Kouření 1x denně v kojeni

Anonymní
6.12.18 21:57

Koureni 1x denne v kojeni

Ahojte holky moc se omlouvam za anonym.. mam otazku prosim nesud te me ale chci se je zeptat nevadi ze kourim 1 cigaretu denne po kojeni? Vite citim se spatne vuci male ma 2 mesic 8) e a plne kojim.. nevim co ji to muze udelat. Prosim chtela bych vedet nasledky co se muze nedej boze stat dekuji moc ;) a vim ze bych nemela kourit, ted toho lituji.ale chut je silna pomaha mito na stres atak. Jinak byla jsem silna kuracka pred otehotnenim. A jak jsem se dozvedela ze jsem tehotna hned jsem cigaretu zahodila a uz nekourila.. dekuji za odpovedi :mavam: a nejak sem zacala kourit… Protoze muj patrner kouri takze meto asi proto lakalo znovu zacit..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16847
6.12.18 22:03

Kup si iqos. Je v něm sice nikotin, ale aspoň tam není dehet a pod. mnamky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.18 22:07

Já jsem celkem silná kuřačka 9 let a rýpat nebudu ale spíše nechápu, co máte z té jedné cigarety. Buď je jich reálně víc, nebo nevidím důvod proč si i tu jednu už neodpustit. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.18 22:08

Jinak taky doporučuji alespoň tu elektronickou cigaretu. Nejsou v ní ty desítky škodlivin co v normálním cigáru a nesmrdí to. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.18 22:09

Me to tak staci ta jedna akorat ;) jako kourila bych vic ale tajim to doma prede vsemi takze asik proto.. :( :D aj skrz malou nemuzu vice

• Nahlásit
  • Citovat
1676
6.12.18 22:13

Já jsem kuřačka ale v těhotenství a kojení jsem s tím vždy přestala. A neumím si představit dát si aspoň jednu, neudržela bych se a sáhla po další :D já osobně jsem názoru že ta jedna opravdu neublíží :hug: (teď mě některé sežerou :mrgreen: )
A iqos nesedí každému. Přítel ji koupil a upřímně mi je z ní na zv..... 8o :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.18 22:14

Pokud kojíte, potom si dáte cigaretu a je tam alespoň 2 hodiny rozestup tak pochybuji, že to bude mít nějaké následky. Větší problém by byl, kdyby třeba bylo mimčo v zakouřené místnosti, což předpokládám není váš případ. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
750
6.12.18 22:21

Jsem nekuracka, vzdy jsem byla. Myslim, ze jedna po kojeni nic fatalniho neudela. Ale nechapu, proc, kdyz se vam podarilo behem tehotenstvi prestat, zacinate znovu? U jedne to dlouhodobe nebude,to si musite priznat, stejne jako ja nikdy nezustanu u jednoho ctverecku cokolady:D Ted vam kazdy rekne, ze jedna asi nic hrozneho neudela, tak to pak pri stresu budou dve, pak tri… Partner by vas mel podporit a aspon pred vami nekourit, at vas to nelaka. Mela byste si ujasnit, co chcete. Jestli chcete zacit opet kourit a nedokazete bez toho zit, tak radsi prejdete na UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.18 22:23
@Anonymní píše:
Ahojte holky moc se omlouvam za anonym.. mam otazku prosim nesud te me ale chci se je zeptat nevadi ze kourim 1 cigaretu denne po kojeni? Vite citim se spatne vuci male ma 2 mesic 8) e a plne kojim.. nevim co ji to muze udelat. Prosim chtela bych vedet nasledky co se muze nedej boze stat dekuji moc ;) a vim ze bych nemela kourit, ted toho lituji.ale chut je silna pomaha mito na stres atak. Jinak byla jsem silna kuracka pred otehotnenim. A jak jsem se dozvedela ze jsem tehotna hned jsem cigaretu zahodila a uz nekourila.. dekuji za odpovedi :mavam: a nejak sem zacala kourit… Protoze muj patrner kouri takze meto asi proto lakalo znovu zacit..
Řeším úplně to samé. Jen teda kojím už tři roky a půl… mladšímu synovi jsou skoro dva a v létě jsem taky zase začala jednu denně. Pořád si říkám jaký jsem blbec, jak to smrdí a vůbec ale manžel kouří a já se prostě večer těším že kluci usnou a já si tu jednu dám :oops: stydím se děsně no. Taky mám strach co malej. Musela jsem reagovat protože se nacházím ve skoro stejné situaci jen tedy malej je starší a není plně kojeny :nevim: jen vím že ta touha po tom je sviňa :(
  • Nahlásit
  • Citovat
750
6.12.18 22:28
@Anonymní píše: Řeším úplně to samé. Jen teda kojím už tři roky a půl… mladšímu synovi jsou skoro dva a v létě jsem taky zase začala jednu denně. Pořád si říkám jaký jsem blbec, jak to smrdí a vůbec ale manžel kouří a já se prostě večer těším že kluci usnou a já si tu jednu dám :oops: stydím se děsně no. Taky mám strach co malej. Musela jsem reagovat protože se nacházím ve skoro stejné situaci jen tedy malej je starší a není plně kojeny :nevim: jen vím že ta touha po tom je sviňa :(

A proc tedy neprestanete kojit, kdyz uz jsou synovi dva? Jestli kourite vecer a kojite v noci tak nejake zbytky v tom asi muzou byt, pokud kojite az rano, tak uz asi ne. Ale kdyz jste odkojila uz dva roky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3244
6.12.18 22:30

Souhlasim viz ostatni. Jedna asi neublizi. Nicmene nikdy nevis, az se v budoucnu ohlednes, zda alergie/astma apod nemaji nekde koreny…

Nicmene taky nechapu ze jedna cigareta?!? To je lepsi nic? S miminkem zahanis stres? Bude hur, navic pasivni koureni je horsi, mimco trochu od tebe, trochu od partnera.....vykasli se to a nekur!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2385
6.12.18 22:30

Dej si po kojeni 1 bígo pak pauza 2-3h ideal. Stane se prd. Nebo vecer dej um, pak si muzes dat cigo, dve a pak jen odstrikej, vylej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1754
6.12.18 22:38

Hele, jsi dobrá že jsi přestala alespoň v tom těhotenství. Spousta ženských to ani pro to dítě neudělá. A ještě když jsi s kuřákem. Já jsem teda bývalý kuřák a cuky mám i po letech, kdyby někdo koho vidím často kouřil, tak bych to nevydržela. :oops: Takže za mě klobouk dolů a věřím, že si časem zvládneš dát jen jednou za čas, když tě něco rozčílí, když už ses dostala takhle daleko ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11876
6.12.18 22:42

Vadí to. Jak dítěti, tak vám. Tak vašemu rozpočtu.

Vaše dítě bude mít daleko pravděpodobněji astma, bude častěji nemocné na dýchací cesty a výrazně vyšší riziko bolesti uší.

V dospělosti pak pochopitelně vyšší riziko rakoviny

Vy kvůli tomu máte horší pleť a zuby, zhoršuje to stav srdce a třeba taky křečových žil, máte horší imunitu, je to z vás cítit (je - nenalhávejte si že ne a že je to jen jedna), řídnou vám kosti a ničíte si trávení.

Pokud jste v těhotenství dokázala nekouřit, tak teď to zvládente taky.

Především si musíte uvědomit, co vám ta cigareta dává - klid? energii oproti únavě z mateřství? Snižuje úzkost? Nebo něco jiného?

No a pak se naučte si tu potřebu naplnit něčím jiným, než je cigareta.

@Micaella22 píše:
Dej si po kojeni 1 bígo pak pauza 2-3h ideal. Stane se prd. Nebo vecer dej um, pak si muzes dat cigo, dve a pak jen odstrikej, vylej.

Lžete sama sobě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.18 22:50
@marka123 píše:
A proc tedy neprestanete kojit, kdyz uz jsou synovi dva? Jestli kourite vecer a kojite v noci tak nejake zbytky v tom asi muzou byt, pokud kojite az rano, tak uz asi ne. Ale kdyz jste odkojila uz dva roky…

Protože si říkám že mu to kojení přeci jen pořád hodně dává, jak zdravotně tak citově. Přeci jen i po porodu říkají matkám kurackam ať hlavně kojí, že i přes to je mateřské mléko prospěšnější :nevim: mám v plánu ho odstavit na jaře, to mu budou dva..
Teď jsem čtrnáct dní nekouřila a teď zase jedno denně poslední tři dny. Je to začarovany kruh. Hrozně by mi pomohlo kdyby přestal manžel, nebyly by doma cigára ale prosím ho a nic :/

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama