Kouření - vliv na spermie

1965
25.5.08 13:22

Kouření - vliv na spermie

Hezke odpoledne :)

Zajimal by me vas nazor na koureni partnera?
To ze ovlivnuje kvalitu a hlavne kvantitu spermii je neoddiskutovatelne, ale zajimalo by me jestli jste nektera necetla nejaky clanek, co se tyce vlivu na genetiku?
Kdyz doma zacnu at pritel prestane kourit, ze chci mit zdrave mimi, tak je z toho jedine hadka ve stylu „podivej se kolik kuraku ma zdrave deti a kolik nekuraku ma nemocne deti“.
Pripada mi tenhle pristup strasne sobecky :cry: Sice chapu, ze prestat kourit po xx letech asi kazdy nedokaze, ale na druhou stranu jsem myslela, ze kdyz uz za sebou mame jedno zamlkly tehu na ktery jsme navic cekali vic jak rok, tak ze ho aspon tohle chytne :( Jenomze mam pocit, ze to ted nejak zacina brat tak, ze to byl nejaky problem u mne…proto to nedopadlo…a diky tomu, ze ted cvicim Mojzisovou, tak uz se to znovu nestane, takze proc on by jeste prestaval kourit.
Ted nevim, jestli to mam vzdat…uz jsem zkousela i komentare, ze nehodlam vychovavat dite sama, az si vykouri plice. Samozrejme si odmita pripustit, ze zrovna on by se mohl dokourit k rakovine :(
Jsem se nejak moc rozepsala…treba je mezi vami nektera se stejnym „trapenim“…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

andela
25.5.08 14:28

MŃo, můj přítel nekouří, ale hulí o sto šest. S býv přít se o imi pokoušeli taky hodně dlouho, načež on musel na spermiogram, kde bylo zjištěno že je v nejlepší kondici.Ovšem tím kouření rozhodně neomlouvám …
Co se genetiky týče … no já myslím že je plno aplno věcí, které mohou všechno ovlivnovat, a nejen to kouření …
Pokud manžel/přítel nebude chtít sám, k nekouření ho nepřinutíš … a čím víc do něj budeš hustit tím bude protivnější a budete se akurát hádat.Spíš to s ním prober úplně v klidu, a ne stylem měl bys, ale no já bych chtěla, mě by se líbilo … kdybys to třeba zkusil a pak by se vidělo .. a pod.

mmch dovolím si malé rýpnutí - je zajímavé že mnoho nekuřáků si najde za partnera kuřáka a to kouření jim začne vadit až po jaké době :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
78
25.5.08 16:35

Ahoj, na genetiku může mít vliv víc věcí, nejenom kouření, jak psala andela. Já teda nekouřím asi od 10ti let :lol: , manžel málo (krabičku má asi tak na týden), Pavlík je zdravý (doufám, že zůstane). Kouření může mít vliv na nervový systém dítěte, dítě může být hyperaktivní, může mít poruchy v učení, alergie. Horší je samozřejmě když kouří matka. Jeden příklad mám v rodině. Švagrová (manželova sestra) a její manžel kouří první ligu (denně oba udělají asi 3 - 4 krabičky), o dítě se pokoušeli tři roky, z toho rok a půl v CAR Hloubětín, švagr má nepohyblivé spermie. Jestli „díky“ kouření nevím, oni o tom nemluví, švagr bere jako handicap, že nemůže mít děti vlastním přičiněním. Ujala se jim až druhá „várka“. Dodávám, že po celou dobu docházení do CAR kouřili pořád stejně, švagrová kouřila krabičku denně po celou dobu těhotenství a při kojení to stáhla na „jenom“ půl krabičky. Byla na rizikáči, začala se brzo otevírat. Jejich nyní dvou a půl letá holčička je od malička nervák, vzteklá, strašně špatně spí. Zhruba od roka má záchvaty vzteku takové, že se dusí, modrá a musí jí křísit vodou. Chodí k dětskému psychologovi. Kdyby kouřili míň nebo vůbec, možná to tak nemuselo být, kdo ví.
Každopádně tvrzení „kolik kuřáků má zdravé děti a kolik nekuřáků nemocné děti“ je tvrzení typu - pan Novák vypadl z okna ve 2. patře a nic se mu nestalo, tudíž skoky z 2. patra jsou bezpečné. :D
Brumlo, taky záleží na tom, kolik toho přítel vykouří. Já manželovu krabičku týdně „riskla“, přiznávám, že kdyby hulil jako tovární komín, tak spolu asi nejsme, tohle ještě skousnu. Určitě když on sám nebude chtít, nic nezmůžeš. Ale sama musíš vědět, co na něj platí, hučení do něj asi ne, co takhle mu nějak vsugerovat, aby to „jako“ napadlo jeho? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nikynka86
25.5.08 20:11

Brumla Ahoj…
Chápu Tě a souhlasím s Tebou i s holkama…
Pritel taky kouri,sice ne jak tovarni komin,ale taky dost…
Ze zacatku jsem to neresila,zadne zakazy-prikazy nikam nevedou,jen k hadkam.Prestat kourit ze dne na den…proste nejde,to take chapu…
Ale myslim si,ze to nejaky negativa pro dite urcite ma…
Jenze clovek si nevybere,muzou kourit oba dva rodice a dite muze byt v poradku a u obou nekuraku zase muze byt problem,atd…
Nikdy neni nic na 100%
Ale taky me priteluv pristup koureni---)tehotenstvi---)dite stve!
Meli by se snazit udelat maximu,aby bylo dite vporadku! :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
23505
25.5.08 20:12

Co vím, tak není jednoznačný závěr o poměru, ale kouření, alkohol, dlouhodobě léky, stres, strava, životní styl, dostatek pohybu jsou základní faktory ke kvalitě spermií, resp. předpokladech pro základ budoucího tvorečka. Genetika to rozebírá hodně složitě, ale z pohovoru s dr. jsem pochopila, že tyhle věci chtějí mít probrané, aby posoudili možnost reprodukce nebo na co dát pozor při posuzování prenatálu.

Prý pokud chceme mít max jistotu, tak asi půl roku před početím by tohle vše mělo být na nejlepší možné úrovni. Ale není to samozřejmě 100% jistoty, jen to, co jsme schopni ovlivnit před početím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
25.5.08 23:15

Brumlo,
s tim přemlouváním s tebou cítím…
Manžel nekouří, ale jinak máme v rodině dva opravdu notorické kuřáky, a to je jak házet hrách na zeď. Je to opravdu těžká závislost, nikotin natolik oblbne mozkové buňky, že překonat to je pro některý takřka nemožný…

Ale - já jsem strašně zapřísáhlej nekuřák a nepřítel kouření a všeho kolem - ale kamarádka si rauchla občas v těhotenství (jednu denně teda určitě, to se ani neodvažuješ komentovat), a potom teda kouřila i když kojila. Kluk je teda v pohodě, akorát je prťavoučkej, ale to ona taky…

No, takže… pokud s manželem není řeč, tak si řekni, že dítě bude vyrůstat ve tvém těle a ty nehulíš :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1965
26.5.08 09:32

Ahojte :)

Moc dekuju za reakce :) Kdyz ja si vzdycky rikam, ze do neho nebudu ryt…protoze bych si zase vyslechla znamou vetu „vzdyt jsi me jako kuraka chtela a najednou ti to vadi“ :lol: Jenomze pak mam treba blbou naladu a vytoci me i to, ze odchazi kourit a je zle :lol:
Mate pravdu…kdyz nebude chtit on prestat, tak mam smulu :( Za tu dobu co jsme spolu uz nekolikrat prestaval kourit, jenomze vzdycky bez uspechu. Mozna by me aspon melo uklidnovat, ze kdyz jsme bydleli zvlast, tak padla krabicka denne. Kdyz se nastehoval ke mne, tak jsme si urcili jasny pravidla, ze kourit bude jenom na balkone, takze z krabicky bylo asi deset denne. Jak jsem nemohla otehotnet a zjistil se spatny spermiogram a ja zacala vyhrozovat umelym oplodnenim, tak to krouhl na sest denne. Blby je, ze ted uz nemam nejaky „nutici prostredek“, aby jeste ubral…kdyz jsme splodili i pres spatny spermiogram, tak to bere tak, ze je to v poradku :( Jediny, co jsem nasla je…„kouření poškozuje dědičnou informaci spermií a poznamenává zdraví příštích pokolení“.....ovsem jedna veta se doma jako argument asi neujme :lol:
Andela s tim rypnutim mas naprostou pravdu :lol: Fakt nevim cim to je, ale driv mi nevadilo dat mu pusu, po cigarete…a ted… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
26.5.08 11:43

Ahoj o genetice vím prd,ale někde jsem četla,že pokud partner kouří zvyšuje se tím riziko rakoviny děložního čípku u ženy. Tak bys alespoň mohla zahrát na tohle. Nehledě na to,že líbat „popelník“ je fakt nechutný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7419
26.5.08 12:50

Brumlo, nám kdysi jeden učitel toxikologie říkal, že každá látka, která je karcinogení je také zároveň teratogení (poškozuje plod) a mutagení (poškozuje dědičnou informaci). Bohužel v cigaretách je obsaženo velké množství škodlivých a karcinogeních látek.
S odvykáním ti neporadím. Jen můj otec byl kuřák - denně cca 2 krabičky - a nic ho nemohlo přesvědčit, aby přestal. Jednou onemocněl celkem dost nepříjemnou angínou(?) a nějak neměl na cigaretu několik dní vůbec chuť. No a pak už to vydržel.
Přeji hodně úspěchů s manželem i miminkem.

P.S. Pasivní kouření je mnohem horší na zdraví, než aktivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
26.5.08 21:23

Ahoj, jsem na tom dost podobně. My už teda malýho prcka máme a je zdravý a v pohodě. Ale přítelovo kouření nějak nemůžu skousnout. Dřív jsem to taky nijak neřešila, měla jsem i asi dvouměsíční období, kdy jsem taky kouřila, ale když jsem otěhotněla, absolutně se pro mě změnila situace. Začalo se mi to neuvěřitelně hnusit a kdykoliv jsem přítele uviděla s cigaretou, zvednul se mi žaludek. On taky několikrát přestával a vždycky tvrdil, jak to pro něj neni žádný problém, ale stejně zase začal. Prý nemá žádnou motivaci. Zkoušela jsem spoustu věcí, aby přestal. Slzy, vyčítání, rejpání, měla jsem i jeden dost slušnej hysterák, ale nic nepomohlo.
Pro mě je prostě samozřejmý udělat všechno pro to, abysme tu pro malýho byli co nejdýl a zdraví. Když má někdo rodinu a kouří, má pro mě naprosto přeházenej žebříček hodnot, což je pro mě nepochopitelný.
Nedokážu ti poradit, co dělat, možná doufat. Píšu jenom abys věděla, že je na tom někdo stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
27.5.08 07:34

Ještě přidám jednu věc. Přestat kouřit JDE ze dne na den. Taky jsem kouřila jak tovární komín. V těhotenství byla přestávka a když byly malému 2 roky, tak jsem zase začala. Loni v lednu se Kubíček přišel ke mě pomazlit a pochovat. K mému zděšení mi řekl,že smrdím kouřem a že se mazlit nebude,že je to hnusný. Ještě ten den jsem toho nechala. Pokaždé když jsem měla chuť na cigaretu,tak jsem si na to vzpomněla a chuť mě přešla. Dneska,když se vrátí od otce,tak smrdí kouřem on. Chce vykoupat, umýt vlasy a čisté oblečení. A pak mi vypráví jak táta děsně kouří a smrdí,když mu dává pusu na přivítanou. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1965
28.5.08 12:00

Ahojte :)

Jeste jednou dekuju za reakce…tolik jsem jich ani necekala :)

Prťo nejak se v tom Tvem textu vidim :oops: …to Tvoje „Zkoušela jsem spoustu věcí, aby přestal. Slzy, vyčítání, rejpání, měla jsem i jeden dost slušnej hysterák, ale nic nepomohlo.“
Zrovna vcera jsme se zase s uspechem chytli, protoze kdyz mi rekl, ze on prece na rakovinu neumre a dite bude zdravy, tak at nesyckuju…tak me pekne vytocil :evil: Takze jsem na truc vecer zhodnotila, ze kdyz se on nesnazi, tak proc ja mam cvicit…ze mi tim jasne dava najevo, ze je to muj problem, tak at se staram… :evil: Jezis to bylo tooooco…myslim, ze jsem si vyslechla i to, co mi rict nechtel…ve vzteku rekl ne moc prijemny veci…neco ve smyslu, ze je to moje vina a ne at mu porad davam najevo, ze to bylo zamlkly tehu kvuli jeho cigaretam. Pritom jsem nic takovyho nikdy nerekla. Ta muzska jesitnost je na zabiti :roll:
Ovsem dneska rano uz nejak cukroval…tak doufam, ze mu doslo, ze to prehnal :)
Mozna vam to pripada divoky se takhle hadat „jenom“ kvuli koureni. Ale takovy jako Prta me asi dobre chapou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
439
28.5.08 13:27

Ahoj holky,
jak to tady čtu, musím taky přidat kapku do mlýna. Když jsem se seznámila s přítelem, oba jsme kouřili- on od 15 a já čerstvě- na důkaz radikální změny a na truc bývalému.Že to byla blbost vím až dnes, po dvou letech, kdy se snažím přestat, jelikož jsme se dohodli, že se budem pokoušet o mimišo. Minulý měsíc mi to trochu šlo, ale když se dostavila MS, zase jsem do toho spadla.
Teď nekouřím druhý den, dnes by měla přijít ovu a moc si přeju to vydržet, jenže je to dost těžké, bo přítel kouří dál..a co je nejhorší, přesto že jsem, dá se říct pořád kuřačka, jeho kouření mi začalo vadit- zlomilo se to v době, kdy jsme se dohodli, že chceme mimčo. Uvědomila jsem si, že to smrdí a že by to pro malé nebylo vůbec dobré a začala to řešit. Vyhrožovala, házela smutné oči, prosila. Nic nepomohlo.Jednou to zkusil vydržet, ale pak přišel s tím, že v práci to nejde vydržet kvůli chlapům…

Na chlapy nepomůže nic z těhle taktik, to je mi jasné.Ale o jedné bych věděla. Každým dnem se mu má narodit sestřička a nějakou dobu zpátky prohlásil, že by nechtěl na miminko šahat smradlavýma rukama a dýchat na něj a smrdět. Možná to prohlásil o našem budoucím mimišku, ale na druhou stranu by ho asi hodně zranilo, kdyby si nemohl vzít do náručí sestřičku. Uvidíme, jestli se něco změní. Třeba to zabere i na Vaše chlapy..je to sice zase vyhrožování, ale mohla by to být pro ně silná motivace…aspoň doufám :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama