Kouření na začátku těhotenství – mám strach o zdraví miminka

21.5.07 17:16

Koureni na zacatku tehotenstvi

Ahoj Holky, dnes jsem zjistila, ze jsem ca. v 8tt. Zjistila jsem to az ted, jelikoz MS jsem normalne mela :o Mama ale proble, az doposud jsem kourila, ca.3-4 cigarety denne a mam strach, aby miminku neco nebylo. Mam strach opravnene? Mate nekdo stejnou zkusenost???? Dekuju predem za odpovedi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

277
21.5.07 17:38

V takto rané fázi těhotenství platí, že pokud se mimi špatně vyvíjí, něco z vnějšku mu uškodí (např. to kouření), většinou dojde k samovolnému nebo zamlklému potratu. Pokud k ničemu takovému nedojde, miminku to kouření asi neuškodilo příliš (i když že by se mu to líbilo, to asi ne). Takže já osobně bych radila nedělat si s tím starosti a s kouřením okamžitě přestat aspoň teď, když už o těhu víš. Přeju zdravé mimi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
21.5.07 17:59

Myslím, že jsi to tvoje kouření bylo opravdu minimální a jak píše Ekaterina, kdyby to mimi nějak vadilo, už by k něčemu došlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2193
21.5.07 20:38

Ahojky,

nemysli na špatné věci… Určitě bude všechno dobré… Já jsem kouřila asi taky do toho 8tt a možná o ty 2-3 cigarety víc než ty.. mimi to neuškodilo. Mám krásnou, zdravou dceru… Měla jsem strach, že budu mít absťák nebo tak, ale začlo mi být tak zle, že jsem cigarety nemohla ani cítit a manžela jsem hnala 50 metrů daleko :lol:

Ať se ti narodí krásné, zdravé miminko :)

Werinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.5.07 20:52

Ahoj, já jsem taky kouřila než jsem zjistila že jsem těhotná - takových 6 denně - navíc jsem si dala i párkrát alkohol :oops: - a mám krásnou holčičku. Tak se neboj, těš se na mimi, teď už budeš určitě sekat dobrotu :-)

Pa, maya

• Nahlásit
  • Citovat
2857
21.5.07 20:55

ahoj

pokud bys chtěla aby kouření nemělo na dítě žádný vliv, musela by jsi přestat minimálně rok před početím… kažodpádně pokud nejsi zvlášť silný kuřák což z příspěvku nevyplývá, tak myslím že se nemusíš naprosto obávat… jen prostě přestan kouřit… (mé známé - silnější kuřačce dokonce prý dr. řekl, ať nevysazuje nikotin úplně ale sníží max na 1-2 cigarety za den… ale ono těhotná s cigaretou… no …:o(((

Já přestala půl roku před otěhotněním… ale byla jsem nárazový kuřák… za večer kabičku a pak týden nic… na začátku těhu jsem zase pro změnu na vodě pila pivíčka a kouřila doutník… taky jsem bohužel nevěděla že jsem těhu… měla jsem pak samozřejmě strach a uklidnil mě můj skvělý gynekolog, který řekl, že pokud by toto mělo mít na dítě nějaký obr negativní vliv, tak se každé druhé dítě rodí s nějakou vadu, a to zda budu mít zdravé dítě mi nikdy nikdo nezaručí ani když budu žít naprosto zdravě…

Takže na to nemysli.. a těš se na miminko:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
22.5.07 08:33

Taky jsem kouřila (půl krabičky denne!) a pila alkohol na oslavě než jsem zjistila, že jsem těhotná. Pak jsem okamžitě přestala. Měla jsem ale abstáky takže jsem si během těhotenství cca 3× (víc určitě ne), od někoho potáhla. Dítě se narodilo zdravé a v pořádku. Myslím, že vliv na dítě tyto nešvary mají. Ovšem to bys musela kouřit pořád jak fabrika a pít denně. Známa v těhotenství nepřestala kouřit, jenomtrochu snížila počet a taky se jí narodilo zdravé dítě. četla jsem, že kouření má vliv jenom na porodní váhu dítěte, případně dřívější porod.
Přestan kouřit, at máš čistější svědomí a bud v klidu.

PS: teprve pár let se dá zjistit těhu už den po vynechání MS. Když to zjistily naše matky a babičky byly už nejmín v 8tt a to jěště nebylo jisté. Taky dělaly kde co a vysledek jsme my :o).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.14 19:36

Dobrý den,

Jsme studentky 4. ročníku medicíny a prosily bychom Vás o vyplnění krátkého dotazníku týkajícího se těhotenství a kouření. Naše cíle práce jsou zjistit, zda těhotenství ovlivní rozhodnutí žen zanechat či omezit kouření během těhotenství a dále informovanosti vlivů kouření na plod a zda jsou těhotné ženy řádně obeznámené od svých gynekologů. Dotazník je určen ženám, které jsou nebo byly těhotné. Děkujeme za vyplnění a Váš čas!

http://43452.vyplnto.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama