Kouříte Iqos v těhotenství?

Anonymní
14.5.20 16:25

Kouříte Iqos v těhotenství?

Ahoj. Kouříte někdo iqos v těhotenství? A kolik denně? Je pravda, že je to méně škodlivé než klasické cigarety?
Je možné, že když přestanu s iqos teď ke konci 6. měsíce tt., tak bude dítě bez následků? Prosím, nemusíte mi psát, že to stejně škodí, to vím, ale na to se neptám. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5668
14.5.20 16:28

Takovéhle by se množit rozhodně neměly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
14.5.20 16:34

@Zumpa přesně! Hnus
Usekat ruce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2057
14.5.20 16:35
@Anonymní píše:
Ahoj. Kouříte někdo iqos v těhotenství? A kolik denně? Je pravda, že je to méně škodlivé než klasické cigarety?
Je možné, že když přestanu s iqos teď ke konci 6. měsíce tt., tak bude dítě bez následků? Prosím, nemusíte mi psát, že to stejně škodí, to vím, ale na to se neptám. Děkuji

Víš co? Na to se vykašli. Víc jak polovinu těhotenství kouříš ten hnus Iqos a teď poslední měsíce to chceš zachránit?? Tady ti nikdo na 100% neřekne, zda dítě bude v pořádku :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
452
14.5.20 16:37

To je jako se ptat, jestli je v tehotentsvi lepsi flaska vina nez flaska vodky xd fakt z blata do louze.
A prosimte, kdyz vis, ze to je skodlive, proc to kouris? Naprosto souhlasim s @Zumpa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
666
14.5.20 16:50

Jako samozřejmě je lepší nekouřit v těhotenství, ale moje hořká zkušenost (a pozitivní pro zakladatelku) je taková, že jsem nekouřila, žila zdravě celý těhotenství a i před tím, brala vitaminy a kdesi cosi a kluk se mi udusil v děloze, zatímco kolegyně z vedlejší postele, co si krátila čekání na porod chozením na cigára, klasický cigára, žádný IQOS, si domů vezla zdravou holčičku (už druhou) a to hulila celý těhotenství. :roll: Takže asi tak. Moje babička prý říkala, co ti bylo naděleno, to máš. Takže mám tak trochu zahořklý pocit, že kuřačkám se ty děti stejně zdravý rodit budou, protože je rozhodnuto o úspěchu už pár minut po oplodnění a ty věci se zřejmě ovlivnit nedají a cigára to stejně ve finále neovlivní…ale můj osobní postou je, že cigára v těhotenství jsou tabu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
14.5.20 16:52

Chudák miminko, to jsi vážně tak blbá a sobecká, že nedokážeš přestat hulit ani v těhotenství? Ty asi budeš nějaká sociálně slabší nebo úplně vypatlaná, že kvůli takovému humusu ohrožuješ život ještě nenarozeného dítěte. Někteří lidé by se fakt množit neměli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
452
14.5.20 17:00

@Danuska89 je mi opravdu hrozne lito, co se ti prihodilo. To bych neprala zadne matce, ani te nejhorsi fetce. Doufam, ze se drzis a preju ti do zivota jen to dobre.
Ale to ze se jedny kuracce narodilo zdravy dite fakt nic neznamena. Vim to z osobni zkusenosti. Sestra myho ex kourila pri tehotenstvi, prvni trimestr jak fabrika, pak to „omezila“ na pet cigaret denne. Dite se narodilo mrtve. To ji ovsem neodradilo a u dalsiho tehotenstvi (o tri roky pozdeji) zase kourila, tentokrat pres cele tehotenstvi prej „jen“ 5 cigaret denne a dite se narodilo predcasne s nizkou porodni vahou a ted ma buhvi kolik komplikaci. Jasne, vzdy se najde vyjimka kdy to dite neovlivni, ale rict, ze je ti nijak nepostihne je totalni volovina. Nehoda se muze stat vzdycky, ale nechapu proc zbytecne riskovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
666
14.5.20 17:23

@Nickmenenapadl V pohodě, já souhlasím s tvými slovy a vím, že skrz tu zahořklost vidím jen omezeně. A je to také ovlivněno tím, že všechny kuřačky, co znám, porodily zdravé dítě…kolikrát už několikáté a ani tam nebyl žádný SIDS apod. Zato v naší omezené skupině holek a holek, co o dítě přišly, a které jsem i díky své ztrátě poznala, tak nekouřil nikdo. Nechci to obhajovat, je to svinstvo a kor v těhotenství, ale tak nějak jsem vypozorovala, že z nějakého důvodu se tohle děje často ženám, co dodržují životosprávu. Já jsem měla takovouhle „spolubydlící“ na pokoji a 4 dny po návratu jsem četla, jak fetka na Hlaváku v Plzni porodila zdravé dítě. Tak jsem prostě nějak rezignovala…a už to nevidím reálně. Po mé zkušenosti je to o to těžší. Já v těhotenství každopádně kouřit nebudu…ale věřím, že naprostá většina kuřaček se zdravého dítěte stejně dočká…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
471
14.5.20 17:28

Představ si při každé cigaretě, nebo iqosce, jak se ti v těle stahují díky nikotinu žíly, zvyšuje tlak a k miminku nejdou živiny, jako bys mu škrtila přísun kyslíku.. navíc i jemu se zvyšuje krevní tlak, prožívá pro tebe trochu nikotinu jako předávkování. Třeba po té představě sama s kouřením skončíš, nikdy není pozdě :hug: sama kouřím, ale v těhotenství jsem přestala hned po zjištění a bohužel opět trochu začala s ukončením kojení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.20 17:38

Jsem také v 6 měsíci a kouřím elektronickou s nulovým nikotinem. Je to bída, ale ruka je spokojená, že „kouří“ a mozek je spokojený, že je to bez nikotinu. Takže tak..

• Citovat
  • Nahlásit
666
14.5.20 17:39

A ještě dodám k @whooro kromě toho, co zmínila. Kouření dost působí na placentu, degraguje to její vývoj, protože kouření může způsobit ucpávání těch maličkých cévek, co tam jsou, pak taková místa odumírají, tvoří se infarkty a to je nebezpečné pro dítě, protože se mu zamezuje přísun kyslíku a živin. Nehledě na to, že se můžou díky tomu tvořit i krevní sraženiny, které pokud ucpou pupečník, může být něštěstí na světě. Zakladatelko, byť věřím, že porodíš zdravé dítě, „típni“ tu IQOSku a vykašli se na to. Ta chvilka potěšení za to fakt nestojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
452
14.5.20 17:47

@Danuska89 ja te naprosto chapu, uprimne bych po takove zkusenosti byla jeste zahorsklejsi. Ale pravda je takova, ze zeny jako ty, jste na tom zcela nevinne a da se rict vpodstate obeti. Na druhou stranu, zeny, pro ktery je stupidni cigaro dulezitejsi nez zdravi jejich deti jsou proste nezodpovedne a sobecke.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1284

Těhotným kurackam bych to cigo ustrelila od pysku. Ale každý to ma jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Danuska89 Naprosto souhlasím :potlesk: Za celý život jsem vykouřila pár cigaret, daly by se spočítat na prstech jedný ruky, jím zdravě, ráda sportuju, když jsem čekala na vyvolávaný porod mrtvýho dítěte, tak vedle na pokoji ženská s bubnem každou chvíli na rozsypání a kouř z ní táhnul na kilometry, chodila si pětkrát denně na „zdravotní procházku“ :poblion: A jasně že se jí narodilo zdravý a živý dítě, ne, na spravedlnost já už dávno nevěřím :zed:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat