Koupit si nový iPhone? Mám z toho výčitky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.12.21 15:05

Koupit si nový iPhone? Mám z toho výčitky

Ahoj,
trochu se stydím a chodí sem pár členů rodiny, proto anonym. Chtěla bych si koupit nový telefon - konkrétně iPhone 13pro. Mám XS, nosím ho celou dobu v obalu se sklem, pečuji o něj, takže bych ho mohla třeba za 8k prodat. Nový iPhone bych mohla mít bez daně, čili za 26k. No jenže, stejně mám strašné výčitky, že to nepotřebuji, že je to rozmar, jestli místo toho nekoupit něco do domácnosti (i když si myslím, že vše máme a do dvou let plánujeme stavět). Měsíčně si šetřím cca 7-10k, je pravda, že do toho pak sáhnu na dovolenou třeba, nebo na ten nový mobil. No nevím, poraďte, možná jsem jím jenom moc unešená a je to uplná blbost. Díky :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1.12.21 15:08

Já mám růžový MacBook. Taky bych mohla mít notebook se stejnými funkcemi za mnohem míň peněz, ale prostě svůj růžový MacBook jsem chtěla dlouho a už ho mám asi rok a pořád se mi moc líbí, dělá mi radost každý den, jak je krásnej a funkční. Jestli to budeš mít taky takhle, tak si proboha udělej radost, pracuješ a vyděláváš.

Něco jinýho je kupovat si Apple na efekt na splátky, to nikdy nepochopím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
532
1.12.21 15:19

Souhlasím… žijeme jen jednou a je dobrý si jednou za čas udělat radost a dopřát si něco pro potěšení. Pokud na to máš a finančně nestrádáte, tak co :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
1.12.21 15:19

Asi nikdo ti neřekne, jakou by to pro tebe mělo mít hodnotu. :) Cena je jedna věc, jak ho využiješ a jak velkou radost ti přinese druhá. Pokud ho chceš a fakt cítíš že ti bude dělat radost tak ty peníze neřeš a kup si ho. :kytka: Ne všechny věci si kupujeme, protože to má smysl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1435
1.12.21 15:23

Koupila bych kvůli fotkám jinak cokoli od Applu nemusím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27413
1.12.21 15:23

Kup si ho, člověk si musí sem tam udělat radost :) ja bych ho teda nechtěla, pro mě zbytečnost, ale zas utratim za jiné věci, co mi dělají radost :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11934
1.12.21 15:30

Já razím heslo, když na to člověk má, tak proč si to nekoupit. Pokud na něj nasetris tady za 3 měsíce, tak není o čem. Klidně si jej kup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23075
1.12.21 15:34

Za telefon bych v životě takové peníze nedala, za mě úplná zbytečnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5415
1.12.21 15:35

Máte děti? Pokud ne, kup si ho, s dětmi už si tolik radost dělat nebudeš. Pokud jo, kup si ho, ať si taky uděláš nějakou radost :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9017
1.12.21 15:39
@jita22 píše:
Máte děti? Pokud ne, kup si ho, s dětmi už si tolik radost dělat nebudeš. Pokud jo, kup si ho, ať si taky uděláš nějakou radost :)

No to ti teda úplně nevím. :mrgreen:
Já dítě mám a novej iPhone si kupuji jednou za cca 1,5 roku. :mrgreen: Max ho mám dva roky a šup novej. ;)

Zakladatelko máš na něj? Kup si ho! Proč ne?
Já nechápu takové to kupování telefonů na splátky. Ale když na něj máš ….

Užij si ho :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5415
1.12.21 15:43
@Šmoulice píše:
No to ti teda úplně nevím. :mrgreen:
Já dítě mám a novej iPhone si kupuji jednou za cca 1,5 roku. :mrgreen: Max ho mám dva roky a šup novej. ;)

Zakladatelko máš na něj? Kup si ho! Proč ne?
Já nechápu takové to kupování telefonů na splátky. Ale když na něj máš ….

Užij si ho :srdce:

Ale tak nekaž mi to :) Já si jdu vždy něco koupit a najednou koukám, že mám místo toho něco pro děti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9017
1.12.21 15:44
@jita22 píše:
Ale tak nekaž mi to :) Já si jdu vždy něco koupit a najednou koukám, že mám místo toho něco pro děti :)

Tak to se mi stává taky často. :mrgreen:
Ale umím odměnit i sebe. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5415
1.12.21 15:46
@Šmoulice píše:
Tak to se mi stává taky často. :mrgreen:
Ale umím odměnit i sebe. :lol:
:palec: :kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1198
1.12.21 15:58

Jestli i pak budes mit na najem, tak si ho kup… Proč ne, zijeme jenom jednou. Osobne moje hodnoty jsou uplne nekde jinde, nez mit nejnovější Iphone…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
1.12.21 16:04

Tvoje peníze, tvoje věc. iPhone xs fotí na dnešní standard děsně (ve své kategorii; víceméně jako mobily za cca 5 000), takže úplně zbytečný luxus to není. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat