Kousání nehtů - pomohl vam lak?

140
20.1.19 15:00

Kousání nehtů- pomohl vam lak?

Syn 4 roky si kouše nehty, chtěla sem se zeptat jestli má někdo zkušenosti s lakem na nehty, který je hořký a měl byl by kousani odnaučit. Pomohl vam? Přemýšlím zda pořídít, jestli to neni zbytečný. Předem diky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11961
20.1.19 15:02

Kousání nehtů je především neurotický příznak - tedy příznak toho, že má v sobě příliš mnoho úzkosti a neví co s ní.

Potřebujete tohle rozpléct a pomoci mu najít jiné mechanismy, jak se uklidnit, jak úzkost přemoci a jak si ji v sobě nehromadit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.19 15:08
@Maritha píše:
Syn 4 roky si kouše nehty, chtěla sem se zeptat jestli má někdo zkušenosti s lakem na nehty, který je hořký a měl byl by kousani odnaučit. Pomohl vam? Přemýšlím zda pořídít, jestli to neni zbytečný. Předem diky!

Pro mě zbytečný byl .. všechno možný jsem zkoušela až jsem si jednou řekla ze přestanu a přestala což u malého asi není úplně nejlepší rada :lol: ale nezačne si je kousat třeba když se začne nudit ? Já to tak měla až se z toho stal zlozvyk který trval 20 let :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
19494
20.1.19 15:20

@Maritha Tento lak se uz pry v CR neda sehnat. Resila jsem u dvoulete cucani palce a pomohla pevná, dobre drzivci náplast.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.19 15:21

Nepomohl ani jednomu synovi a nepomohl ani mně.
Starší syn s kousáním nehtů přestal sám v 6 letech, ale začal okusovat tužky, trika a další.
Mladší kouše nehty a trika.
Oba to dělají, když se soustředí nebo nudí. Ve škole, u pohádek, před usnutim. Podle psycholožky to je u nich úniková činnost.

• Nahlásit
  • Citovat
140
20.1.19 18:10

@Svistice
Ja sem na nej koukala na netu a da se sehnat, v Benu lekarne ho maji. Ale prave nevim jestli to ma cenu …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
140
20.1.19 18:17

Ja chápu, že to ma psychický základ. Taky se ji kouše většinou u pohádek, kdyz se nudi, trika kouše taky.
Právě bych to ráda nejak potlačila v začátku pokud s tim jde něco delat. Moje mamce je skoro 60 a nedokázala se toho zlozvyku zbavit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11746
20.1.19 18:21

mě nepomohl..... docela mi pomaha, když si ty nehty nezky nalakuju - pak je mi lito, to nicit… ale to ti u tak malyho a navic kluka asi nepomuze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10761
20.1.19 19:50

Nepomohl. Ani nalakovane nehty ani gelové nehty. Přestala jsem až zmizel ten důvod proč jsem měla potřebu to dělat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
20.1.19 20:45

Příspěvek již není aktuální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu