Koupit pozemek s dráty el. vedení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Luciik1
Povídálka 14 příspěvků 15.08.18 23:58
Koupit pozemek s dráty el. vedení?

Ahojky, máme možnost koupit pozemek za doboru cenu, ale má dráty vn konrétně 22kv nad kousekm pozemku. S ochranným pásmem apod počítáme, za tu cenu to stojí. Je celkem velký, takže zbyde i dost místa mimo ochranné pásmo pro garáž a jiné věci. Spíš by mě zajímalo, jaká je třeba šance, že spadne drát na zem? Dům bude daleko za ochranným pásmem, ale přece jen na té zahradě se bude kosit i pod dráty a děti si tam budou hrát. Začla jsem si víc všímat a pozemků takových je kupodivu hodně. Ale pořád nad tím přemýšlím z bezpečnostního hlediska. Budu ráda za jakoukoliv připomínku. :andel:
Děkuji :kytka:

Reakce:

Janli
Kelišová 6046 příspěvků 9 inzerátů 16.08.18 00:23

No tak nám spadl na zahradu celý sloup 22kv, ČEZ jaksi zanedbal údržbu. Zážitek nic moc. Máme vedení přímo za domem a už bych do toho nešla. Dráty můžou spadnout při velkém větru, sami od sebe nepadají. Co mě ale vadí nejvíc, je drnčení. Prakticky pořád je to slyšet.

Luciik1
Povídálka 14 příspěvků 16.08.18 00:34

Uf, tak to je masakr. Je fakt, že ČEZu a jejich přístupu už mám ted plné zuby :/. Já právě myslela, že dráty spandou, když na ně spadne třeba strom při bouřce, ale i při větru to moc dobrý pocit nemám. A někde jsem slyšela, že při nějkém zkratu by se mělo vedení vypnout, ale to při spadlém drátu asi neplatí co?

Janli
Kelišová 6046 příspěvků 9 inzerátů 16.08.18 00:50

Chvíli to trvá než se to vypne. Nevypíná se to samo, ale obsluha na základě signalizace poruchy. Aby dráty spadly, musí jít o vichřici, jen tak se neurvou. Pokud vám na pozemku stojí betonový nebo železný sloup, není se moc čeho bát. Pokud je tam dřevěný tak jedině prudit Čez, aby ho vyměnili. Pokud máte pozemek o velikosti pár tisíc metrů a dům a užívané plochy jsou od vedení daleko, tak bych do toho šla, ale pokud je to jen kolem tisíce, tak ani náhodou. Sedm metrů od posledního drátu je ochranné pásmo a to ukrojí pěkný kus zahrady, navíc čez prudí kvůli každé blbosti. O náhradu škody jsme se s nima museli dohadovat, a že by se někdo omluvil, tak to bylo sci-fi.

35ja
Kecalka 402 příspěvků 16.08.18 05:08

Dobrý den,moji rodiče mají na pozemku u baráku také sloup,žijí tam přes 40 let a nikdy žádný problém nebyl oni od ČEZu jezdí pravidelně a všechny sloupy se kontrolují..po dobu mého bydlení s rodičema jsem si nikdy ani nevšimla nějakého drnčení nevšimla a to jsem byla opravdu pořád venku na zahradě…teď když přijedu na návštěvu tak pod sloupem parkují a ani si nevsimnu že tam je,máma má u něj zasazené kytky a keřík.jinak dříve ta parcela byla laciná,kvůli tomu sloupů ji nikdo nechtěl,musím říct že pro nás dobrá volba :mrgreen: :palec: …naši mají patrový barák s krásnou přírodou kolem.

35ja
Kecalka 402 příspěvků 16.08.18 05:13

Jinak s manželem bydlíme na samotě máme novostavbu a na polích za barákem máme obří sloupy.., když procházím pod nima se psem tak ty ano hučí…kór když mrholi, ČEZ tam jezdí několikrát do roka a sloupy se kontrolují

Verun83
Echt Kelišová 8769 příspěvků 33 inzerátů 16.08.18 07:05

Bydlime u dratu, sloup maji sousedi. Nic tu nehuci. Trochu nas to omezuje pri vysadbe stromu, pod draty a v okoli nemuze byt nic vyssiho nez na 2m tusim.

Havran007
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 16.08.18 07:07

mám sloup kousek od ložnice a taky to neslyším. Ale může to být individuální. Ty staré budou možná hlučnější.

Luciik1
Povídálka 14 příspěvků 16.08.18 11:37

Super, děkuji všem za odpovědi. Tak nad tím hodně uvažujeme, právě ta cena je super. A s ochranným pásmem i s tím, že tam pod dráty toho moc nedáme počítáme, ale tak se tam něco nasadí, jak zmiňuje 35ja ;) Já měla strach hlavně, aby dráty nespadly, ale když nad tím tak přemyšlím to bych nesměla ani na pole kam ted chodíme venčit pejska a těch drátů tam je. Tak jste mě uklidnily trochu :hug:

joli31
Kecalka 311 příspěvků 16.08.18 12:06

Sousedka má, musí tedy nechat, nebo spíš čez, pravidelně prořezávat jeden strom. Za dobu co tu bydlím nic nespadlo.

35ja
Kecalka 402 příspěvků 16.08.18 12:39

Opravdu se toho nebojte :palec: takovejch pozemků je hodně

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >