auto jede a potom už nikdy protože se navěky zadře motor. Čas jsou peníze a proto se rozhodně oplatí si pořídit antivirák než pořád měnit HDD anebo celej comp a pořád něco přeinstalovávat. Takže řídit se heslem: Že risk je zisk je totální stupidita v případě vynechání antiviráku v compu. Jak vůbec víš, že zrovna teď tam nemáš vir? Ale dá se to vyřešit i tak že mít doma comp na parádu a zapnout ho jednou za světelný rok. Anebo nekupovat žádnej pc jestli si někdo myslí že mu antivirák bude zatěžovat RAM. Tak to potom at si odinstaluje i windows a at čumí na černej monitor a nebude mu RAMku zatěžovat už nic. Dnes existují antiviráky které dokonce RAMku udržují na vysokém výkonu a dokonce zvyšují výkon compu. A když někdo nechce investovat do antiviru tak at si nějakej stáhne z netu. Je jich hodne. I free verze i full verze. Dneska každý průměrný užívatel compu souhlasí s tím že zabezpečení počítače je jedním z priorit pro pořádek v počítači. A hlavně tehdy když je člověk denně na netu, kde jsou viry naprosto každé stránce. To bys nemohla kliknout ani na prd. Takže moje heslo: Bez antiviráku ani nezapínej comp.

Tvoji poznámku na I mac vs Safari ignoruji, sama víš, jak jsem to myslela, a zbytečně používáš sakrasmus.

Hodně štěstí s počítačem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42336
26.3.17 08:56

@Ghanaian Princess ty jsi hustá :lol: Hele budeš se divit, ale co mám 10tky, tak antivirák nepoužívám, mám tam ten jejich, co je součástí. Běžné antiviráky používat nesmíme, kolidují s firemními aplikacemi. Jsem denně na netu, pracuju na něm x hodin… a žiju. Bez virů :pankac: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.17 09:27

@Moise - Nechtěla jsem být drsná :) v tomhle máš ovšem pravdu, na Windows10 se vztahují kompletní balíčky včetně antiviru který je už zdarma k windowsu, stejně jako další programy.
Protože se ale autorka ptá, jestli může použít svůj starý balíček Office, počítám ře desítku nemá, jinak by nepotřebovala CD.

Chápu, v práci jsou předpisy o tom, jaké aplikace můžete používat a nepoužívat. Ale pokud je to firemní počítač, tak by se o zabezpečení stejně měla postarat IT, teda z mé zkušenosti. Ale nevím jak to všude chodí. Ale pochybuji, že nemáš na firemním pc nainstalované žádné zabezpečení, obzvlášť pokud pracuješ např. s daty zákazníků.. Tak tam určitě mají nějaky program o kterém nevíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42336
26.3.17 09:51

@Ghanaian Princess když si kupuje nový počítač s windowsy, tak tam desítky má a nemá smysl to řešit. Ale ona se ptala na officy, ne na antivir 8o

U nás je to dost specifické, počítač je můj, ale máme firemní podporu co se týče aplikací, ale o noťase se nikdo z firmy nestará. Tudíž žádné jiné zabezpečení než je v w10 tam nemám. A ani nemůžu mít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
26.3.17 11:24

@Ghanaian Princess co s tím antivirem furt máš? Kvalitní zabezpečení už bylo i na Windows 8, antiviry ale nebyly potřeba už na 7, protože reálné stačí u toho trochu přemýšlet a nestahovat každou blbost. A ještě to přirovnat k motorovému oleji :lol: fakt jsi mimo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama