Koupit velkou postel pro dítě s příchodem sourozence?

2168
16.3.21 17:06

Koupit velkou postel pro dítě s příchodem sourozence?

Holky,

poraďte prosím. V době narození druhého dítěte bude prvorozenému 15 měsíců a my teď doma řešíme otázku - máme koupit druhou dětskou postýlku nebo tu po synovi nechat pro novorozeně a synovi koupit už klasicky velkou postel se zábranou?

Kdy jste dali dítě do větší postele? Syn je cestovatel v noci, potřebuje kolem sebe hodně místa a taky se bojím, že když budou mít pokoj spolu, aby nevylezl z postele a nešel třeba dloubat novorozeně do očička :lol: a tak celkově, jak řešit když půjdu třeba na WC apod., protože v případě postele ho nebudu mít kam na chvíli dát. Nechávat je spolu?

Děkuji :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2168
16.3.21 17:08

A popřípadě jakou postel jste kupovali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
16.3.21 17:15

Tak to zalezi opravdu na povaze starsiho. Kdyz uvadis strach, ze by mladsiho dloubal.
Ja bych ve vasem pripade tuhle ohradku nechala i nadale jemu a miminko by dostalo stejnou. Bude to asi bezpecnejsi.
Myslim, ze je az do 3 let veku, tak to ted nemusite minimalne dalsi dva roky resit.
A k tem postelim - mame gazel. Kdyz je dite male, otocis ke zdi a az povyroste, otocis zpatky. Z jedne strany tam je totiz zabrana. Ma ulozny prostory, masiv, 90×200. Je krasna a super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.3.21 17:39

@alena1995 Naše dcerka má 13,5m a v postýlce stále je ale sourozence má už 10 letého, radši kup dvě postýlky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
16.3.21 17:45

Já bych určitě staršímu koupila velkou postel, další malá postýlka se mi už zdá zbytečná.
U nás šel starší do velké (90×200 se zábranou a přistýlkou) cca v 16 měs. (to ještě neměl sourozence). Teď to máme tak, že starší (už 3,5r ale) spí v pokojíčku sám (kdykoliv chce, může přijít do ložnice nebo tam jdeme spát my dle situace ale často spí hezky celou noc) a mladší je v postýlce v ložnici. Až trochu vyroste, pošupajdí k bráchovi.
Ze začátku bych je asi samotné nenchávala, dokud nevíš, jak budou na sebe reagovat, ať se neruší v noci a tak…
Otázka je, jak to máte s prostorem doma a co bude lepší i pro staršího.. mimino ho bude budit ale zas ať se necítí odstrčený.. :think:

Příspěvek upraven 16.03.21 v 17:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2494
16.3.21 17:46

U nás spí obě děti stále s námi, jak 3 leta, tak miminko, dětská postýlka zůstává nevyužitá.. Ale ve vašem případě bych taky koupila druhou dětskou postýlku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4235
16.3.21 17:53

@alena1995

Mám děti od sebe 17m. Postýlku přebralo miminko, starší spával ještě chvíli v manželské, ale jen chvíli, pak šel do normální postele (200×90) se zábranou. A byl nadšený. Skákal radostí, že má svou vlastní postel.
Kupovala jsem tenkrát patrovku, která se dá rozložit na dvě samostatné postele - říkala jsem si, že dva kluci na řádění patrovku časem ocení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19784
16.3.21 21:52

To je takove hranicni no, ja syna naucila na juniorskou postel ve 20 mesicich, 2 mesice predtim, nez se narodila segra, ale zvladl to absolutne v pohode a nebyl zadny problem, aspon pak k ranu mohl prijit sam za mnou do loznice, chodil kolem 5 a jeste na hodinu, hodinu a pul usnul u mě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318
16.3.21 21:58

Ahoj, řeším právě to samé :mrgreen: staršímu synovi budou 2 roky když se brácha narodí. Když jsme na návštěvě u rodičů tak malej spí na normální posteli, ale občas si v noci sleze a jde si hrát :mrgreen: miminko bude spát se mnou v obýváku a staršího nechám v pokoji, ale bojím se aby si neprivlastňoval bráchovu postýlku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
358
18.3.21 08:20

Druhou dětskou postýlku, máme děti 24 měsíce od sebe. Syna jsem přesunula do velké cca měsíc a půl před porodem a překvapivě úplně bez problémů. Ale jak zaregistroval, že mimino jde do jeho bývalé postýlky, byl z toho úplně na nervy a museli jsme koupit ještě jednu. Nakonec si v dětské pobyl ještě půl roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat