Koupit řadovku v zástavbě?

2137
včera v 09:39

Koupit řadovku v zástavbě?

Ahoj holky, nějaký čas s manželem uvažujeme o koupi (stavbě) domu. Vzhledem k tomu, že ceny pozemku (pokud už vůbec nějaký k dispozici je) jsou dost vysoké - 1500-3000 Kč/m a vzhledem k tomu jak vysoce stoupají ceny domů, jsme se představy začali pomalu vzdávat. Nyní se nám nabízí koupit řadový domek situovaný přímo v městské zástavbě (bavíme se o sídlišti s aglomerací desetitisíců obyvatel, takže v žádném případě žádná samota). Pro hovoří to, že bychom vlastně zůstali ve městě a tím odpadají náklady na druhé auto, nutnost vození dětí do školky, školy, obchody za rohem apod. Nevýhoda je relativně malý pozemek (ale my nejsme žádní zahradníci, v podstatě nám jde o „výběh“ pro děti a o nějaké to naše posezení). Já nevím vlastně na co se chci zeptat, ale je tady někdo v podobném bydlení? V podstatě kupujeme dvoupodlažní byt s obrovskou terasou, ale za cenu domu s obří zahradou. Tak já nevím, jít do toho? Stávající byt máme hezký, velký, ale hned u rušné hlavní cesty a vyžití pro děti moc není :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5973
včera v 09:42

Já byl do toho klidně šla, řadovky mi nevadí. Záleží také na lokalitě okolí a vyžití pro děti. Pokud vám všechno toto vyhovuje, tak bych to brala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1636
včera v 09:48

Ne nechtěla bych… Lepší je mít svůj domek svoje soukromí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53485
včera v 09:58

Tak z bytu to bude vždycky polepšení a pokud nejste extra zahradníci, na výběh to stačí. Já bych do toho šla, taky u nás máme takové pěkné menší domečky, ale naposled se jeden prodával za 15 mega, tak si nechávám zajít chuť :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1129
včera v 10:06

Já bych to brala. Pokud teda nemáte do budoucna už možnost stavět. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
včera v 10:08

Šla bych do toho, pro soukromí si kolem plotu vysázíte živý plot a bude dobře 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6545
včera v 10:09

V klidu bych dotoho šla. Ona velká zahrada taky není zadnej vejvar. My teď prodáváme 3/4 zahrady protože to nestíháme, nechceme opečovávat. Místo toho radši někam pojedeme. Pokud tam je místo pro sezení, bazén/houpačku/pískoviště, šla bych dotoho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
včera v 10:20

Ja jsem asi spatny vzorek (potrebuji soukromi, samotu, lesy, velikou zahradu) ale kamaradka sla do podobneho a je stastna. Maji malinkou zahradku na posezeni a gril mala tam ma bazenek se skluzavkou. Maji vse co potrebuji.
Jen si spocitej ze provoz bude drazsi nez veliky byt (hypoteka+zalohy+si sama platis veskere opravy, ktere by jindy sly z fondu oprav celeho domu). Napr nas nova strecha vysla na skoro pul mega

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1796
včera v 10:43

Já bych to brala, ale jsem bytový typ, nechtěla bych barák a zahradu (velkou) už vůbec ne. Nemusela bych říkat „nedupej, neskakej, pod nama bydlej lidi, neřvi na chodbě, nebouchej do topení“, na pidizahradku bych dala pískoviště, houpačku a trampolínu, v létě malý nafukovací bazének.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64236
včera v 10:47

@baracudas za mě řadovka nee.. Nula soukromí, je to jak panelák, chytnes blbce vedle sebe a jsi v háji.. My máme ve vesnici defakto dlouhou radovku, prostě domy nalepené na sebe, ale.. Je nás tu 5.5, domů 10 na každé straně ulice, půlka z toho luftaci.. A hlavně máme každý udělané hospodářské budovy ve dvoře, tím pádem naprosté soukromí.. Klasická řadovka je na houby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
včera v 10:53

My tam bydlet nebudeme. To si musíte rozhodnout sami. Dejte si dohromady + a -.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2157
včera v 11:05

Určitě lepší než byt, pokud se vám domek líbí, lokalita vyhovuje, brala bych to. V bytu mas sousedy všude, tady jen vedle, plus mas zahrádku, děti vlastní místo na hraní, a jestli je blízko i škola, tak není o čem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
včera v 11:06

Určitě ano, řadovky ve městech jsou fajn :) Venkovní posezení na kafe, večeři, oběd s rodinou. Děti mohou běhat venku a přitom je máš stále na očích. Pokud jsi zvyklá v bytě a ve městě, tak tohle ti určitě bude vyhovovat a budete spokojení. Pro někoho z vesnice, co má rád svojí zahradu, pěstování zeleniny a vlastní vajíčka to určitě není. Ale jestli ti stačí pár bylinek a kytiček, tak je to i do budoucna skvělá investice, co se nejspíš nebude opakovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3823
včera v 13:28

Ideálně kdyby to byl krajní dům radovky. Jinak je to neco mezi domem a bytpvkou, záleží tam na sousedech, víc je slyšíš apod. Ja bych do toho šla, nerada ztrácím čas dojizdenim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2137
včera v 13:36

@Elishka1 Je krajní, takže sice je to mínus soused, zase je ale neblíže cesty :nevim:
Holky, asi do toho jdeme. Nic lepšího by nás už nemuselo potkat a tak co…přinejhorším to můžeme prodat a jít zpátky do bytu :mrgreen:. Mi úplně stačí jak psaly holky výše, nějaká prolézačka pro děti (je tam, současný majitel sám vyrobil), dokoupí se nějaká menší trampoška, pískovišťátko, nafukovací bazének a jsem spokojená. Nám s manželem stačí zasřešená pergola s posezením a gril. Možná se hecnu a pustím se do bylinkového záhonku a to je tak vše :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat